فهرست مطالب

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

به نظر شما نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی چگونه است و چه راهکاری دارد!!! با وکیل پرس همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

وکیل ماهر کلید طلایی دریافت اجاره معوقه

مشکلات مالک ومستاجر بر سر عدم پرداخت اجاره در موعد مقرر، یکی از دعاوی حقوقی رایج در شورای حل اختلاف است. سوال اینجاست کوتاه‌ترین راه قانونی برای دریافت اجاره معوقه از مستاجران چیست ؟ در این مقاله راهکارهای قانونی دریافت اجاره معوقه از مستاجران را تشریح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
شرایط و مدارک تنظیم دادخواست قضایی برای دریافت بدهی معوقه:
هرگاه مستاجری اجاره ای را که در مبلغ اجاره نامه قید شده است را پرداخت نکند؛ مالک می‌تواند با تهیه درخواست قضایی برای دریافت اجاره اقدام کند. اگر مستاجر از پرداخت مبلغ اجاره خودداری کند ، قرارداد به طور قانونی فسخ شده است. معمولا این بند در قراردادهای اجاره‌نامه قید می‌شود.

مدارک لازم جهت تنظیم دادخواست برای دریافت اجاره عقب مانده به شرح ذیل است :

1- کپی برابر اصل مدارک شناسایی
2- کپی برابر اصل اجاره نامه
3- کپی برابر اصل اسناد مالکیت

همچنین اگر مستاجر اجاره قانونی خود را در زمان مشخص وقانونی نپردازد مالک می‌تواند به شورای حل اختلاف مراجعه کند و پرونده قضایی تشکیل دهد.
اگر سقف بدهی اجاره معوقه تا بیست میلیون باشد ،رسیدگی به این پرونده در شورای حل اختلاف صورت می گیرد اما اگر بیشتر از بیست میلیون باشد، پرونده در دادگاه عمومی بررسی خواهد شد. ضمنا پس از صدور حکم اجور معوقه مالک می‌تواند مبلغ اجاره را از ودیعه کم کند یا اموال مستاجر را ضبط کند.
همچنین در صورت عدم پرداخت اجاره؛ مالک می‌تواند با استناد به ماده 496 قانون مدنی می‌تواند قرارداد را فسخ کند.
اقامه دعوی برای دریافت هزینه‌های جانبی از مستاجر
برخی مستاجران تا پایان قراداد از پرداخت هزینه‌های جانبی مثل شارژ ساختمان یا پول آّب و برق خودداری می‌کنند. مالک می‌تواند مطابق حقوق قانونی برای دریافت هزینه‌های جانبی برای مستاجر پرونده تشکیل دهد.

شرایط دریافت حکم تخلیه چیست ؟

اقامه دعوی برای گرفتن حکم تخلیه شرایط خاصی دارد که در ذیل به آن خواهیم پرداخت .
مدت زمان اجاره ای که در قرارداد به امضا طرفین رسیده باشد، منقضی شده باشد و مستاجر در ملک بماند.
مستاجر سه ماه اجاره ملک را نپرداخته باشد. مستاجر ملک را به کسی دیگری اجاره داده باشد یا به طور غیر قانونی و بر خلاف آنچه در قرارداد ذکر شده از ملک استفاده کند.
لازم به ذکر است در این شرایط تنظیم دادخواست در شورای حل اختلاف برای گرفتن حکم تخلیه مجاز است.

لزوم امضاء شاهد در قرارداد برای گرفتن حکم تخلیه
معمولا در زمان قرادادهای اجاره ملک ،دو نفر شاهد از سوی طرفین قرارداد را امضا می‌کنند و هر یک از طرفین نسخه ای از قرارداد را دریافت می‌کنند. این امضا برای درخواست حکم تخلیه ضروروی است. در صورت فقدان این امضا قرارداد تابع قوانین حقوقی مالک و مستاجر خواهد بود. اگر همه شرایط محیا باشد ، شورای حل اختلاف می‌تواند کمتر از یک هفته نسبت به صدور حکم تخلیه اقدام کند.

دعوای خلع ید و دعوای دستور تخلیه یکسان نیست
دعوای خلع ید به معنی تصرف غیر قانونی ملک توسط شخص یا اشخاصی است و نیاز به قرارداد قانونی برای طرح دعوا نیست اما برای گرفتن حکم تخلیه قانونی می‌بایست بین مستاجر و مالک قرارداد قانونی عقد شده باشد.

هزینه دادرسی پرونده اجاره معوقه :

هزینه دادرسی پرونده اجاره معوقه بر اساس اجاره بها تعیین شده و به عهده مالک است که به دادگستری پرداخت می‌شود . البته اگر مالک پیروز دادگاه باشد ، می‌تواند هزینه دادرسی را از مستاجر دریافت کند

از خدمات طلایی وکیل پرس بهره‌مند شوید

تیم حقوقی وکیل پرس به ریاست دکتر (دکتر مهدی صنم پور) خدمات ویژه‌ای در زمینه پرونده اجور معوقه ارائه می‌دهد. وکلای ما در اسرع وقت پرونده شما را به صورت حضوری و آنلاین بررسی می‌کنند. بنابراین در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.
بعد از بررسی اولیه پرونده ، جلسه حضوری جهت تشریح پرونده شما تشکیل خواهد شد که می‌توانید درباره جزییات پرونده به سرعت تصمیم‌گیری کنید.
نکته مهم این است که وکلای وکیل پرس در زمینه پرونده‌هایی که در پیچیدگی‌هایی قانونی دیوان عدالت اداری به بن بست خورده اند،خدمات ویژه ای ارائه خواهد داد. برای بهره مندی از امکانات وکیل پرس ،کارشناسان مجموعه ما در کمترین زمان ممکن با شما در ارتباط خواهند بود. پیشنهاد ما این است که برای ارتباط با کارشناسان مجموعه وکیل پرس کوتاه ترین را راه انتخاب کنید. واتس آپ مجموعه وکیل پرس به شماره 09101413904 در هر ساعتی از شبانه روز به کاربران پاسخ خواهد داد.

 

سوالات متداول درخصوص نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

اگر مستاجر بعد از پایان قرارداد ملک را تصرف کند، مشمول چه حکمی خواهد بود ؟

به یاد داشته باشید اجاره ای که بین مستاجر ومالک منعقد می‌شود فقط تا پایان قرارداد معتبر است . در صورتیکه بین دو طرف توافقی حاصل نشود و مستاجر در ملک بماند، مالک می‌تواند یا تنظیم دادخواست قضایی دریافت اجرت المثل را دریافت کند.

اگر مستاجر بعد از عقد قرارداد از ملک استفاده نکند باید اجاره بپردازد؟

بعد از عقد قرداد مستاجر ملزم به پرداخت اجاره بها است. ناگفته نماند پرداخت اجاره ربطی به استفاده مستاجر از ملک ندارد.

 

شما عزیزان می‌توانید از وکیل ملکی بهره مند شوید و چنانچه نیاز به کسب اطلاعات میزان هزینه وکیل ملکی در لواسان می باشید، با شماره 26705209-021 تماس بگیرید. همچنین وکلای وکیل پرس به صورت حضوری در دفتر مجموعه پذیرای شما عزیزان هستند و در خدمتگذاری به مراجعین از هیچ کمکی مضایقه نخواهند نمود.

 

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید