8 ویژگی یک وکیل خوب ملکی
فهرست مطالب

8 ویژگی یک وکیل خوب ملکی

وکیل ملکی یا وکیل املاک، وکیلی است که در حوزه حقوق مربوط به خرید، فروش، اجاره، رهن و امور مربوط به املاک فعالیت می‌کند. این وکلا برای موکلین خود در تمام مراحل خرید، فروش یا اجاره ملک، شامل بررسی قانونی سند های ثبت شده، تدوین قراردادهای خرید و فروش یا اجاره و رعایت قوانین مالیاتی و سایر قوانین مربوط به دعاوی ملکی در زمینه‌های مختلف کاربرد دارد. با مقاله “8 ویژگی یک وکیل خوب ملکی” همراه ما باشید.

8 ویژگی یک وکیل خوب ملکی را بشناسید

1- تخصص و تجربه: وکیل ملکی باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه حقوق ملکی باشد.

2- قابل اعتماد: وکیل ملکی باید قابل اعتماد و صادق باشد و به مشتریان خود احترام بگذارد.

3- قابل دسترس: وکیل ملکی باید در دسترس موکلین خود باشد و به سوالات آنها پاسخ دهد.

4- حساس به جزئیات: وکیل ملکی باید حساس به جزئیات باشد و همه جزئیات را در نظر بگیرد.

5- خلاق: وکیل ملکی باید خلاق باشد و راه حل های نوین را پیدا کند.

6- قابل اطمینان: وکیل ملکی باید قابل اطمینان باشد و به مشتریان خود اعتماد کامل داشته باشند.

7- صبور: وکیل ملکی باید صبور باشد و به مشتریان خود زمان کافی برای تصمیم گیری بدهد.

8- قابلیت ارتباط: وکیل ملکی باید دارای قابلیت ارتباط بالا با موکلین خود باشد و به آنها کمک کند تا درک بهتری از مسائل حقوقی داشته باشند.

زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی چقدر است ؟

بسته به پیچیدگی و حجم پرونده، زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی ممکن است متفاوت باشد. در برخی موارد، این فرآیند تا چند هفته یا حتی چند ماه طول خواهد کشید. با این حال، با توجه به قوانین و مقررات مربوط به هر منطقه و شهرستان، باید در صورت امکان زمان دقیق تر را با مسئولین محلی هماهنگ کرد.

هزینه وکیل ملکی به چه عواملی بستگی دارد؟

1- محل وکالت: هزینه وکالت در شهرهای بزرگ معمولاً بیشتر است.

2- تجربه و مهارت وکیل: وکلا با تجربه بیشتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.

3- نوع خدمات حقوقی: هزینه وکالت بستگی به نوع خدمات حقوقی ارائه شده توسط وکیل دارد.

4- پرونده: هزینه وکالت بستگی به پرونده مورد نظر دارد. پرونده‌ای که نیاز به تحقیقات گسترده، اسناد زیاد یا رفع اختلافات پایین‌دست داشته باشد، هزینه بالاتر خواهد داشت.

5- سطح سخت‌گیرانگی قانون: در صورت سخت‌گیرانگی قانون در پرونده، هزینه وکالت افزایش خواهد یافت.

6- زمان لازم برای حل پرونده: هزینه وکالت بستگی به زمان لازم برای حل پرونده دارد.

7- شرایط اقتصادی: شرایط اقتصادی کشور و نرخ تورم نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد.

هزینه حق الوکاله پرونده های ملکی چقدر است ؟

هزینه حق الوکاله پرونده های ملکی به عوامل مختلفی مانند محل واقعیت ملک، نوع خدمات حقوقی ارائه شده و تجربه و تخصص وکیل بستگی دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با مشاوران وکیل پرس مشورت کنید و قبل از انجام هرگونه تعهدات، هزینه‌ها را با آن‌ها بررسی کنید.

مراحل رسیدگی به دعاوی پرونده ملکی چگونه می باشد؟

1. ثبت دعوای ملکی: ابتدا باید دعوای ملکی در دادگاه ثبت شود.

2. ارائه مدارک: در این مرحله، طرفین باید مدارک و اسناد خود را به دادگاه ارائه کنند تا بتوانند حقوق خود را به ثبت برسانند.

3. برگزاری جلسات: پس از ثبت دعوای ملکی و ارائه مدارک، جلسات برگزار خواهد شد تا شواهد و مدارک هر یک از طرفین بررسی شود.

4. صدور حکم: پس از برگزاری جلسات و بررسی شواهد، دادگاه حکم خود را صادر خواهد کرد.

5. عمل به حکم: در صورتی که یکی از طرفین با حکم مخالفت کند، باید به دادگاه تجدید نظر برود. در صورت عدم اعتراض، حکم قطعی خواهد شد و طرفین باید به آن عمل کنند

مجموعه وکیل پرس چگونه می تواند در مسیر حل پرونده های ملکی، به شما کمک کند؟

مجموعه وکیل پرس با تیمی از وکلای متخصص در زمینه حقوق ملکی، به شما کمک می کند تا در مسیر حل پرونده های ملکی خود، به بهترین نتیجه برسید. این مجموعه با داشتن تجربه و دانش لازم در زمینه حقوق ملکی در شهرهای مختلف از جمله ساری ، تبریز ، به شما در انجام اموری همچون خرید و فروش و دعاوی؛ ملکی، تفکیک و تقسیمات زمین، صدور سند و… کمک می کند. همچنین با داشتن روابط قوی با سایر نهادهای قضایی و اداری، در رفع مشکلات شما نقش بسزایی دارد.

 

نویسنده: دکتر مهدی صنم پور

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید