مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی
فهرست مطالب

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی چیست؟؟ وکیل پرس پاسخ خواهد داد باما همراه باشید.

دریافت گواهی پایان کار ساختمان در انتهای پروسه ساخت و ساز صورت می‌گیرد. به این معنا که باید کار ساختن بنا به اتمام رسیده باشد. ضمن اینکه ساخت و ساز باید بدون تخلف و مطابق با معیارهای فنی مهندسی (مورد تایید شهرداری) باشد. دریافت مجوز پایان کار به طی کردن مراحلی نیاز دارد که باید در آن مدارک لازم برای مطابقت ساخت و ساز با معیارهای فنی مهندسی مورد تایید شهرداری را ارائه دهید.

همچنین اگر ملک نوساز باشد باید عوارض شهرداری را پرداخت کنید. تمامی این مراحل به ارائه مدارک، پرداخت هزینه و بررسی و … نیاز دارد. این پروسه را می‌توانید از طریق وکیل ملکی انجام دهید. تیم مشاوره حقوقی وکیل پرس به شما کمک می‌کند در مدت زمان کوتاه و بدون دغدغه پایان کار ساختمان خود را دریافت کنید که در ادامه در مورد آن صحبت می‌کنیم.

مراحل دریافت پایان کار ساختمان

قبل از هر چیز باید بدانید که ملک شما در تمامی مراحل ساخت و ساز باید با معیارهای فنی و مهندسی مورد تأیید شهرداری مطابقت داشته باشد. همچنین برای دریافت مجوز پایان کار بین ساختمان‌های نوساز و ساختمان‌های تعمیر شده تفاوت وجود دارد. اگر ملک را در زمین خالی بنا کرده‌اید، باید عوارض شهرداری را پرداخت کنید. برای ملکی که بازسازی شده است، نیازی به این مورد نیست.

برای دریافت سند از سوی اداره ثبت اسناد و املاک، دریافت پایان کار ساختمان ضرورت دارد و بدون سند هم فروش ملک ممکن نیست. این مورد چه برای ساختمان‌های نوساز و چه برای ساختمان‌های تعمیرشده ضرورت دارد. طی کردن مراحل قانونی برای دریافت مجوز پایان کار، فرآیند پیچیده و طولانی است. بسیاری از افرادی که در زمینه ساخت و ساز ملک کار می‌کنند، فرصت کافی برای دریافت این مجوز را ندارند و مدت‌ زیادی را برای اخذ آن سرگردان می‌مانند. از سوی دیگر دریافت سند و حتی فروش ملک هم برایشان دشوار می‌شود.
این در حالیست که تیم حقوقی وکیل پرس راه‌حل ساده‌تری را به شما پیشنهاد می‌دهد. به طوری که تمامی مراحل دریافت پایان کار ساختمان را از طریق یک مشاور حقوقی پیگیری کنید.

مزیت‌های اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

به هر شکلی که به دریافت مجوز پایان کار فکر کنید، به یک وکیل ماهر ملکی نیاز دارید. به طور کلی مزیت‌های استخدام وکلای املاک برای دریافت گواهی پایان کار عبارت است:
قابلیت پیش فروش واحدها قبل از اتمام کار
تصور کنید قبل از به اتمام رسیدن ساختمان، باید چند واحد آن را پیش‌فروش کنید تا بتوانید هزینه لازم برای ادامه ساخت و تکمیل ساختمان را بدست آورید. در اینجا به دلیل نداشتن گواهی پایان کار، امکان ثبت و انتقال سند به نام خریدار وجود ندارد. بنابراین نمی‌توانید به راحتی ملک را بفروش برسانید.

اما طبق گفته گروه حقوقی وکیل پرس کافیست یک مشاور حقوقی ملکی استخدام کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. با سپردن امور حقوقی ملک در حال احداث به وکیل حقوقی، قراردادهای مربوط به فروش املاک را در دفتر اسناد رسمی تنظیم و منعقد می‌کند. سپس فروشنده‌ هم متعد می‌شود که به محض پایان ساخت و ساز، گواهی پایان کار را دریافت و برای اخذ سند اقدام کند.
یکی از مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی در واقع کمک به فروشنده است تا بدون دغدغه بتواند واحد‌های نیمه‌کاره خود را به‌فروش برساند و هزینه لازم جهت ادامه ساخت و ساز را تأمین کند.

برطرف کردن مشکلات تخلفات قانونی
یکی دیگر از دلایلی که دریافت پایان کار از طریق مشاور حقوقی یا وکیل ملکی را ضروری می‌کند، احتمال وجود تخلف در پروسه ساخت و ساز است. شرکت‌ها یا افرادی که در زمینه ساخت و ساز یا انبوه‌سازی فعالیت دارند، حتی اگر در روند کار اصول فنی مهندسی مورد تایید شهرداری را هم رعایت کرده باشند، باز هم ممکن است توسط کارکنان یا ناظران ساختمان کم‌کاری صورت گرفته باشد.
در این صورت شهرداری با بررسی اصول ساخت و ساز، از صدور گواهی پایان کار خودداری می‌کند و پرونده به کمیسیون ماده 100 ارجاع می‌شود. در کمیسیون هم پرونده بررسی می‌شود و حتی گاهی صاحب ملک ملزم به پرداخت جریمه نقدی و یا برطرف کردن تخلفات خواهد بود.
طبق گفته مشاوران حقوقی در وکیل پرس، اگر تخلفات قانونی از طریق وکیل ملکی پیگیری شود، مدت زمان أخذ گواهی پایان کار ساختمان تا حد زیادی کوتاه می‌شود. از سوی دیگر نیازی به درگیر شدن مالک در پرونده و تخلفات کمیسیون نیست. زیرا مشاور حقوقی ملک همه موارد را پیگیری می‌کند.

جمع‌آوری مدارک
یکی دیگر از مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی فراهم کردن مدارک لازم جهت دریافت این گواهی است. بعد از اتمام مرحله ساخت و ساز، مالک باید مدارک زیر را به شهرداری ارائه دهد تا گواهی پایان کار برای او صادر شود:
– ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
– ارائه اصل و کپی پروانه ساختمان
– ارائه اصل و کپی سند مالکیت زمین
– ارائه تأییدیه استاندارد برای آسانسور
– ارائه اصل و کپی فیش آب، برق، گاز، تلفن
– ارائه اصل و کپی فیش عوارض نوسازی سالیانه
– داشتن نقشه معماری ملک دارایی همراه با مهر شهرداری
– ارائه تمامی گزارشات مرحله ای و برگه اتمام عملیات ساختمانی و کارت سازه
جمع‌آوری همه مدارک به زمان زیادی نیاز دارد. در حالی که مشاور حقوقی می‌تواند برای گردآوری آن‌ها اقدام کند و بنابراین مالک در این موارد درگیر نشود.

حرف آخر
دریافت گواهی پایان کار برای هر ساختمان نوساز یا تعمیر شده‌ای لازم است. اما دریافت آن باید طبق قوانین و با طی کردن مراحل تعیین شده از سوی شهرداری باشد. اگر دریافت پایان کار از طریق وکیل ملکی صورت بگیرد، مشخص است که مالک در این فرآیند درگیر نمی‌شود و روند قانونی آن به شکل بهتری طی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان وکیل پرس تماس بگیرید.

سوالات متداول در حوزه اخذ پایان کار توسط وکیل

آیا برای پایان کار ساختمان‌هایی که تعمیر شده‌اند به وکیل نیاز است؟

بله. طبق گفته تیم حقوقی وکیل پرس همه ساختمان‌ها چه از نوع نوساز و چه مواردی که ترمیم و بازسازی شده‌اند، به گواهی پایان کار نیاز دارند که می‌تواند از طریق مشاوره حقوقی ملکی صورت بگیرد.

آیا وکیل ملکی می‌تواند از رفتن پرونده پایان کار به کمیسیون جلوگیری کند؟

اگر مشاور حقوقی بتواند مدارک و اسناد کافی برای قانونی بودن ملک و ساخت و ساز بر مبنای اصول فنی و مهندسی شهرداری را ارائه دهد، احتمال رفتن پرونده به کمیسیون تخلفات، کاهش می‌یابد.

 

شما عزیزان می‌توانید از وکیل ملکی در لواسان بهره مند شوید و چنانچه نیاز به کسب اطلاعات میزان هزینه وکیل ملکی در لواسان می باشید، با شماره 26705209-021 تماس بگیرید. همچنین وکلای وکیل پرس به صورت حضوری در دفتر مجموعه پذیرای شما عزیزان هستند و در خدمتگذاری به مراجعین از هیچ کمکی مضایقه نخواهند نمود.

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید