مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی
فهرست مطالب

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی چیست؟؟ وکیل پرس پاسخ خواهد داد باما همراه باشید.

دریافت گواهی پایان کار ساختمان در انتهای پروسه ساخت و ساز صورت می‌گیرد. به این معنا که باید کار ساختن بنا به اتمام رسیده باشد. ضمن اینکه ساخت و ساز باید بدون تخلف و مطابق با معیارهای فنی مهندسی (مورد تایید شهرداری) باشد. دریافت مجوز پایان کار به طی کردن مراحلی نیاز دارد که باید در آن مدارک لازم برای مطابقت ساخت و ساز با معیارهای فنی مهندسی مورد تایید شهرداری را ارائه دهید.

همچنین اگر ملک نوساز باشد باید عوارض شهرداری را پرداخت کنید. تمامی این مراحل به ارائه مدارک، پرداخت هزینه و بررسی و … نیاز دارد. این پروسه را می‌توانید از طریق وکیل ملکی انجام دهید. تیم مشاوره حقوقی وکیل پرس به شما کمک می‌کند در مدت زمان کوتاه و بدون دغدغه پایان کار ساختمان خود را دریافت کنید که در ادامه در مورد آن صحبت می‌کنیم.

مراحل دریافت پایان کار ساختمان

قبل از هر چیز باید بدانید که ملک شما در تمامی مراحل ساخت و ساز باید با معیارهای فنی و مهندسی مورد تأیید شهرداری مطابقت داشته باشد. همچنین برای دریافت مجوز پایان کار بین ساختمان‌های نوساز و ساختمان‌های تعمیر شده تفاوت وجود دارد. اگر ملک را در زمین خالی بنا کرده‌اید، باید عوارض شهرداری را پرداخت کنید. برای ملکی که بازسازی شده است، نیازی به این مورد نیست.

برای دریافت سند از سوی اداره ثبت اسناد و املاک، دریافت پایان کار ساختمان ضرورت دارد و بدون سند هم فروش ملک ممکن نیست. این مورد چه برای ساختمان‌های نوساز و چه برای ساختمان‌های تعمیرشده ضرورت دارد. طی کردن مراحل قانونی برای دریافت مجوز پایان کار، فرآیند پیچیده و طولانی است. بسیاری از افرادی که در زمینه ساخت و ساز ملک کار می‌کنند، فرصت کافی برای دریافت این مجوز را ندارند و مدت‌ زیادی را برای اخذ آن سرگردان می‌مانند. از سوی دیگر دریافت سند و حتی فروش ملک هم برایشان دشوار می‌شود.
این در حالیست که تیم حقوقی وکیل پرس راه‌حل ساده‌تری را به شما پیشنهاد می‌دهد. به طوری که تمامی مراحل دریافت پایان کار ساختمان را از طریق یک مشاور حقوقی پیگیری کنید.

مزیت‌های اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

به هر شکلی که به دریافت مجوز پایان کار فکر کنید، به یک وکیل ماهر ملکی نیاز دارید. به طور کلی مزیت‌های استخدام وکلای املاک برای دریافت گواهی پایان کار عبارت است:
قابلیت پیش فروش واحدها قبل از اتمام کار
تصور کنید قبل از به اتمام رسیدن ساختمان، باید چند واحد آن را پیش‌فروش کنید تا بتوانید هزینه لازم برای ادامه ساخت و تکمیل ساختمان را بدست آورید. در اینجا به دلیل نداشتن گواهی پایان کار، امکان ثبت و انتقال سند به نام خریدار وجود ندارد. بنابراین نمی‌توانید به راحتی ملک را بفروش برسانید.

اما طبق گفته گروه حقوقی وکیل پرس کافیست یک مشاور حقوقی ملکی استخدام کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. با سپردن امور حقوقی ملک در حال احداث به وکیل حقوقی، قراردادهای مربوط به فروش املاک را در دفتر اسناد رسمی تنظیم و منعقد می‌کند. سپس فروشنده‌ هم متعد می‌شود که به محض پایان ساخت و ساز، گواهی پایان کار را دریافت و برای اخذ سند اقدام کند.
یکی از مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی در واقع کمک به فروشنده است تا بدون دغدغه بتواند واحد‌های نیمه‌کاره خود را به‌فروش برساند و هزینه لازم جهت ادامه ساخت و ساز را تأمین کند.

برطرف کردن مشکلات تخلفات قانونی
یکی دیگر از دلایلی که دریافت پایان کار از طریق مشاور حقوقی یا وکیل ملکی را ضروری می‌کند، احتمال وجود تخلف در پروسه ساخت و ساز است. شرکت‌ها یا افرادی که در زمینه ساخت و ساز یا انبوه‌سازی فعالیت دارند، حتی اگر در روند کار اصول فنی مهندسی مورد تایید شهرداری را هم رعایت کرده باشند، باز هم ممکن است توسط کارکنان یا ناظران ساختمان کم‌کاری صورت گرفته باشد.
در این صورت شهرداری با بررسی اصول ساخت و ساز، از صدور گواهی پایان کار خودداری می‌کند و پرونده به کمیسیون ماده 100 ارجاع می‌شود. در کمیسیون هم پرونده بررسی می‌شود و حتی گاهی صاحب ملک ملزم به پرداخت جریمه نقدی و یا برطرف کردن تخلفات خواهد بود.
طبق گفته مشاوران حقوقی در وکیل پرس، اگر تخلفات قانونی از طریق وکیل ملکی پیگیری شود، مدت زمان أخذ گواهی پایان کار ساختمان تا حد زیادی کوتاه می‌شود. از سوی دیگر نیازی به درگیر شدن مالک در پرونده و تخلفات کمیسیون نیست. زیرا مشاور حقوقی ملک همه موارد را پیگیری می‌کند.

جمع‌آوری مدارک
یکی دیگر از مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی فراهم کردن مدارک لازم جهت دریافت این گواهی است. بعد از اتمام مرحله ساخت و ساز، مالک باید مدارک زیر را به شهرداری ارائه دهد تا گواهی پایان کار برای او صادر شود:
– ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
– ارائه اصل و کپی پروانه ساختمان
– ارائه اصل و کپی سند مالکیت زمین
– ارائه تأییدیه استاندارد برای آسانسور
– ارائه اصل و کپی فیش آب، برق، گاز، تلفن
– ارائه اصل و کپی فیش عوارض نوسازی سالیانه
– داشتن نقشه معماری ملک دارایی همراه با مهر شهرداری
– ارائه تمامی گزارشات مرحله ای و برگه اتمام عملیات ساختمانی و کارت سازه
جمع‌آوری همه مدارک به زمان زیادی نیاز دارد. در حالی که مشاور حقوقی می‌تواند برای گردآوری آن‌ها اقدام کند و بنابراین مالک در این موارد درگیر نشود.

حرف آخر
دریافت گواهی پایان کار برای هر ساختمان نوساز یا تعمیر شده‌ای لازم است. اما دریافت آن باید طبق قوانین و با طی کردن مراحل تعیین شده از سوی شهرداری باشد. اگر دریافت پایان کار از طریق وکیل ملکی صورت بگیرد، مشخص است که مالک در این فرآیند درگیر نمی‌شود و روند قانونی آن به شکل بهتری طی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان وکیل پرس تماس بگیرید.

سوالات متداول در حوزه اخذ پایان کار توسط وکیل

آیا برای پایان کار ساختمان‌هایی که تعمیر شده‌اند به وکیل نیاز است؟

بله. طبق گفته تیم حقوقی وکیل پرس همه ساختمان‌ها چه از نوع نوساز و چه مواردی که ترمیم و بازسازی شده‌اند، به گواهی پایان کار نیاز دارند که می‌تواند از طریق مشاوره حقوقی ملکی صورت بگیرد.

آیا وکیل ملکی می‌تواند از رفتن پرونده پایان کار به کمیسیون جلوگیری کند؟

اگر مشاور حقوقی بتواند مدارک و اسناد کافی برای قانونی بودن ملک و ساخت و ساز بر مبنای اصول فنی و مهندسی شهرداری را ارائه دهد، احتمال رفتن پرونده به کمیسیون تخلفات، کاهش می‌یابد.

 

شما عزیزان می‌توانید از وکیل ملکی در لواسان بهره مند شوید و چنانچه نیاز به کسب اطلاعات میزان هزینه وکیل ملکی در لواسان می باشید، با شماره 26705209-021 تماس بگیرید. همچنین وکلای وکیل پرس به صورت حضوری در دفتر مجموعه پذیرای شما عزیزان هستند و در خدمتگذاری به مراجعین از هیچ کمکی مضایقه نخواهند نمود.

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید