فهرست مطالب

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

به نظر شما اهمیت مراجعه به وکیل ملکی در چیست؟ امروز به این موضوع و پرسش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

قطعا هیچ‌کس نمی‌خواهد پول یا امنیت خود را در زمان انجام هرگونه معامله از دست بدهد. وقتی صحبت از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های زندگی می‌شود، نباید خود را در معرض خطر قرار دهید. در این مواقع است که اهمیت مراجعه به وکیل ملکی معنا پیدا می‌کند. این فرد جهت محافظت از امنیت و منافع شما کار می‌کند و باعث می‌شود حس اعتماد و اطمینان بیشتری در زمان انجام معاملات اموال غیرمنقول داشته باشید. طبق گفته تیم حقوقی وکیل پرس دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد دریافت مشاوره و کمک از این فرد ضروری است. در ادامه با ما همراه باشید تا در همین رابطه با شما صحبت کنیم.

چرا به وکیل املاک نیاز داریم؟

وکیل املاک تیم حقوقی وکیل پرس در واقع نماینده حقوقی شماست که وکالت کاری را از سمت شما دریافت می‌کند تا در روند خرید و فروش ملک (زمین، ویلا، آپارتمان و …) مفید واقع شود. دلایل زیادی وجود دارد که از اهمیت مراجعه به وکیل ملکی حکایت می‌کند. این دلایل عبارتند از:

طرح شکایت از خریدار یا فروشنده
فرقی نمی‌کند که در انجام معامله در نقش خریدار باشید یا فروشنده، در هر صورت ممکن است از سوی طرف مقابل کم‌کاری یا سوءاستفاده‌هایی صورت بگیرد که به طرح شکایت نیاز داشته باشد. به گفته مشاوران تیم وکیل پرس طرح دعاوی حقوقی در زمینه معاملات املاک و مستغلات بدون مشاوره‌های حقوقی یک وکیل مجرب، کار پیچیده‌ای است. در این زمینه وکلای املاک می‌توانند مراحل قانونی برای انتقال مالکیت ملک یا برطرف کردن مشکلات را طی کنند.

برعهده گرفتن نظارت حقوقی معاملات
یکی از عملکردهای وکلای املاک و مستغلات نظارت بر امور حقوقی مربوط به خرید و فروش املاک است تا منافع و حقوق موکل آن‌ها حفظ شود و یا در صورت از دست رفتن، آن را برگردانند. در تیم حقوقی وکیل پرس، وکلا می‌توانند وکالت فروشنده یا خریدار را برعهده بگیرند.
اگر وکیل، موکل فرد خریدار در معامله باشد، باید قرارداد فروش یا سند قانونی که خریدار را متعهد به خرید ملک می‌کند، بررسی کند تا از محافظت اموال و امنیت این فرد مطمئن شود. همچنین باید هرگونه ضمانتی که توسط ملکی صورت گرفته و یا بدهی‌هایی مثل وام و … را نیز بررسی کند. از سوی دیگر تمامی اسناد مربوط به وام مسکن و اوراق قانونی خرید هم باید توسط وکیل تایید و بایگانی شود.
اگر وکیل، موکل شخص فروشنده باشد، باید قرارداد فروش را بررسی کند تا از دارایی‌ها و امنیت او محافظت شود. بررسی‌هایی که وکیل املاک و مستغلات باید برای فروشنده انجام دهد، شامل بررسی پرداخت نهایی وام‌های موجود، بررسی اسناد برای انتقال مالکیت ملک، نحوه دریافت وجه از خریدار و … است.

مراجعه به بهترین وکیل ملکی
تخصص وکیل برای انجام معاملات املاک و مستغلات اهمیت زیادی دارد. اگر این فرد با پیچیدگی‌ها و روند دادرسی و امور مربوط به انجام معاملات اموال غیرمنقول آشنایی داشته باشد، حتی با احتمال بروز مشکلات در روند معامله، می‌تواند به راحتی و در مدت زمان کوتاه‌تری رویه حقوقی را پیگیری کند.

جلوگیری از ضرر مالی
وکلای املاک می‌توانند از ضرر مالی خریدار یا فروشنده جلوگیری کنند. قطعا می‌دانید با وقوع کلاهبرداری، جعل یا سوءاستفاده طی کردن رویه دادرسی برای دادخواهی به مدت زمان و هزینه زیادی نیاز دارد. در حالی که با مراجعه به وکیل ملکی می‌توانید از وقوع چنین جرایمی پیشگیری کنید. در صورتی که یکی از طرفین قرارداد قصد کلاهبرداری یا جعل در انجام معامله را داشته باشد، مشاوره حقوقی تیم وکیل پرس یا هر تیم حقوقی دیگر می‌تواند وقوع جرم را پیش‌بینی و طرف دیگر را از آن مطلع سازد.

برای مثال فکر کنید در قرارداد بند فسخ برای وجود مشکل در قرارداد خرید زمین درج نشود. در این صورت خریدار ممکن است بعد از خرید و برخورد با مشکلاتی از قبیل نداشتن مجوز ساخت و ساز در زمین، بخواهد قرارداد را یک روز بعد از انجام معامله، فسخ کند. در حالی که فروشنده قبل از معامله به خریدار اطمینان داده است که زمین مجوز ساخت و ساز دارد و در حریم (رودخانه یا راه‌آهن و …) نیست. در چنین شرایطی به دلیل قول نادرست فروشنده، خریدار می‌تواند قرارداد را فسخ کند. اما به شرط اینکه در قرارداد ذکر شده باشد.
وقتی برای انجام چنین معامله‌ای به مشاور حقوقی در یک تیم حرفه‌ای مثل وکیل پرس مراجعه کرده باشید، قطعا از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری می‌شود. زیرا او می‌تواند به طور دقیق تمامی جوانب و قوانین را بررسی کند و خریدار یا فروشنده را در جریان روند قانونی قرار دهد.

سخن آخر
اهمیت مراجعه به وکیل ملکی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که تجارب افرادی که در معاملات ملکی دچار اشتباه شده‌ و میزان زیادی از سرمایه خود را از دست داده‌اند. ضمن اینکه پیگیری‌های قضایی و حقوقی جعل و کلاهبرداری و یا رفع سوءتفاهم به دانش حقوقی نیاز دارد. به همین دلیل است که وکیل پرس استخدام یک وکیل حرفه‌ای و کاربلد را در زمان انجام معاملات ملکی به شما پیشنهاد می‌دهد.

سوالات متداول برای مراجعه به وکیل ملکی

آیا دریافت مشاوره از وکیل ملکی به هزینه زیادی نیاز دارد؟

با توجه به تجربه‌ تیم‌های حقوقی حرفه‌ای مثل وکیل پرس، هزینه‌ای که بابت دریافت مشاوره و پیگیری دادرسی (درصورت لزوم) پرداخت می‌کنید، نسبت به مشکلاتی که ممکن است در سر راهتان قرار بگیرد، ناچیز است.

دلیل مراجعه به وکلای ملکی چیست؟

مهم‌ترین دلیل پیگیری معاملات از طریق مشاوران حقوقی، جلوگیری از وقوع جرم، از دست رفتن سرمایه و امنیت خریدار و فروشنده است.

منبع: legaltyservices

 

 

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

 

 

 

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید