اقدام به پیگیری پرونده خود در دیوان عالی کشور
فهرست مطالب

چگونه باید اقدام به طرح شکایت در سامانه دیوان عالی کشور کنیم؟

روش ورود به سایت دیوان عالی کشور چگونه است؟ با وکیل پرس همراه باشید.

در مقالات پیشین بیان داشتیم که پرونده های که قرار است دردیوان عالی کشور به آن رسیدگی شود در رابطه با آرای قطعی شده از محاکم بدوی و تجدید نظر بوده که به علت مغایرت با احکام شرع و قانون مورد نقض قرار گرفته و قرار است جهت رسیدگی به دیوان عالی کشور به جهت فرجام خواهی ارسال گردد و یا در ارتباط با پرونده های کیفری که در مقام تجدید نظر خواهی دیوان قرار است وارد رسیدگی شود و از نظر ماهیتی پرونده مورد رسیدگی قرار بگیرد این حق به طرفین دعوی محکوم له و محکوم علیه داده شده است که به بالاترین مقام قضایی که دیوان عالی کشور است طرح دعوی کنند و اما در رابطه با اینکه چگونه باید اقدام به طرح شکایت در سامانه دیوان عالی کشور صورت گیرد موضوعی بوده که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم

نحوه پیگیری پرونده مطروحه در دیوان عالی کشور

نحوه پیگیری پرونده ها دیوان عالی کشور برخلاف سابق که امکان مراجعه فیزیکی بود و این امکان برای افراد وجود داشت که برای مطلع شدن از روند پرونده خویش بتوانند مستقیما به دیوان مراجعه بنمایند نبوده و تمامی اقدامات مربوطه اعم از طرح شکایت به دیوان عالی کشور و پیگیری پرونده مربوطه بایستی از طریق الکترونیکی و با مراجعه به سامانه ثنا صورت بپذیرد. و همان گونه که ملاحظه می گردد بر خلاف سامانه دیوان عدالت اداری که سامانه جداگانه برای اقدام به پیگیری به روند پرونده داشته و شما باید برای مراجعه به سامانه ساجد مراجعه نمایید اقدامات لازمه برای مشاهده خلاصه پرونده که در دیوان عالی کشور بوده است با سامانه ثنا بوده است و شما برای مراجعه به سامانه عدل ایران مراجعه و بعد از وارد نمودن اطلاعات مربوط به پرونده ، اعم از ارائه شماره 16 رقمی مخصوص پرونده و رمز پرونده می توانید از جزئیات نحوه رسیدگی پرونده خویش مطلع بشوید.البته لازم به ذکر است که در مواردی که شما دسترسی به رمز پرونده نداشته باشید نیز می توانید با ارائه کدملی و شماره 16 رقمی پرونده اقدام بنمایید.

 

 

پیگیری پرونده دیوان از طریق ارسال پیامک

البته لازم به ذکر بوده که پیگیری پرونده های که در دیوان عالی کشور مطرح بوده علاوه بر اینکه از طریق سامانه ثنا صورت گرفته و این امکان را برای افراد به وجود آورده که بتوانند از جزئیات پرونده خود جویا بشوند،امکان دیگری که قوه قضائیه به وجود آورده پیگیری پرونده از طریق سامانه پیامکی پرونده دیوان عالی کشور بوده است که با ارسال پیامک به سامانه مذکور شما می توانید در جریان روند پرونده خود در دیوان قرار بگیرید و با ارسال عدد 1 به شماره 1000493 و طی کردن دستور العمل بیان شده اقدام بنمایید.البته این امکان زمانی برای شما مقدور بوده است که شماره تماس شما در سیستم مدیریت پرونده قضایی cmc درج شده باشد.

 

برخی از سوالات متداول در خصوص ( چگونه باید اقدام به طرح شکایت در سامانه دیوان عالی کشور کنیم؟ ) :

چگونه باید اقدام به پیگیری پرونده خود که در دیوان عالی کشور بوده بنماییم؟

از آنجایی که امکان پیگیری روند پرونده که در دیوان عالی کشور مطرح بوده از طریق فیزیکی نبوده شما باید برای این امر با مراجعه به سامانه ثنا ( عدل ایران ) اقدام بنمایید .

پبرای ورود به سامانه ثنا و کسب اطلاعات راجع به جزئیات رونده پرونده خود که در دیوان عالی کشور مطرح بوده باید چه اطلاعاتی را در اختیار داشته باشیم؟

شما برای ورود به سامانه جهت مطلع شدن از روند پرونده خودتان چنانچه ثبت نام اولیه خود را به عمل آورده باشید منوط به ارائه اطلاعاتی از جمه ارائه شماره پرونده، رمز پرونده بوده اید.

اگر دسترسی به سامانه ثنا به علت نداشتن رمز پرونده مقدور نباشد باید چگونه اقدام نمود؟

در این حالت شما با ارائه شماره 16 رقمی پرونده و ارائه نمودن کدملی می توانید اقدام نمایید.

تیم حقوقی وکیل پرس با کادری مجرب و وکلای با تجربه پایه یک دادگستری در هرلحظه که شما عزیزان نیاز به وکیل دیوان عالی کشور دارید، در خدمت شما عزیزان است. کافی است یا به شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید یا به اینستاگرام وکیل پرس  دایرکت کنید.

نویسنده : خانم آخوندی کارشناس ارشد حقوق تیم وکیل پرس

بهترین وکلای دیوان عالی کشور

آقای دکتر حامد نجفی

متخصص در وکالت دیوان عالی کشور

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

خانم رستگار یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشند. با تحصیلات عالیه و بیش از 23 سال سابقه وکالت در انواع پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق خوش درخشیده اند. خانم زهره رستگار به عنوان وکیل تخصصی در انواع دعاوی مربوط به خانواده از جمله طلاق، طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه، مطالبه مهریه، نفقه و حضانت فرزند فعالیت می کنند.

جناب آقای مسعود اسلامی مهر

متخصص در وکالت دیوان عالی کشور

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

آقای اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری و دارای سابقه ای بیش از 20 سال در حرفه وکالت می باشند. متخصص در وکالت دیوان عالی کشور هستند. آقای اسلامی مهر وکالت انواع پرونده های کیفری، دعاوی مربوط به جرایم و تخلفات پزشکی، مطابه دیه، قتل، جرایم رایانه ای، مواد مخدر، دعاوی خانواده، حقوقی، جزایی، تجاری، ملکی، سرقفلی، مصادره اموال، تخلیه ملک تجاری و مسکونی و … می پذیرند. ایشان مشاور حقوقی از کانون وکلای مرکز می باشند.

سرکار خانم فاطمه میر

متخصص در دعاوی دیوان عالی

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

آقای مهرداد نادعلی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، طلاق، طلاق توافقی و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

آقای محمد حسن فعال

20 سال تججربه حقوقی و وکالت دیوان عاالی

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

آقای جلیل مالکی

وکیل پایه یک دادگستری و از وکلای دیوان عالی کشور

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید