دعاوی مالی

وکیل بانکی | مشاوره حقوقی دعاوی بانکی

وکیل بانک | مشاوره حقوقی دعاوی بانکی

آیا با وکیل بانکی و حدود وظایف او آشنایی دارید؟ ما این مقاله را به کمک وکلای بانکی در وکیل پرس آماده کرده ایم تا شما را ویژگی های یک وکیل دعاوی بانکی خوب آشنا کنیم. شما می توانید برای اخذ مشاوره حقوقی در خصوص دعاوی بانکی با وکیل متخصص امور بانکی وکیل پرس تماس بگیرید.

وکلای بانکی وکیل پرس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. امکان مشاوره حقوقی دعاوی بانکی توسط وکیل امور بانکی به صورت آنلاین و تلفنی وجود دارد.

وکلای وکیل پرس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید. در صورت تمایل به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان روی مشاوره آنلاین کلیک کنید.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

وکیل بانکی چه کسی است ؟

وکیل دعاوی بانکی به وکیلی اطلاق می گردد که در امور بانکی تخصص و تبحر کافی داشته باشد. امروزه امور بانکی یکی از ملزومات زندگی افراد شده است و بسیاری از افراد در روند روزانه زندگی خویش با امور بانکی سر وکار دارند. البته معمولا بسیاری از افراد در طی رفت و آمد به بانک ، بعضا اطلاعات بسیار اندکی نیز کسب می نمایند.

اما لازم به ذکر است که  این امور اگرچه در ظاهر اینگونه به نظر می آید که به اخذ مشاوره نیاز ندارد اما در واقع از پیچیدگی خاص خود در دعاوی مطروحه برخوردار است و معمولا چنین است که شکایت از بانک ها به سهولت امکان پذیر نیست از این رو بهتر است پیش از هر اقدام بانکی، با اهل فن این رشته مشورت و هم فکری های لازم انجام گیرد.

قراردادهای بانکی در حال حاضر بسیار گسترده می باشند و نیازمند بررسی تخصصی موضوع هستند از این رو بهتر آن است که پیش از انعقاد هر قراردادی با وکیل متخصص امور بانکی در این زمینه مشورت و هم فکری صورت گیرد.

 

وکیل دعاوی بانکی چه خدماتی ارائه می دهد؟

 • دعاوی مرتبط با اختلاف در محاسبه سود و جریمه و وجه التزام بین بانک ها و اشخاص
 •  دعاوی مرتبط با موسسات اعتباری
 •  دعاوی مرتبط با موسساتی که بدون مجوز بانک مرکزی تشکیل شده اند.
 • دعاوی مرتبط با قرارداد های مشارکتی از جمله: مشارکت مدنی و مضاربه و…
 • دعاوی مرتبط با سایر قراردادهای بانکی همچون فروش اقساطی
 • دعاوی مرتبط با قراردادهایی که تمدید یا تجدید شده است
 • دعاوی قراردادهایی که تبدیل به انواع دیگر قراردادها شده اند
 • دعاوی مربوط به ضمانت نامه های بانکی
 • دعاوی مربوط به اعتبارات اسنادی
 •  دعاوی ابطال محاسبات بانکی
 • دعاوی ابطال اجرائیه های ثبتی
 • دعاوی ابطال قراردادهای بانکی
 • دعاوی ابطال قراردادهای رهنی

وکیل بانکی متخصص در پیگیری دعاوی اعتراض به عملیات غیرقانونی ادارات اجرای ثبت از طریق معاونت ثبت ، هیأت نظارت ثبت استان ، شورای عالی ثبت و … اقدامات مقتضی را انجام می دهد.

وکیل بانکی متخصص در هر کدام از دعاوی مزبور، راهکارهایی را برحسب مشکلات مطروحه ارائه می نماید .چرا که جهت حل و فصل و پیگیری هر کدام از دعاوی مطروحه بررسی موردی نیاز است، که این امر جز از یک وکیل متخصص ساخته نیست.

 

وکلای بانکی چگونه به حل و فصل اختلافات بین مشتری و بانک کمک می نمایند؟

وکلای متخصص امور بانکی وکلایی هستند که در خصوص اختلاف بین مشتریان بانکها با بانک اقدامات مقتضی انجام می دهند.

اختلاف بین بانک ها و بسیاری از مشتریان از جمله شرکتهای بازرگانی و شرکتهای تولیدی، کارخانه ها و فعالان دیگر عرصه اقتصادی و خدمات مسبب بروز اختلال عمده در سیستم اقتصادی کشور گردیده است تا آنجا که حضرت آیت الله العظمی رئیسی به همراه کارگروههای ویژه در این خصوص جلساتی تشکیل داده و بخشنامه ها و آئین نامه هایی برای نظارت بر عملکرد و تخلفات بانکها ترتیب داد ه اند.

اما اشراف بر بخشنامه ها و آیین نامه های موجود امری است که نیازمند مطالعه و کنکاش فراوان در این زمینه می باشد. از این رو وکیل بانکی متخصص که بر این قوانین و همچنین با روند پیگیری اختلافات بین بانک و مشتریان آشنا باشد به سرعت و سهولت می تواند به اختلافات در این زمینه خاتمه دهد.

 

وکیل بانکی چه کمکی می تواند به بدهکاران بانکی نماید؟

بانک سیستم بسیار قدرتمندی در مواجهه با بدهکاران خود دارد از جمله اینکه طبق قانون قراردادهای بانک با مشتریان لازم الاجرا محسوب می گردد به این معنا که بانک برای وصول طلب خود نیازی به مراجعه به دادگاه ندارد.

 • اولا او می تواند از طریق بانک مرکزی نسبت به ممنوع الخروج نمودن بدهکاران بانکی اقدام نماید.
 • ثانیا می تواند از طریق ادارات اجرای ثبت نسبت به ممنوع الخروج نمودن و توقیف اموال و ماشین آلات و دستگاههای کارخانه ها و شرکتها و اشخاص اقدام نماید.
 • ثالثا از طریق مراجع قضایی نسبت به اخذ حکم ممنوع الخروجی و حکم جلب بدهکاران و مصادره و ضبط اموال آنان اقدام کند .

وکیل امور بانکی معمولا بر اساس آموخته ها و مقررات قانونی برای متوقف نمودن عملیات اجرایی ثبت، رفع ممنوع الخروجی و رفع جلب و … راهکارهایی دارد که ممکن است از طریق مراجع ذیصلاح قضایی اقدام نماید.

 

وکیل بانکی متخصص چه مهارت هایی دارد؟

از دیگر مهارت ها و فنون مورد استفاده وکیل متخصص بانکی:

تخصص در گشایش اعتبارات اسنادی، دعاوی مربوط به ضمانت نامه های بانکی، خرید دین و فاکتورینگ می باشد که احکام ویژه و خاص خود را دارد .

 

نکته حائز اهمیت: 

نکته دیگری که در خصوص مهارت و تخصص وکیل بانکی مهم می باشد، شناسائی انواع قراردادهای بانکی از جمله مشارکت و قراردادهای سرمایه گذاری می باشد که هریک آثار و احکام ویژه خاص خود را دارد و ممکن است در هریک از آنها حکمی باشد که سبب ابطال یا فسخ چنین قراردادهایی به نفع شخص متضرر از بانک گردد.

 

اخذ مشاوره حقوقی بانکی از وکلای بانکی وکیل پرس

گروه وکلای وکیل پرس جهت خدمت رسانی بهتر به مراجعه کنندگان تدبیری اندیشیده است. از این رو بهترین وکلای بانکی متخصص تهران را گرد هم آورده است و به صورت تخصصی موضوعات و دعاوی بانکی را در سر تیتر امور خویش قرار داده است و همین امر تا حد بالایی در به نتیجه رسیدن دعاوی بانکی موثر واقع شده است.

از جمله مزایای گروه وکلای وکیل پرس:

 • مشاوره حقوقی بانکی تلفنی رایگان با وکیل بانکی متخصص در تهران
 • مشاوره حضوری با جمعی از وکلای بانکی متخصص
 • پرداخت هزینه حق المشاوره یک وکیل متخصص و بهره مندی از تجربه و دانش چندین وکیل بانکی متخصص در تهران
 • امکان برقراری ارتباط تصویری از طریق وکلای بانکی تهران با مراجعه کنندگان در سایر شهرها که امکان مراجعه حضوری در تهران را ندارند.
 • تقسیط حق الوکاله با توجه به شرایط مالی متقاضی

 

جهت اخذ مشاوره بانکی رایگان با وکیل بانکی متخصص هم اکنون تماس بگیرید.

به ما امتیاز دهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *