وکیل ملکی ثبتی کیست؟
فهرست مطالب

وکیل ملکی ثبتی کیست؟

وکیل ملکی ثبتی یا وکیل ثبت املاک، وکیلی است که در حوزه ثبت و انتقال مالکیت ملکی فعالیت می‌کند. این وکلا به مشتریان خود در امور مربوط به خرید، فروش، رهن و اجاره ملک، تهیه قراردادهای ثبتی، بررسی سند ها و رسیدگی به اختلافات قانونی در این زمینه کمک می‌کنند. همچنین، وکلا در صورت نقض حقوق مشتریان در قضایای ثبت و امور ملکی نمایندگی حقوقی را بر عهده می‌گیرند. با مقاله وکیل ملکی ثبتی کیست؟ همراه باشید

وکیل ملکی ثبتی، چه خصوصیتی دارد؟

وکیل ملکی ثبتی یک وکیل است که در زمینه حقوق ملکی و ثبت املاک تخصص دارد. این نوع وکیل با قوانین و مقررات مربوط به خرید، فروش، اجاره، رهن و انتقال مالکیت املاک آشنا است. خصوصیات یک وکیل ملکی ثبتی عبارتند از:

 1. تخصص حقوق ملکی: وکیل ملکی ثبتی باید دارای دانش کافی در زمینه قوانین حقوق ملکی باشد. این شامل قانون تملک، قانون رهن و اجاره، قانون تفاضل نظرات مالکان، قانون تسجيل اسناد رسمي و ساير قوانين مربوط به خريد، فروش و اجاره املاك است.
 2. تجربه کار با سازمان های ثبت: چون بخش عمده‌ای از کار یک وکيل ملكي ثبتي شامل پروسه‌هاي ثبتي است، لذا باید تجربه کافی در ارتباط با سازمان های ثبت داشته باشد. این شامل تسجيل قراردادهاي خريد و فروش، رهن و اجاره، تفاضل نظرات مالكان و ساير معاملات ملكي است.
 3. مهارت در نظارت بر عملیات ثبت: وکیل ملکی ثبتی باید بتواند به صورت دقیق عملیات ثبت را نظارت کند. این شامل بررسی صحت مدارک، پر کردن فرم های لازم، پیگیری پرونده های ثبت و حفاظت از منافع مشتری است.
 4. قابلیت مذاکره: چون در بسیاری از موارد به منظور حفاظت از منافع مشتریان، لازم است با طرفین دیگر (مثلاً فروشنده یا خریدار) مذاکره شود، وکيل ملكي ثبتي باید قابلیت مذاکره با طرفین را داشْـــــته باشد.

هزینه های وکیل ملکی ثبتی چگونه محاسبه می گردد؟

هزینه های وکیل ملکی ثبتی بر اساس موارد زیر محاسبه می‌شود:

1. هزینه ثبت اسناد: شامل هزینه ثبت سند ملکی و سایر اسناد مرتبط است. این هزینه بر اساس نوع و حجم اسناد قابل تغییر است.

2. هزینه ترجمه: در صورتی که اسناد به زبان دیگری غیر از زبان رسمی کشور باشد، نیاز به ترجمه دارد. هزینه ترجمه بستگی به تعداد صفحات و سختی ترجمه دارد.

3. هزینه پرونده‌برداری: شامل هزینه گرفتن پرونده‌ای کامل از ساختمان، عقد قرارداد و سایر مستندات است.

4. هزینه حق الوکاله: وکلا بابت خدمات حق الوکاله دریافت می‌کنند که بستگی به نوع خدمات، حجم کار و شخص وکیل دارد.

5. هزینه صورتحساب: بعضاً وکلا هزینه صورتحساب می‌گیرند که بر اساس تعداد ساعات کاری وکیل و نوع خدمات ارائه شده تعیین می‌شود.

6. هزینه مالیات: برخی از کشورها هزینه‌های حقوقی را مشمول مالیات قرار می‌دهند. در این صورت، هزینه مالیات باید به هزینه‌های وکلای ثبتی اضافه شود.

با توجه به تفاوت قوانین و شرایط در هر کشور، هزینه‌های وکلای ثبتی نیز ممکن است متفاوت باشد. بهتر است با یک وکیل گفتگو کنید تا درباره هزینه‌های دقیق ثبت ملک در منطقه خود راهنمایی شما کند.

بهترین وکیل ملکی ثبتی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین وکیل ملکی ثبتی در تهران باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

1. تخصص و تجربه: وکیل باید دارای تخصص و تجربه کافی در حوزه ملکی ثبتی باشد. این شامل آشنایی با قوانین مربوط به خرید، فروش، اجاره و رهن ملک، ثبت اسناد و سند‌ها، قراردادها و سایر مسائل مرتبط است.

2. قابل اعتماد: بهترین وکیل باید قابل اعتماد باشد و به صورت صادقانه و حسن نیت با موکل خود رفتار کند. این شامل رعایت حقوق مالکان ملک، حفظ حریم خصوصی، عدم افشاء اطلاعات شخصی و حفظ سرپناه مالکان است.

3. کارآمد: به علاوه، بهترین وکیل باید کارآمد باشد و قادر به پاسخگوئی به نیازها و سوالات مشتریان خود باشد. او باید بتواند به طور دقیق و موثر مشکلات حقوقی مرتبط با ملک را حل کند و بهترین راه حل‌ها را پیشنهاد دهد.

4. قیمت مناسب: هزینه خدمات وکیل نباید بسیار بالا باشد، اما همچنین نباید کمترین قیمت را داشته باشد. بهترین وکیل باید قیمت منصفانه‌ای داشته باشد که با کیفیت خدمات ارائه شده تطابق دارد.

5. خلاقیت: به علاوه، بهترین وکیل باید خلاق و نوآور در روش‌های حل مسائل حقوقی باشد. او باید قادر به پیدا کردن راه‌حل‌های جامع و مناسب برای مسائل پیچیده باشد.

6. خوب در ارتباطات: به علاوه، بهترین وکیل باید توانایی خوب در ارتباط با مشتریان خود داشته باشد. او بایستی قادر به گوش دادن به نیازها و مشکلات مشتریان باشد و بتواند به درستی راهکار ارائه نماید .

مشاوره با‌ وکیل ملکی ثبتی در مجموعه وکیل‌پرس چگونه است؟

برای مشاوره با وکیل ملکی ثبتی در مجموعه وکیل‌پرس، شما می‌توانید به روش‌های زیر اقدام کنید:

 • ورود به سایت وکیل‌پرس: ابتدا به سایت وکیل‌پرس به آدرس www.vakilpress.com مراجعه کنید.
 • جستجو برای پیدا کردن وکیل ملکی ثبتی: در صفحه اصلی سایت، در قسمت جستجو، عبارت “وکیل ملکی ثبتی” را وارد کنید.
 • انتخاب یک وکیل: پس از جستجو، لیست وکلا با تخصص مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید با بررسی پروفایل هر وکیل، تجربه کاری، تحصیلات، نظرات کاربران قبلی و سابقه حضور در دادگاه‌ها، گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.
 • تعامل با وکیل: بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، می‌توانید با وکیل تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس با وکیل، درخواست مشاوره کنید. در این فرم، شما باید اطلاعات خود را وارد کنید و سوالات یا مشکلات خود را به طور کامل شرح دهید.
 • دریافت پاسخ: پس از ارسال فرم تماس، وکیل به شما پاسخ خواهد داد. این پاسخ ممکن است به صورت تلفنی، از طریق پست الکترونیک یا حتی در جلسه حضوری باشد.

به علاوه، شما همچنین می‌توانید با استفاده از قسمت “پرسش و پاسخ” سایت وکیل‌پرس، سوالات خود را درباره مشکلات مالکیت ثبتی بپرسید و نظرات و راهنمایی‌های دیگران را ببینید .

اما به یاد داشته باشید سریع ترین راه تماس با وکیل از طریق شماره ۰۹۱۰۱۴۱۳۹۰۴ می باشد .

 

نویسنده: دکتر مهدی صنم پور

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


 • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
 • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
 • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
 • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید