وکیل دیوان عالی کشور در تهران

وکیل دیوان عالی کشور

فهرست مطالب

 

روش
ثبت شکایت در دیوان عالی کشور

 

تیم حقوقی وکیل پرس در سال جدید سعی دارد دامنه خدمات حقوقی خود را ارتقا داده تا از دغدغه های شما عزیزان کاسته شود. یکی از مهمترین دپارتمان های وکیل پرس بخش مشاوره و قبول دعاوی مربوط به دیوان عالی کشور است.

از جمله مهمترین وظایف این مرجع می توان به موضوع کمک در اسرع وقت جهت فرجام خواهی به متقاضیان اشاره کرد. یعنی به شخصی کمک کند تا در اسرع وقت، دادخواست خود را مبنی بر رسیدگی مجدد و رفع نقص حکم نهایی دادگاه صادر کننده به مرجعی به نام دیوان عالی کشور تقدیم کنند.

با توجه به تجربه بالای وکلای دیوان عالی کشور موسسه وکیل پرس این حساسیت درخصوص روش و نحوه پرداخت با پرونده های حقوقی کمتر خواهد شد چرا که این مرجع در مقایسه با سایر مراجعه قضایی از حساسیت بالاتری برخوردار است و این نکته را می طلبد که وکیل دیوان عالی کشور تخصص لازمه را باید داشته باشد. همچنین بدانید که شورای عالی قضایی طبق حساسیت بالا رسیدگی به پرونده های موجود در این مرجع را در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

دیوان عالی کشور به عنوان برترین مرجع حقوقی قضایی در کشور صلاحیت رسیدگی به اعتراض شما را راجع به پرونده های حقوقی در صورت وارد بودن ایرادات شکلی به عنوان مرجع رسیدگی به اعتراض فرجام خواهی و در رابطه با پرونده های کیفری به عنوان مرجعی برای رسیدگی به اعتراض نسبت به ماهیت رای خواهد بود
زمانی که شما تصمیم بر طرح شکایت در مرجع قضایی می گیرید ملزم به آن هستید که کلیه تشریفات شکلی راجع به روند پرونده خود رعایت بنمایید و خواسته خود را در دادگاهی که از نظر صلاحیت ذاتی و محلی برای رسیدگی به خواسته تان صالح بوده بررسی بنمایید چرا که عدم رعایت این امر نه تنها روند پرونده شما را بی اعتبار ساخته بلکه موجبی برای طرح ادعای شخص فرجام خواه که نسبت به عدم صلاحیت دادگاه رسیدگی کننده به حکم بوده است می باشد و او می تواند خواستار اعتراض رای صادره از نظر عدم رعایت ایرادات شکلی وارده به پرونده از دیوان عالی کشور بوده باشد.

و یا در فرضی که شما خواسته اید برای گرفتن رای صادره به نفع خودتان اقدام به ارائه مدارک غیر قانونی در دادگاه بنمایید و بدین طریق حکمی که خلاف شرع و قانون بوده راجع به شما اجرا گردد در اینجا اثبات این مغایرت امری دشوار بوده و به سختی می توان اقدام به اثبات باطل نمودن حکم صادره نمود و خواستار نقض آن از دیوان عالی کشور به عنوان عالی ترین مرجع قضایی بود . این امر حتی در رابطه با پرونده های کیفری که با حیثیت و جان و مال افراد ارتباط داشته از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است حساس تر بوده است .

از این مثال هایی که با یکدیگر بیان داشتیم متوجه شدیم در شرایطی قانون گذار به شخصی که حق او به صورت ناحق و به موجب عدم رعایت موجبات قانونی و اصول دادرسی تضییع گردیده شده ،اجازه اعتراض به مرجعی به نام دیوان عالی کشور را داده است که در مقالات پیشین به صورت مفصل به بررسی این جهات در رابطه با امور حقوقی و کیفری پرداختیم.

اما این مقدمات را گفتیم تا بگوییم دیوان عالی کشور به عنوان مرجعی بوده که بدون داشتن ادله قانونی که مثبت ادعای ما بوده نمی توانیم شکایتی مطرح کنیم و اگر طرح بنماییم ممکن است از سوی دیوان هرگز پذیرفته نشود و ما آخرین احتمال و شانس خود را برای پس گرفتن حقی که به صورت اشتباه و بدون رعایت موازین قانونی و شرعی تضییع گردیده شده است را از دست بدهیم پس ما با پرونده حساسی روبه رو می شویم که قرار است حکم صادره قطعی شده را بشکنیم و با ارائه ادله قوی به دیوان عالی کشور اثبات کنیم که حکم صادره از دادگاه تجدیدنظر و یا رای بدوی قطعیت یافته از دادگاه نخستین باید نقض گردد و خواستار رسیدگی مجدد پرونده خود از این مرجع قضایی بوده باشیم.

خوب مسلما برای گرفتن نتیجه مطلوب ما به شخصی نیازمندیم که آشنایی و تسلط کافی نسبت به پرونده هایی که ممکن است قابلیت فرجام خواهی در دیوان عالی کشور را پیدا کنند داشته باشیم تا بتواند با جمع کردن ادله محکم و ارائه آن به دیوان از ما دفاع کرده و توانایی به کرسی نشاندن ادعایش را در جهت نقض حکمی که بارها توسط قضات مختلف مورد بررسی قرار گرفته را داشته باشد چون طبق اصول حقوقی حکمی که قطعی شده را نمی توان اصولا نقض نمود مگر در شرایطی که موجباتی این قاعده را نقض کند که فرجام خواهی یکی از این موجبات بوده است
پس هم اکنون اهمیت داشتن وکیل دیوان عالی کشور را بهتر درک می کنید.
و همین حساسیت بود که تیم حقوقی ما را بر آن داشت که گامی هر چند کوچک در رابطه با حل این مشکل برای شما کاربران عزیز بردارد و با معرفی کردن وکلای زبده موسسه حقوقی وکیل پرس که در این امر توانایی و تجربه کافی داشته اند به شما عزیزان، برای گرفتن بهترین و مطلوب ترین نتیجه کمک شایانی بنماید.

 بیشتر بدانید:

وکیل ماده 474 در تهران

در بررسی پرونده های حساس در این مرجع قانونی دو نفر قاضی حضور دارند که یکی از آنها رئیس و شخض دیگر بعنوان مستشار فعالیت می کنند و برای هر شعب نیز معاون مربوط نیز فعالیت خواهد کرد و در صورت اختلاف نظر بین دو عضو هر شعبه، عضو معاون و یا رئیس شعبه دیگر نظر اکثریت ملاک خواهد شد.

 

برخی سوالات در حوزه وکیل دیوان عالی کشور:

چرا داشتن وکیل دیوان عالی کشور برای پیگیری امور راجع به دیوان مهم است ؟

شاید این حساسیت بدین خاطر بوده باشد که شما قرار است به عنوان شخص محکوم علیه آخرین شانس خود را برای تغییر دادن حکمی که راجع به شما صادر گردیده شده و به قطعیت رسیده بتوانید تغییر بدهید لذا در اینجا مسلما وکیلی که آشنایی به قوانین دیوان داشته می تواند کمک شایانی به شما بنماید

هزینه وکیل فرجام خواهی در امور کیفری حسب تعرفه تعیین شده در سال 1401 چقدر بوده است ؟

حداقل میزان تعیین شده 2میلیون ریال و حداکثر 200 میلیون ریال تعیین گردیده شده است

شماره تماس برای اخذ مشاوره حقوقی با وکیل دیوان عالی کشور؟

09101413904

جهت اخذ مشاوره تخصصی با وکیل دیوان عالی کشور هم اکنون تماس بگیرید. صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس پلی برای پاسخ به سوالات در حوزه پرونده های دیوان عالی کشور

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید