فهرست مطالب

وکیل سرقت

جرم سرقت در همه شهرها اتفاق می‌افتد، هر چند میزان آن در شهرهای بزرگی مثل تهران بیشتر است. به همین دلیل است که وجود وکیل سرقت در تهران ضرورت دارد. اگر جزء کسانی هستید که اموالتان توسط سارقان به یغما رفته است، وکیل پرس در سال 1401 بهترین وکیل پایه یک دادگستری برای پیگیری سارق را به شما معرفی می‌کند.

چه زمانی به بهترین وکیل سرقت نیاز دارید؟

سرقت از آن دسته جرم‌هایی است که با اموال و دارایی افراد ارتباط پیدا می‌کند. در این جرم، شخص سارق اموالی از فرد دیگر را بدون اذن او و با قصد مجرمانه می‌رباید که در نهایت ضرر و زیان مالی را برای صاحب اموال در پی دارد. جرم سرقت جنبه عمومی دارد و حتی با گذشت شاکی، باز هم تعقیب مجرم از سوی مراجع قضایی وجود دارد. البته در سرقت تعزیری ساده، در صورت گذشت شاکی، مجازاتی وجود ندارد.

اگر شاکی به هر دلیلی نخواهد از جرم سارق گذشت کند، می‌تواند از طریق وکیل سرقت، رویه دادرسی را پشت سر بگذارد. اما اگر شاکی بخواهد از شخص سارق بگذرد، مجازات در رابطه با مجرم اجرا می‌شود و گذشت شاکی، فقط در تخفیف مجازات و حکم قاضی نسبت به سارق تاثیرگذار است. طبق ماده 483 قانون آیین دادرسی کیفری، اگر سارق جرم سرقت تعزیری مشدد را مرتکب شده باشد، در برابر قانون نیز مسئول شناخته می‌شود و حتی با بخشش شاکی، باز هم مشمول اعمال حکم از سوی قاضی خواهد بود. در رابطه با سرقت مشدد، بخشش شاکی هیچ تاثیری بر روی تخفیف مجازات قاضی نسبت به سارق ندارد.

اما آیا با کمک وکیل پایه یک سرقت می‌توان برای سارق تخفیف اعمال کرد؟ در مواردی که شاکی از جرم سارق گذشت کند، باز هم وکیل سارق نمی‌تواند تخفیف مجازات را از قاضی صادرکننده حکم، درخواست کند. بهترین وکیل سرقت تنها زمانی که سارق دچار جرم سرقت تعزیری ساده شده باشد، می‌تواند از قاضی تخفیف مجازات را درخواست کند.

مشاوره حقوقی وکیل برای اثبات جرم سارق

در جرم سرقت یک سمت ماجرا، سارق و در سمت دیگر شاکی یا زیان‌دیده است. وکیل پایه یک دادگستری تهران می‌تواند هم برای سارق و هم برای شاکی مشاوره حقوقی ارائه دهد. اگر فرد شاکی نخواهد نسبت به شاکی گذشت کند، شخص سارق باید علاوه بر تحمل حکم اعمال شده از سوی قاضی، ضرر و خسارت وارد شده به شاکی را نیز پرداخت کند.
وکیل مجرب سرقت می‌تواند ضمن گرفتن تخفیف مجازات برای سارق، به شاکی یا زیان‌دیده برای اثبات جرم کمک کند. از آنجا که سرقت اشکال مختلفی از قبیل جیب‌بری، کیف‌قاپی، سرقت مسلحانه و …. را دارد، اثبات جرم در دادگاه کار راحتی نیست و حتی برخی از شاکیان به دلیل نداشتن مدارک کافی، از شکایت خود صرف‌نظر می‌کنند.
این در حالیست که وکیل سرقت حرفه‌ای و مجرب می‌تواند تمامی مراحل را با ارائه مدارک پشت سر بگذارد. در پرونده‌های پیچیده سرقت، اثبات جرم برای شاکی دشوارتر است و حتی در مواردی، او قادر به جبران خسارت و برگرداندن اموال مسروقه نیست. این در حالیست که وکیل مجرب می‌تواند به کمک شاکی بیاید و در مراحل دادرسی جرم را اثبات کند.

نحوه اثبات جرم سرقت و دزدی

شاید برای شما هم سوال باشد که چطور بهترین وکیل در تهران می‌تواند جرم سرقت را در دادگاه ثابت کند و اموال مسروقه را به شاکی بازگرداند؟ قبل از هر چیز شاکی یا زیان‌دیده باید جرم را به همراه جزئیات و زمان وقوع آن، به مراجع قضایی اعلام کند تا ضابطین دادگستری گزارش‌های لازم در این رابطه را انجام دهند. در نهایت آن‌ها با کمک مستندات و ادله‌ای که توسط شاکی ارائه می‌شود، به شناسایی مجرم و جرم اتفاق افتاده می‌پردازند.
ناگفته نماند که برای اثبات جرم، شاکی به شهادت دو مرد عادل یا اقرار شخص سارق و یا علم قاضی نیاز دارد. اما نقش وکیل سرقت در تهران چیست و چطور می‌تواند در اثبات جرم دزدی به شاکی کمک کند؟
اعلام جرم سرقت و تعقیب مراحل دادرسی توسط شاکی صورت می‌گیرد و قاعدتا به زمان نیاز دارد. در اینجا وکیل به عنوان نماینده قانونی شاکی، می‌تواند تمامی این مراحل را پشت سر بگذارد و برای اثبات جرم سارق اقدام کند. در واقع طرح شکایت و تشخیص نوع سرقت (حدی یا مشدد) بر عهده وکیل خواهد بود تا طرح دعوی کرده و از حقوق شاکی دفاع کند. در این مسیر، ارائه اسناد و ادله کافی برای شناسایی نوع جرم و شخص مجرم اهمیت دارد که تنها از عهده یک وکیل حرفه‌ای سرقت برمی‌آید.

 

 

اثبات بی گناهی در سرقت

همچنین وکیل پایه یک دادگستری سرقت می‌تواند برای افرادی که مرتکب جرم نشده‌اند و یا مرتکب جرم سرقت شده و خواهان دریافت تخفیف مجازات یا بخشش هستند، مشاوره‌های لازم را ارائه دهد و یا اقدام کند. در گذشته تمامی مصادیق جرم سرقت (اعم از ساده یا مشدد) قابل بخشش و تخفیف مجازات نبود و حتی با بخشش شاکی، باز هم جریان دادرسی آن در دستور کار قضات قرار می‌گرفت.
اما اکنون برخی از مصادیق جرم سرقت تعزیری (ساده) با چشم‌پوشی شاکی، مشمول عفو قضات نیز قرار می‌گیرد. بنابراین یک وکیل سرقت مجرب می‌تواند با اثبات جرم تعزیری ساده برای سارق، او را مشمول عفو و بخشش کند. ضمن اینکه وکیل سرقت می‌تواند در دادگاه در صورت بی‌گناهی مجرم، با ارائه ادله کافی او را تبرئه کند.

انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری سرقت
در حال حاضر تعداد زیادی وکیل در زمینه ارائه مشاوره‌های حقوقی جرم سرقت و دزدی فعالیت دارند که انتخاب یکی از آن‌ها را کمی دشوار می‌کند. به همین دلیل آشنایی کافی با ویژگی‌های یک وکیل حرفه‌ای و مجرب برای پیگیری جرم سرقت می‌تواند رویه دادرسی شما را ساده‌تر و مدت زمان آن را کوتاه‌تر کند.

ویژگی‌های چنین وکیلی عبارت است از:

– مسلط بودن وکیل بر روی تبصره‌های قانونی و مفاد آن‌ها در رابطه با انواع جرم سرقت ضرورت دارد.
– داشتن توانایی سخنوری و آرامش وکیل برای دفاع از شاکی یا متهم پرونده در دادگاه ضروری است.
– داشتن سوابق و تجارب موفق در زمینه دفاع از پرونده‌های سرقت، شناخت از یک وکیل خوب را ساده می‌کند.
– داشتن روحیه مسئولیت‌پذیری و دلسوزی برای پیگیری پرونده شاکی یا متهم برای یک وکیل مجرب ضروری است.

نکته مهم : برای انتخاب یک وکیل مجرب و پایه یک دادگستری سرقت تنها توجه به سوابق تحصیلی کافی نیست و باید به موارد گفته شده دقت داشته باشید.

مشاوره با وکیل سرقت

از آنجا که اثبات جرم دزدی برای شاکی و اثبات بی‌گناهی برای متهم کار دشواری است، مشورت کردن با یک وکیل مجرب ضرورت دارد. این فرد با تمام مفاد و تبصره‌های قانون مجازات اسلامی آشنایی کافی دارد. بنابراین قبل از اینکه فرد شاکی بخواهد اقدامی بدون ملاحظه انجام دهد که موجب فرار سارق شود، وکیل می‌تواند مراحل قانونی را با ارائه مدارک کافی پیگیری کند.
همچنین اگر متهم به جرم سرقت بخواهد بی‌گناهی خودش را اثبات کند، قطعا به مدارک کافی نیاز دارد. وکیل به عنوان نماینده قانونی وی می‌تواند برای اثبات بی‌گناهی متهم اقدامات لازم را برعهده بگیرد.
همچنین دریافت مشاوره با وکیل سرقت مسلحانه یا غیرمسلحانه، این مزیت را هم دارد که نوع جرم اعم از حدی یا مشدد را تشخیص دهد. بنابراین قبل از اینکه حکم قطعی قاضی در رابطه با جرم سارق صادر شود، وکیل مشاوره‌های لازم را به شاکی یا متهم ارائه می‌دهد تا از ایجاد خسارت به آن‌ها جلوگیری شود.
گاهی اموال به سرقت رفته ارزش زیادی دارند و اگر شاکی نتواند جرم را در دادگاه ثابت کند، اموال او به یغما می‌رود. اما بهترین وکیل در تهران یا شهرستان برای اثبات جرم سرقت می‌تواند خسارات و زیان‌های وارده را برای شاکی جبران کند. همچنین با مشخص شدن جرم تعزیری ساده، وکیل می‌تواند برای سارق تخفیف مجازات بگیرد و یا با اثبات بی‌گناهی متهم، از ایجاد خسارت به او جلوگیری کند.
بهترین وکیل سرقت مسلحانه در تهران
سرقت مسلحانه نسبت به نوع غیرمسلحانه جرم سنگین‌تری دارد و بنابراین پیگیری دادرسی این جرم نیازمند وکیل کاربلد و خبره است. اگر متهم بخواهد بی‌گناهی خود را در رابطه با این جرم اثبات کند، قطعا وکیل باید تجربه و توانایی بالایی داشته باشد تا او را تبرئه کند. زیان‌دیده یا شاکی هم برای پیگیری دادرسی چنین جرمی به ادله محکم‌تری نیاز دارد که قطعا وکیل می‌تواند در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

حرف آخر
هر وکیل برای اثبات جرم یا بی‌گناهی روش مخصوص به خود را دارد. وکیل پرس در راستای حمایت از مالباخته و جبران ضرر وی و یا دفاع از متهمین بی‌گناه، در تلاش است تا وکلایی مجرب و توانا را در این حوزه به کار بگیرد. اثبات بی‌گناهی در رابطه با سرقت مسلحانه و یا سرقت غیرمسلحانه کار ساده‌ای نیست و قطعا وجود وکیل متخصص و توانا ضرورت دارد.

سؤالات متداول درخصوص وکیل سرقت:

آیا می‌توان جرم جیب‌بری و کیف‌قاپی را از طریق وکیل دنبال کرد؟

بله. جیب‌بری و کیف قاپی هم از جمله جرم‌هایی است که در مجموعه سرقت قرار می‌گیرد و برای پیگیری آن می‌توانید از طریق وکیل اقدام کنید.

مشاوره با وکیل سرقت در تهران شامل چه مواردی می‌شود؟

شاکیان برای اثبات جرم در دادگاه به ادله کافی نیاز دارند که مشاوره‌های لازم جهت این ادله توسط وکیل به آن‌ها داده می‌شود. همچنین متهم برای اثبات بی‌گناهی خود به مدارک کافی نیاز دارد که وکیل در این زمینه مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهد.

آیا وکیل می‌تواند سرقت مسلحانه را هم پیگیری کند؟

با داشتن شواهد و مدارک کافی وکیل قادر است هر نوع جرمی که در دایره سرقت می‌گنجد، در دادگاه پیگیری کند.

 

چنانچه به کسب اطلاعات در خصوص وکیل سرقت در تهران می باشید،روی لینک زیر کلیک کنید. همچنین وکلای وکیل پرس به صورت حضوری در دفتر مجموعه پذیرای شما عزیزان هستند و در خدمتگذاری به مراجعین از هیچ کمکی مضایقه نخواهند نمود.

مطالب پیشنهادی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید