وکیل متخصص مواد مخدر در تهران | مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر

فهرست مطالب

تمام دعاوی مربوط به جرایم مواد مخدر، توسط وکیل مواد مخدر پیگیری می شود. در این مطلب درباره اینکه وکیل متخصص مواد مخدر کیست و چه وظایفی دارد صحبت کرده ایم. اگر پرونده ای مربوط به جرایم مواد مخدر دارید و به یک وکیل متخصص دعاوی مواد مخدر نیاز دارید، تا انتهای این مطلب با وکیل پرس همراه باشید.

شاید برایتان سوال باشد که چرا باید در دعاوی مواد مخدر به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟ در این مطلب به طور کامل به این سوال پاسخ داده ایم و علاوه بر آن توضیح داده ابم که وکیل مواد مخدر به چه دعاوی رسیدگی می کند یا به عبارت دیگر دعاوی مواد مخدر چه دعاوی هستند.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی مواد مخدر از وکیل مواد مخدر در تهران می توانید از گروه وکلای وکیل پرس کمک بگیرید.

 

 

وکیل مواد مخدر به چه کسی می گویند؟

وکیل مواد مخدر شخصی است که به تمام قوانین مربوط به جرائم مواد مخدر آگاهی و اشراف کامل دارد. قوانین جرائم مواد مخدر شامل قوانین قاچاق مواد مخدر، نگهداری مواد مخدر، مخفی کردن مواد مخدر، مصرف مواد مخدر، مجازات حمل مواد مخدر به داخل یا خارج از کشور هستند. وکیل مواد مخدر نسبت به بررسی تمام این موارد دارای تجربه است.

او می‌تواند با ارائه راه حل از متهم مواد مخدر دفاع کند. وکیل متخصص مواد مخدر به علم روانشناسی و شخصیت شناسی نیز تسلط دارد. فن بیان قوی یک وکیل خوب برای مواد مخدر توانایی توجیه یک قاضی را دارد و باعث تحریک احساسات او می‌شود تا جایی که ممکن است متهم را عفو کند.

برخی از کشورهای همسایه ایران تولید کننده و توزیع کننده مواد مخدر هستند. هم مرزی کشور ما با کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان و ترکیه باعث شده که مسئله قاچاق مواد مخدر به داخل کشور به یکی از معضلات مهم تبدیل شود. همانطور که می دانید استعمال مواد مخدر و حمل و نقل آن در ایران خلاف قانون است.

با این وجود تعداد ارتکاب به این جرائم در ایران زیاد است. برخی از افراد کاملا ناخواسته به دام اعتیاد می افتند و بسیاری از آن ها اطلاع ندارند که باعث حمل مواد مخدر و جا به جایی آن از مرز شده اند.‌ انواع مواد مخدر عبارتند از: بذر خشخاش، بذر کوکا، تریاک، بذر شاهدانه، چرس، بنگ، شاهدانه، سوخته تریاک، شیره، هروئین، کوکائین، مورفین، ال اس دی، اکستاسی، شیشه، جی ان بی و مواد روانگردان صنعتی.

 

2- وکیل مواد مخدر به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

دعاوی مواد مخدر یکی از بزرگترین معضلات کشور محسوب می شود. مواد مخدر نه تنها به خود فرد و خانواده اش آسیب می زند، بلکه باعث برای کل جامعه مضر است. مسئله مبارزه با مواد مخدر برای دولت هزینه های زیادی در بردارد. دعاوی مواد مخدر نظم عمومی را نیز به هم می زند.

مواد مخدر ترکیباتی هستند که فرد با مصرف آن ها سطح هوشیاری خود را از دست می دهد و از حالت عادی خارج می گردد. مواد مخدر به صورت شیمیایی مانند شیشه، مورفین، هروئین و … و مواد طبیعی مواد مخدر طبیعی شامل تریاک، حشیش و غیره هستند. برخی از افراد معتقدند که اعتیاد جرم نیست و فرد معتاد یک بیمار است.

اما طبق ماده 15 قانون مبارزه با مواد مخدر که در سال 1367 تصویب گردید، اعتیاد جرم است اما معتادان می‌ توانند با مراجعه به به مراکز ترک اعتیاد که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می شوند، اقدام به درمان و ترک اعتیاد کند. وکیل مواد مخدر به دعاوی زیر رسیدگی می کند زبرا اعمال زیر جرم است.

1- کشت کوکا، خشخاش و شاهدانه با هدف تولید مواد مخدر
2- تولید، ساخت، وارد کردن و صادر کردن مواد مخدر
3- نگه داشتن، مخفی کردن، حمل، خرید و فروش مواد مخدر
4- کشیدن یا استعمال مواد مخدر
5- دایر کردن و اداره کردن یک مکان برای کشیدن مواد مخدر
6- تولید کردن، ساختن، خرید و فروش و نگهداری ابزار مربوط به مواد مخدر
7- پناه دادن به متهم هایی که به خاطر جرائم مواد مخدر محکوم شده اند
8- قرار دادن مواد مخدر یا ابزار مربوط به تولید مواد مخدر در یک محل با هدف متهم کردن فرد دیگر.
دعاوی مواد مخدر باید مطابق با قانون و با صلاحیت دادگاه انقلاب باشد.

 

3- چرا در دعاوی مواد مخدر باید به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا خانواده فرد متهم به جرائم مرتبط باید مواد مخدر باید به یک وکیل خوب برای مواد مخدر رجوع کنند؟ جرائم و دعاوی مربوط به مواد مخدر نیاز به یک وکیل متخصص مواد مخدد دارند. زیرا جرائم مواد مخدر جزء جرم‌ هایی هستند که سلامت، امنیت و آسایش مردم را بر هم می زند. همچنین بر سلامت جامعه نیز اثر منفی دارد.

پرونده هایی که به مواد مخدر مربوط هستند، بسیار سخت می باشند. به همین دلیل حتما به یک وکیل مواد مخدد نیاز دارند. قوانینی که به حمل و نقل مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر و مصرف مواد مخدر مرتبط هستند، تبصره ها و ماده های زیادی دارند. بنابراین یک وکیل مواد مخدر در تهران و سایر شهرها باید دارای تجربه زیاد و تخصص کافی بوده و با تمام قوانین آشنایی کامل داشته باشد.

تعداد وکلایی که دارای این ویژگی ها باشند، زیاد نیست. افرادی که دارای پرونده های مواد مخدر هستند، حتما باید به دنبال یک وکیل دعاوی مواد مخدر با تجربه باشند تا حق و حقوقشان به صورت ناعادلانه ضایع نشود. وکیل مواد مخدر موظف است که به بهترین نحو ممکن از متهم دفاع کند.

در بسیاری از مواقع متهمان مواد مخدر بدون آگاهی از قانون اظهاراتی را در دادسرا یا بخش های قضایی دیگر امضا یا اثر انگشت می زنند که کاملا بر علیه آن ها می باشد. وکیل مواد مخدر در چنین مواقعی به متهم کمک می کند که از حقوق خود دفاع کرده و زیر هر اظهارنامه ای را بدون آگاهی کامل امضا ننماید.

او با مطالعه دقیق پرونده به متهم می گوید که برای دفاع از خود چه حرف هایی بزند. زیرا در بسیاری از دادسراها دادیار و بازپرس به وکیل اجازه صحبت نمی دهند و موکل باید به تمام سوال ها پاسخ دهد. اگر متهمی بنا به هر دلیلی نتواند برای خود یک وکیل مواد مخدر بگیرد. بهتر است در مرحله رسیدگی پرونده در دادگاه کیفری نسبت به گرفتن یک وکیل اقدام کند.

زیرا در دادگاه حکم نهایی صادر خواهد شد. قبل از نهایی شدن حکم وکیل می تواند از متهم دفاع لازم را انجام دهد و روی تصمیم نهایی قاضی موثر باشد. البته بهترین زمان برای اخذ وکیل مواد مخدر همان موقعی است که فرد مرتکب به جرم دستگیر شده است. هزینه اخذ وکیل دارای تعرفه قانونی است. این تعرفه را قوه قضاییه تعیین کرده و حق الوکاله با توجه به میزان جرم تعیین می شود.‌

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید