فهرست مطالب

طلاق توافقی بدون وکیل چند روز طول میکشد؟

طلاق توافقی بدون وکیل چه میزان طول می کشد؟

از آنجایی که در طلاق توافقی زوجین با توافق یکدیگر تصمیم خود را به جدایی گرفتنه اند و در رابطه با اموری  از قبیل نحوه پرداخت مهریه، نفقه وحضانت طفل و اموری از این قبیل با یکدیگر به اتفاق نظر رسیده اند، موجب گردیده که زن و شوهر پروسه انجام طلاق خود را به نسبت با سایر طلاق ها در موعد زمان کوتاه تری به انجام برسانند اما در رابطه با تشریفات اداری انجام طلاق  باید بدانیم که انجام طلاق توافقی چه توسط زوجین به انجام برسد یا مراحل آن توسط وکیل طلاق انجام پذیرد منوط به سپری شدن پروسه زمانی خواهد بود که نمی توان بدون رعایت آن، مقدمات راجع به اجرای  طلاق مربوطه را در خارج از موعد قانونی در نظر گرفته شده به مرحله اجرا در آورد .

 

مقدمات لازمه اجرای طلاق توافقی

شرکت در جلسات مشاوره به تعداد 5 جلسه که به فاصله هر ده روز یک بار تشکیل گردیده و زوجین ملزم بوده اند که در جلسات فوق حتما حضور داشته باشند که ممکن بوده دست کم 45 روز به طول انجامد البته زوجین می توانند با راهکاری که در مقاله تسریع در روند طلاق توافقی به صورت مفصل بیان کردیم تاریخ تشکیل جلسات مشاوره خود را به موعد زمان نزدیکتری موکول بنمایند

اما آیا زوجین می توانند در این جلسات شرکت ننمایند و به این طریق روند اجرای طلاق خود را به موعد زمان کوتاه تری موکول کنند ؟

درست است که در طلاق توافقی بر خلاف سایر طلاق ها نیازی به امر داوری و معرفی داور از جانب زوجین نبوده اما قانون گذار حسب ماهیت طلاق فوق حضور زوجین در جلسات مشاوره را الزامی بر آنها دانسته و آن را جزو تشریفات این نوع از طلاق بیان کرده است و دلیل این الزام به این خاطر بوده که بر مبنای تشکیل جلسات صورت گرفته که با حضورمشاورین خانواده تشکیل شده و راجع به مسائلی از قبیل توافقات زوجین و بررسی علت طلاق و این قبیل موضوعات بوده که دادگاه حکم به صدور گواهی عدم سازش نموده است

 پس از اتمام جلسات مشاوره و صدور گواهی صادره توسط سازمان مشاوره و غربالگری ، زوجین مکلف بوده اند که آن را در دفتر خدمات قضایی که دادخواست طلاق خود را ارائه داده اند به ثبت برسانند تا اقدامات لازم نسبت به ارجاع پرونده به دادگاه خانواده صورت پذیرد و مقدمات لازم راجع به تعیین وقت رسیدگی و دعوت زوجین به عمل آید.جلسه رسیدگی حاضر که  بر مبنای توافق بین زوجین و بررسی نتایج جلسات مشاوره تشکیل شده موجب گردیده که بر مبنای آن دادگاه به صدور گواهی که به منزله تایید عدم سازش بین زوجین بوده حکم دهد. و پس از آن مجددا زوجین مکلف بوده اند که آن را ظرف مهلت سه ماه از تاریخ ابلاغ گواهی عدم سازش که توسط مشاورین مراکز بهزیستی صادر گردیده در دفاتر ثبت ازدواج به ثبت برسانند و در غیر این صورت با گذشتن مهلت سه ماه این گواهی فاقد اعتبار گردیده و چنانچه زوجین آگاهی کامل نسبت به موعد تعیین شده نداشته باشند موجب گردیده گواهی صادره ابطال گردد زوجین باید مجددا از دادگاه گواهی عدم سازش جدید دریافت کنند که این موضوع روند اجرای طلاق را به تاخیر می اندازد

و اما باید بدانیم که این روند بعد از رعایت تمامی اصول مقدماتی که بیان کردیم به پایان نرسیده و بعد از صادر شدن رای بدوی قابلیت تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی نیز ممکن است داشته باشند مگر اینکه زوجین در توافق نامه خود این حق را از خود سلب نمایند که رای صادره بدوی بدون اعتراض و تجدید نظر خواهی قطعی گردد در غیر این صورت ممکن است 40 روز از لحاظ ابلاغ دادنامه سپری گردد و پس از گذراندن این مرحله رای قطعی گشته و با گذشت  سه ماه از تاریخ قطعیت آن، قابلیت اجرایی داشته باشد و حکم طلاق بدون آنکه زوجه ملزم به نگهاری عده باشد اجرا گردد.

 

همچنین بدانید:

طلاق رجعی چقدر طول می کشد؟

این مراحلی که راجع به روند طلاق توافقی بیان کردیم چنانچه زوجین تصمیم داشته که این مراحل را بدون داشتن وکیل طلاق انجام بدهند ملزم بوده اند که به اصول حقوقی راجع به طلاق تسلط کامل داشته باشند و مراحل مقدماتی لازمه طلاق را همان گونه که بیان کردیم در سر موعد قانونی تعیین شده به انجام برسانند در غیر این صورت زوجین متحمل صرف زمان و هزینه ای بالایی خواهند شد لذا پیشنهاد می گردد در رابطه با این موضوع با وکیل تخصصی طلاق توافقی مشورت نمایید.

 

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل وکیل طلاق توافقی و مشاوره حقوقی

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس را دنبال کنید

 

اینستاگرام طلاق توافقی

نویسنده: خانم فائزه آخوندی کارشناس ارشد حقوقی وکیل پرس

 

بهترین وکلای طلاق

سرکار خانم زهره رستگار

متخصص پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

خانم رستگار یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشند. با تحصیلات عالیه و بیش از 23 سال سابقه وکالت در انواع پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق خوش درخشیده اند. خانم زهره رستگار به عنوان وکیل تخصصی در انواع دعاوی مربوط به خانواده از جمله طلاق، طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه، مطالبه مهریه، نفقه و حضانت فرزند فعالیت می کنند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی خانواده اعم از طلاق

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی خانواده و طلاق

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، طلاق، طلاق توافقی و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

جناب آقای صمد زارع

متخصص دعاوی خانواده و حقوقی و ...

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید