فهرست مطالب

اثبات خیانت زن با پیامک

امروز قصد داریم به موضوع اثبات خیانت زن از طریق پیامک بپردازیم. با ما همراه باشید.
در رابطه با موضوع مورد بحث باید بیان داریم که اثبات این امر بر خلاف سایر موارد به علت آنکه در حیطه مصادیق نامشروع بوده است بسیار دشوار است چرا که حسب قوانین ما برای مجرم دانستن شخص به ارتکاب عمل مجرمانه باید ادله قابل استنادی که قانون گذار آن را جزو دلایل قابل استنادی بداند وجود داشته باشد از آنجایی که چت یا پیامک از ادله قابل قبولی که در ماده 160 قانون مجازات بیان گردیده شده نبوده، تنها می توان از آن به عنوان اماره ای که به قاضی در جهت اقناع وجدانی کمک کند می توان استناد نمود
پس با این امر تشخیص اینکه محتوی پیام زن با شخص غریبه در جهت اینکه مصداق رابطه نامشروع و در جهت خیانت به همسرش بوده با قاضی پرونده بوده است که چگونه از ادعای زوج که مدعی آن بوده که همسرش رابطه خارج از عرف با شخص بیگانه ای دارد استباط می کند پس ادله قانونی در اینجا تنها علم قاضی بوده است چرا که ممکن است زوج با توسل به یک سری ادله جعلی اعم از ساختن مسیج جعلی یا عکس بخواهد به همسرش تهمت ناروایی بزند لذا صرف ادعای زوج برای صدور حکم به خیانت زوجه کافی نبوده است

اما در اینجا قاضی چگونه علم به این امر برده که ادعای زوج قابل قبول بوده است ؟
از آنجایی که زوج برای اثبات ادعایش استناد به پیامک هایی که در گوشی همسرش به صورت عادی یا از طریق رسانه ای اجتماعی فی مابین او با مرد غریبه ای رد و بدل شده اشاره داشته است ممکن است اسکرین شات گرفته باشد و ضمیمه پرونده خود نموده باشد و از قاضی بخواهد که بر حسب ادعایش حکم به خیانت زوجه را بدهد اما این دلیل به تنهایی کافی نبوده و به جهت آنکه بتوان به ادعای زوج ترتیب اثر داد منوط به آن است که قاضی با استعلامی از طریق پلیس فتا به صحت وجود داشتن این رابطه نامشروع پی ببرد تا بتواند زوجه را به علت خیانت نمودن به همسرش مستوجب مجازاتی بداند که در ماده 637 قانون مجازات اسلامی بیان گردیده شده است.
و اما مجازات زوجه در صورت اثبات به خیانت به همسرش 99 ضربه شلاق تعزیری بوده است و چنانچه زوج بتواند اثبات بنماید که همسرش علاوه بر داشتن رابطه نامشروع اقدام به فرستادن تصاویر حاوی برهنگی از خویش نموده است، در اینجا زوجه تحت اقدام به ارتکاب دو عمل مجرمانه در فضای مجازی مستوجب مجازات نبوده و تنها به یک جرم که برقراری رابطه نامشروع بوده محکوم می گردد

زوج چگونه باید اقدام به اعلام شکایت از خیانت همسرش بنماید؟

از آنجایی که این عمل واجد جنبه کیفری بوده و در دادسرا به آن رسیدگی می شود زوج باید شکوائیه تحت عنوان جرم رابطه نامشروع علیه همسرش طرح و از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام به ثبت آن بنماید

برخی از سوالات متداول درخصوص اثبات خیانت زن با پیامک :

آیا صرف ادعای زوج بنا بر خیانت همسرش موجب ترتیب اثر داده شدن به حکم مجرم دانستن زوجه و اجرای مجازات راجع به او بوده است؟

از آنجایی که اثبات وجود داشتن رابطه نامشروع از طریق پیامک جزو ادله قابل اثباتی نبوده که زوج بتواند به آن استناد کند صرف ادعای زوج کافی نبوده بلکه منوط به آن بوده که قاضی پرونده با وجود امارات قابل توجه به صحت و سقم ادعای زوج پی ببرد

درصورت اثبات ادعای زوج بنا بر خیانت زوجه ، چه حکمی راجع به زوجه که رابطه نامشروع با مرد بیگانه در فضای مجازی داشته صادر می گردد؟

در اینجا به موجب ماده 637 قانون مجازات زوجه مستوجب 99 ضربه شلاق تعزیری بوده است

 

راههای ارتباطی با وکلای پایه یک دادگستری وکیل پرس به صورت آنلاین (گفتگو در پنل چت سایت) و همچنین از طریق تلفنی می باشد. شماره تماس 26705209-021 در ساعات اداری (9 صبح تا 17) و شماره همراه 09101413904 در ساعات غیر اداری و 24 ساعته در خدمت شما عزیزان می باشد.(از طریق تلفنی و همچنین از طریق ارسال سوال به واتساپ شماره)

همچنین تیم حقوقی وکیل پرس در فضای مجازی نیز آمادگی پاسخ به سوالات حقوقی شما از جمله (وکیل طلاق در تهران) را نیز دارد. صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس را دنبال کرده و سوالات خود را از طریق دایرکت برای ما ارسال کنید

شماره وکیل طلاق در تهران

نویسنده : خانم آخوندی کارشناس حقوقی وکیل پرس

بهترین وکلای طلاق

سرکار خانم زهره رستگار

متخصص پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

خانم رستگار یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشند. با تحصیلات عالیه و بیش از 23 سال سابقه وکالت در انواع پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق خوش درخشیده اند. خانم زهره رستگار به عنوان وکیل تخصصی در انواع دعاوی مربوط به خانواده از جمله طلاق، طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه، مطالبه مهریه، نفقه و حضانت فرزند فعالیت می کنند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی خانواده اعم از طلاق

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی خانواده و طلاق

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، طلاق، طلاق توافقی و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

جناب آقای صمد زارع

متخصص دعاوی خانواده و حقوقی و ...

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید