اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

فهرست مطالب

به نظر شما اهمیت مراجعه به وکیل ملکی در چیست؟ امروز به این موضوع و پرسش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

قطعا هیچ‌کس نمی‌خواهد پول یا امنیت خود را در زمان انجام هرگونه معامله از دست بدهد. وقتی صحبت از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های زندگی می‌شود، نباید خود را در معرض خطر قرار دهید. در این مواقع است که اهمیت مراجعه به وکیل ملکی معنا پیدا می‌کند. این فرد جهت محافظت از امنیت و منافع شما کار می‌کند و باعث می‌شود حس اعتماد و اطمینان بیشتری در زمان انجام معاملات اموال غیرمنقول داشته باشید. طبق گفته تیم حقوقی وکیل پرس دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد دریافت مشاوره و کمک از این فرد ضروری است. در ادامه با ما همراه باشید تا در همین رابطه با شما صحبت کنیم.

چرا به وکیل املاک نیاز داریم؟

وکیل املاک تیم حقوقی وکیل پرس در واقع نماینده حقوقی شماست که وکالت کاری را از سمت شما دریافت می‌کند تا در روند خرید و فروش ملک (زمین، ویلا، آپارتمان و …) مفید واقع شود. دلایل زیادی وجود دارد که از اهمیت مراجعه به وکیل ملکی حکایت می‌کند. این دلایل عبارتند از:

طرح شکایت از خریدار یا فروشنده
فرقی نمی‌کند که در انجام معامله در نقش خریدار باشید یا فروشنده، در هر صورت ممکن است از سوی طرف مقابل کم‌کاری یا سوءاستفاده‌هایی صورت بگیرد که به طرح شکایت نیاز داشته باشد. به گفته مشاوران تیم وکیل پرس طرح دعاوی حقوقی در زمینه معاملات املاک و مستغلات بدون مشاوره‌های حقوقی یک وکیل مجرب، کار پیچیده‌ای است. در این زمینه وکلای املاک می‌توانند مراحل قانونی برای انتقال مالکیت ملک یا برطرف کردن مشکلات را طی کنند.

برعهده گرفتن نظارت حقوقی معاملات
یکی از عملکردهای وکلای املاک و مستغلات نظارت بر امور حقوقی مربوط به خرید و فروش املاک است تا منافع و حقوق موکل آن‌ها حفظ شود و یا در صورت از دست رفتن، آن را برگردانند. در تیم حقوقی وکیل پرس، وکلا می‌توانند وکالت فروشنده یا خریدار را برعهده بگیرند.
اگر وکیل، موکل فرد خریدار در معامله باشد، باید قرارداد فروش یا سند قانونی که خریدار را متعهد به خرید ملک می‌کند، بررسی کند تا از محافظت اموال و امنیت این فرد مطمئن شود. همچنین باید هرگونه ضمانتی که توسط ملکی صورت گرفته و یا بدهی‌هایی مثل وام و … را نیز بررسی کند. از سوی دیگر تمامی اسناد مربوط به وام مسکن و اوراق قانونی خرید هم باید توسط وکیل تایید و بایگانی شود.
اگر وکیل، موکل شخص فروشنده باشد، باید قرارداد فروش را بررسی کند تا از دارایی‌ها و امنیت او محافظت شود. بررسی‌هایی که وکیل املاک و مستغلات باید برای فروشنده انجام دهد، شامل بررسی پرداخت نهایی وام‌های موجود، بررسی اسناد برای انتقال مالکیت ملک، نحوه دریافت وجه از خریدار و … است.

مراجعه به بهترین وکیل ملکی
تخصص وکیل برای انجام معاملات املاک و مستغلات اهمیت زیادی دارد. اگر این فرد با پیچیدگی‌ها و روند دادرسی و امور مربوط به انجام معاملات اموال غیرمنقول آشنایی داشته باشد، حتی با احتمال بروز مشکلات در روند معامله، می‌تواند به راحتی و در مدت زمان کوتاه‌تری رویه حقوقی را پیگیری کند.

جلوگیری از ضرر مالی
وکلای املاک می‌توانند از ضرر مالی خریدار یا فروشنده جلوگیری کنند. قطعا می‌دانید با وقوع کلاهبرداری، جعل یا سوءاستفاده طی کردن رویه دادرسی برای دادخواهی به مدت زمان و هزینه زیادی نیاز دارد. در حالی که با مراجعه به وکیل ملکی می‌توانید از وقوع چنین جرایمی پیشگیری کنید. در صورتی که یکی از طرفین قرارداد قصد کلاهبرداری یا جعل در انجام معامله را داشته باشد، مشاوره حقوقی تیم وکیل پرس یا هر تیم حقوقی دیگر می‌تواند وقوع جرم را پیش‌بینی و طرف دیگر را از آن مطلع سازد.

برای مثال فکر کنید در قرارداد بند فسخ برای وجود مشکل در قرارداد خرید زمین درج نشود. در این صورت خریدار ممکن است بعد از خرید و برخورد با مشکلاتی از قبیل نداشتن مجوز ساخت و ساز در زمین، بخواهد قرارداد را یک روز بعد از انجام معامله، فسخ کند. در حالی که فروشنده قبل از معامله به خریدار اطمینان داده است که زمین مجوز ساخت و ساز دارد و در حریم (رودخانه یا راه‌آهن و …) نیست. در چنین شرایطی به دلیل قول نادرست فروشنده، خریدار می‌تواند قرارداد را فسخ کند. اما به شرط اینکه در قرارداد ذکر شده باشد.
وقتی برای انجام چنین معامله‌ای به مشاور حقوقی در یک تیم حرفه‌ای مثل وکیل پرس مراجعه کرده باشید، قطعا از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری می‌شود. زیرا او می‌تواند به طور دقیق تمامی جوانب و قوانین را بررسی کند و خریدار یا فروشنده را در جریان روند قانونی قرار دهد.

سخن آخر
اهمیت مراجعه به وکیل ملکی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که تجارب افرادی که در معاملات ملکی دچار اشتباه شده‌ و میزان زیادی از سرمایه خود را از دست داده‌اند. ضمن اینکه پیگیری‌های قضایی و حقوقی جعل و کلاهبرداری و یا رفع سوءتفاهم به دانش حقوقی نیاز دارد. به همین دلیل است که وکیل پرس استخدام یک وکیل حرفه‌ای و کاربلد را در زمان انجام معاملات ملکی به شما پیشنهاد می‌دهد.

سوالات متداول برای مراجعه به وکیل ملکی

آیا دریافت مشاوره از وکیل ملکی به هزینه زیادی نیاز دارد؟

با توجه به تجربه‌ تیم‌های حقوقی حرفه‌ای مثل وکیل پرس، هزینه‌ای که بابت دریافت مشاوره و پیگیری دادرسی (درصورت لزوم) پرداخت می‌کنید، نسبت به مشکلاتی که ممکن است در سر راهتان قرار بگیرد، ناچیز است.

دلیل مراجعه به وکلای ملکی چیست؟

مهم‌ترین دلیل پیگیری معاملات از طریق مشاوران حقوقی، جلوگیری از وقوع جرم، از دست رفتن سرمایه و امنیت خریدار و فروشنده است.

منبع: legaltyservices

 

 

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

 

 

 

وکیل پرس به پاس قدردانی از همراهی شما با همکاری هولدینگ آرمانی هاب خدمات و تخفیفات ویژه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته، شما می توانید با ثبت شماره خود از این خدمات و تخفیفات مطلع شوید.

گاروبین، خدمات آزمایشگاهی در محل؛ نمونه گیری رایگان
بدادم برس، خدمات تعمیرات و تاسیسات؛ ایاب و ذهاب رایگان
نگاه آرمانی، خدمات مارکتینگ و برندینگ

"*" indicates required fields

مطالب پیشنهادی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید