وکیل ملکی | "وکیل پرس"

وکیل پرس با همراهی جمعی از وکلای پایه یک دادگستری متخصص در زمینه دعاوی ملکی در سراسر کشور تا حل پرونده همراه شماست.

آنچه “وکیل پرس”  ارائه میدهد

مشاوره تخصصی

همراهی وکیل متخصص ثبتی - ملکی، با بیش از ده سال تجربه

بازگشت هزینه مشاوره

درصورت تنظیم قرارداد با وکیل پرس تمام هزینه های مشاوره شما بازگشت داده خواهد شد

پرداخت اقساطی

وکیل پرس این امکان را برای شما فراهم کرده تا هزینه پرونده خود را طی اقساط پرداخت کنید

سراسر کشور

مهم نیست کجای ایران هستید
وکیل پرس همه جا همراه شماست

نظر برخی از موکلین درباره “وکیل پرس”​

آقای عمادی فر

آقای تقوی

شرکت انبوه سازی

وکیل ملکی در واقع همانطور که از عنوانش مشخص است، وکیلی است که در دعاوی ملکی تخصص دارد. در این مطلب با وکیل مشکلات ملکی که همان وکیل متخصص املاک است، حدود وظایف وکیل متخصص دعاوی ملکی، دعاوی ملکی که توسط وکیل ملکی پیگیری می‌شود و به طور کلی هر آنچه لازم است درباره وکیل ملکی بدانید، آشنا می‌شوید، تا بتوانید وکیل ملکی خوب در تهران را تشخیض داده و از او کمک بگیرید. همچنین هزینه وکیل دعاوی ملکی، اینکه چه لزومی دارد به وکیل مشکلات ملکی جهت مشاوره حقوقی رجوع کنید نیز توضیح داده شده است. با وکیل پرس همراه باشید.


همواره مد نظر داشته باشید که در تمامی دعاوی حقوقی، وکیل دعاوی حقوقی می تواند به درستی شما را راهنمایی کند و مدافع حقوق شما باشد. وکلای ملکی وکیل پرس آماده قبول وکالت پرونده های شما در دعاوی ملکی و ارائه مشاوره لازم هستند و همچنین ارتباط شما با وکیل ملکی آنلاین نیز فراهم شده است.

وکیل ملکی به چه کسی می گویند ؟

دعاوی ملکی از دیر باز تاکنون از شایع ترین و پیچیده ترین دعاوی مطروحه در محاکم دادگستری بوده است. دعاوی ملکی از زیر مجموعه اراضی و املاک است و وکیل دعاوی ملکی به وکیلی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه دعاوی ملکی فعالیت می نماید و در واقع وکیل تخصصی ملک است. دعاوی ملکی به اموال غیر منقول اختصاص دارد، از این رو بایستی در دادگاه محل وقوع مال غیر منقول ( دادگاه محل واقع شدن ملک ) نسبت به آنها  طرح دعوا صورت گیرد.

این موضوع یکی از دشواری‌های اقامه دعاوی ملکی می‌باشد چرا که در بسیاری از مواقع ملک مورد اختلاف از محل سکونت متقاضی فاصله دارد. در این مواقع سپردن دعوا مورد نظر به وکیل ملکی متخصص می تواند بسیار راهگشا باشد و مشکل را مرتفع نماید.

وکیل ملکی خوب به چه قوانینی باید اشراف داشته باشد ؟

دعاوی ملکی از جمله دعاوی است که نیازمند تسلط بر قوانین حقوقی، کیفری، ثبتی، مالیاتی، شهرداری و… می باشد. همینطور لازم است که وکیل ملکی، در کنار اشراف بر قوانین بر آراء صادره از دیوان عالی کشور، نظریات مشورتی و مهم‌تر از همه بر رویه‌های قضایی محاکم آگاهی کامل داشته باشد. بهترین وکیل ملکی فردی است که با اشرافی که بر این قوانین دارد، در هر دعوایی به اقتضای مورد ارجاع شده، تشخیص می‌دهد که از کدام راهکار قانونی می‌توان نتیجه مطلوب را به دست آورد.

انواع دعاوی ملکی که توسط وکیل ملکی مطرح می گردند

بسیاری از افراد که با مشکلات ملکی مواجه می گردند، به دنبال حل مشکل خویش به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه می نمایند و اینجاست که تبحر وکیل مشخص   می گردد؛ چراکه لازم است این وکیل ، در وهله اول تشخیص دهد که چه دعوایی بایستی مطرح گردد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بسیار دیده شده است که طرح دعاوی ملکی غیر مرتبط سبب گردیده است که دعوا در محکمه با قرار رد دعوا مواجه گردد از این رو طرح صحیح موضوع دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است. دعاوی ملکی را در سه دسته می توان تقسیم نمود که در ذیل به برخی از این دعاوی اشاره می گردد :

دعاوی ملکی حقوقی

دعاوی ملکی ثبتی

دعاوی ملکی کیفری

وکیل متخصص دعاوی ملکی

اغلب وکلا در بسیاری از زمینه های حقوقی آگاهی کافی دارند اما وکیل ملکی به فردی گفته می شود که با آگاهی کامل به قوانین کیفری و حقوقی املاک و مستغلات داشته و از موکل خود وکالت و اختیار کافی برای پیگیری از خواسته ها و حقوق او در مراجع قانونی داشته باشد. و بتواند با شرکت در دادگاه ها و مراجع قضایی و به کمک قوانین حاکم بر معاملات غیر منقول نظر قاضی پرونده را به نفع موکل خود تغییر دهد و از حقوق از دست رفته موکل خود دفاع کند

وکیل متخصص، مجرب و آگاه به مسائل حقوقی و کیفری مستغلات:

  • برای مدیریت دعوای ملکی علاوه بر تخصص نیاز به تجربه کاری در این زمینه نیز می باشد. مانند وکیلی که از نظر آکادمیکی دارای مدرک دکتری است اما در انجام معامله ملکی از تجربه ای برخوردار نیست و به عبارتی دارای تجربه عملی نیست.
  • یک وکیل دعاوی متخصص، در حرفه خود تلاش می کند موکل خود را از کوتاهترین و کم هزینه ترین راه به مقصد برساند.
  • وکیل دعاوی ملکی باید بر قانون مدنی و آیین نامه ها و قوانین تجاری تسلط کافی داشته باشد
  • وکیل دعاوی ملکی باید دارای توانایی های علمی و عملی در قراردادهای ملکی و تجربه کاری و حسن اخلاق باشد و از ابتدای امر از حق الوکاله را اعلام نماید تا با خیالی آسوده پرونده ملکی خود را به او بسپارید.

یکی دیگر از ویژگی های یک وکیل دعاوی ملکی : تعهد، رازداری و  توانایی در نگهداری از اطلاعات و اسنادی است که در اختیارش قرار داده اید می باشد.

هزینه وکیل دعاوی ملکی چقدر است؟

دعاوی ملکی به جهت پیچیدگی های خاصی که دارد نیازمند تحقیق و بررسی و در اکثر مواقع پیگیری های فراوان است. از این جهت هزینه وکیل ملکی خوب در دعاوی ملکی معمولا بالا می باشد و همین امر سبب شده است که بسیاری از افرادی که با مشکلات ملکی مواجه هستند از سپردن دعوای خویش به وکیل ملکی امتناع نمایند.

اما لازم به ذکر است که اگر چه ممکن است هزینه ای جهت انجام امورملکی توسط وکیل ملکی اخذ گردد اما این اطمینان حاصل می گردد که دعوای مطروحه در مسیر صحیح خویش در حرکت  است و نتیجه مطلوب را در پی خواهد داشت.

در بسیاری از مواقع افراد به جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها، شخصا در پیگیری دعاوی ملکی اقدام می نمایند که این امر متاسفانه اگرچه این طور به ذهن متبادر می نماید که در هزینه ها صرفه‌جویی صورت گرفته است اما در واقع در بسیاری از مواقع دعوای مطروحه با شکست مواجه می‌گردد و هزینه‌های غیر منتظره دیگری بر فرد متقاضی تحمیل میگردد. در واقع هزینه دعاوی ملکی به فراخور موضوع مطروحه متفاوت می باشد. اما لازم به ذکر است که اگرچه در بدو امر هزینه دعاوی ملکی به نظر بالا است، اما در حقیقت این هزینه از سایر هزینه های مضاعف و غیرمنتظره پیشگیری می‌نماید.

چرا لازم است که با وکیل ملکی متخصص مشاوره کنیم؟

دعاوی ملکی دارای نکته سنجی های خاص خود می‌باشد، طرح این دعاوی نیازمند اشراف کامل بر قوانین حقوقی، کیفری، ثبتی، مالیاتی، آراء دیوان عالی کشور و رویه قضایی می‌باشد. اقامه دعاوی ملکی توسط افراد عامی، به جهت پیچیدگی موضوع و غیر قابل پیش‌بینی بودن روند دادرسی به سختی و در موارد بسیار نادری امکان حصول نتیجه دارد. نکته قابل ذکر این است که همه وکلا نیز حاضر به اخذ پرونده های ملکی نمی باشند، چرا که وکلا نیز به خوبی می‌دانند که در طرح دعاوی ملکی تنها اشراف بر قوانین کافی نیست بلکه طرح این دعاوی در محاکم نیز نیازمند دارا بودن تخصص و تجربه است.


تجربه و تخصص در اقامه دعاوی ملکی نقش قابل توجهی را ایفا می‌نماید. البته برخی از وکلا نیز بدون دارا بودن تجربه کافی به قبول این دعاوی اقدام می‌نمایند که متاسفانه نتیجه‌ای جز شکست ندارد. دعاوی ملکی دعاوی است که معمولا اطلاعاتی از روند آن در دست عموم نیست و بسیاری از افراد در باب موضوعات ملکی اطلاعاتی اجمالی دارند که معمولا این اطلاعات نیز اشتباه یا ناقص است. از این رو لزوم مشاوره با وکیل ملکی در طرح این دعاوی از اهمیت وافری برخوردار است. وکیل ملکی متخصص با بررسی موردی پرونده میتواند نکات حائز اهمیتی را از دعوا استخراج نماید که شاید در نظر افراد عامی جلوه ننماید اما در روند پیگیری دعوا و به نتیجه رسیدن آن مهم باشد.


از این رو لازم است که پیش از طرح دعاوی ملکی در محاکم دادگستری با وکیل متخصص در این زمینه، مشاوره صورت گیرد تا وی با اشرافی که بر قوانین و نحوه طرح این دعاوی در محاکم دارد در وهله اول نوع دعوایی که بایستی اقامه گردد را مشخص نماید. چرا که اصلی ترین گام در اقامه دعاوی ملکی یافتن موضوع صحیح جهت طرح دعوا در محاکم می باشد.

آیا می توان دعاوی ملکی در سایر شهرها و استان ها را به وکیل ملکی تهران سپرد؟

در بسیاری از موارد، تمایل به قبول دعاوی املاک در بین وکلای تهران نسبت به سایر شهرها و استان ها بالاتر است و گاها وکلای ملکی در تهران به جهت اینکه بیشتر با چنین دعاوی روبه رو می‌گردند تخصص و تجربه بالاتری در این زمینه کسب می نمایند. همین امر سبب می گردد، در اقامه چنین دعاوی در محاکم دادگستری بهتر عمل نمایند و نتایج مطلوبی از دعاوی را کسب کنند.


دلیل دیگر جهت بهره بردن از وکیل ملکی در تهران این است که در بسیاری از شهرها وکلا به صورت تخصصی بر یک موضوع خاص کار نمی‌نمایند، اما در تهران موسسات حقوقی سیستمی را تدوین نموده اند که هریک از وکلای پایه یک دادگستری در یک زمینه خاص به مشاوره و قبول وکالت اقدام کنند. یکی از مجموعه های مزبور گروه وکلای وکیل پرس می باشد.

  • بهترین وکیل دعاوی ملکی مدافعی است در برابر تضییع حق موکل خود در برابر افرادی که ناقض قانون هستند.
  • مسلط بودن به مسائل حقوقی، کیفری و ثبتی مربوط به املاک یکی دیگر از مشخصه های وکیل دعاوی ملکی است.
  • نوشتن تخصصی لایحه و تنظیم دادخواست، در پرونده را به خوبی انجام دهد تا در جلسه دادرسی بهترین دفاع را جهت احقاق حق موکل خود در دادگاه داشته باشد.

سوالات متداول

طبق قانون ثبت تنها سند مالکیت اثبات کننده است اما در صورت عدم وجود سند، خواهان باید دعوی اثبات مالکیت طرح و ادله ای را به دادگاه ارائه داده تا مثبت مالکیتش باشد.

 

دعوی اثبات مالکیت راجع به ملکی که دارای سابقه ثبتی بوده، پذیرفته شده نیست‌. چون مالکیت مالک آن محرز گردیده است