فهرست مطالب

چگونه در دادگاه طلاق صحبت کنیم؟

ممکن است تصمیم خود را برای پایان دادن به زندگی مشترک به عنوان زوج یا زوجه گرفته اید و می خواهید از همسر خود جدا بشوید برای اینکه به درخواست شما ترتیب اثر داده شود شما ملزم بوده اید روند قانونی که در رابطه با دعاوی خانوادگی مطرح گردیده است طی بشود.

در ابتدا اولین اقدامی که باید انجام بدهید مطرح کردن خواسته خود در دفتر خدمات قضایی تحت عنوان درخواست راجع به طلاق بوده و پس از تعیین شعبه برای رسیدگی به خواسته شما،تعیین وقت شده و شما موظف هستید در جلسه دادرسی به عنوان خواهان یا خوانده حضور پیدا کنید  اگر اقدام به گرفتن وکیل بکنید مقدمات راجع به طرح دعوی ،دفاع کردن از شما در جلسه دادرسی بر عهده وکیلی بوده که از سمت شما وکالت داشته و پیگیری امور را به او سپرده اید و نیازی به حضور شما جز در زمان جاری شدن صیغه طلاق نبوده است. اما زمانی که تصمیم دارید بدون اینکه امور راجع به طلاق خود را به وکیلی بسپارید خود روند دادرسی را به بهترین نحو ممکن دنبال کنید، و به نتیجه مطلوب و حق قانونی خود برسید باید ادله ای به دادگاه ارائه بدهید تا قاضی دادگاه بر حسب آن بتواند به اقناع وجدان برسد که ادله شما به حدی قوی و مستدل بوده که رای به نفع شما صادر شود و حکم به طلاق بدهد. پس نحوه دفاع کردن و صحبت کردن در جلسه رسیدگی دادگاه طلاق بسیار مهم است.

 

می خواهیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم که چگونه در دادگاه طلاق صحبت کنیم؟ و چه ادله ای ارائه بدهیم که قاضی به درخواست ما ترتیب اثر بدهد و به نفع ما حکم صادر کند؟

گفتیم که اگر زوج بخواهد دادخواست طلاق به دادگاه ارائه بدهد ملزم نیست که ادله موجهی به دادگاه ارائه بدهد تا دادگاه خواسته او بر مبنای طلاق را بپذیرد و به آن حکم بدهد بلکه هر زمانی که زوج اراده کند می تواند همسرش را طلاق بدهد و دادگاه هم حکم به طلاق را صادر خواهد نمود اما تنها سختگیری که قانون در رابطه با طلاق به خواسته مرد اعمال نموده راجع به پرداخت حقوق مالی زوجه اعم از مهریه، نفقه و سایر حقوق مالی که زوجه مستحق دریافت آن است و زمانی که راجع به تادیه آنها چه بر مبنای پرداخت آن به صورت یکجا یا تقسیطی یا بذل زوجه راجع به پرداخت آن تراضی و توافق ب عمل آمد دادگاه حکم به طلاق را صادر می نماید . پس در اینجا زوجه چنانچه زوج مدعی گردیده است که کلیه حقوق مالی همسرش را پرداخته و هم اکنون تقاضای طلاق دادن زن را از دادگاه می خواهد می تواند ادله ای ارائه نماید که زوج خلف به وعده کرده و حقوق مالی همسرش را نپرداخته و به دادگاه اعلام دارد که زوج را ملزم کند که اقدام به پرداخت حقوق مالی همسرش کند و تنها موردی که دادگاه حکم راجع به درخواست زلاق از طرف مرد را به تاخیر انداخته و به دفاعیات زوجه ترتیب اثر داده در رابطه با عدم تادیه حقوق مالی زن است و در غیر این صورت ادله دیگری مانع از صادر شدن حکم طلاق به خواسته مرد نیست.

 

اما در رابطه با زمانی که زوجه خواستار طلاق بوده منوط به ارائه چه ادله ای به دادگاه بوده و چگونه باید از خود دفاع کند :

گفتیم که در رابطه با طلاق زوجه برخلاف زوج، زن نمی تواند بدون ارائه دلیل موجه نمی تواند خواستار طلاق خود از دادگاه بشود که به صورت مفصل به مواردی که حق ایجاد طلاق برای زوجه را به وجود می آورد در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم اما نکته ای که در ایجا باید متذکر شد در رابطه با نحوه حرف زدن زن در جلسه دادگاه بوده که ادله خود را به گونه اثبات نماید که دادگاه به اقناع وجدانی برسد که واقعا تحمل زندگی برای زن سخت و مشقت بار بوده و حکم به طلاق زوجه را صادر کند به عنوان نمونه زوجه ادعا دارد که همسرش به دلیل مصرف و اعتیاد به مواد الکلی او را مورد ضرب و شتم قرار داده و او را آزار و اذیت قرار می دهد در اینجا می تواند ادعای خود را با ارائه گواهی از پزشکی قانونی اثبات نماید و در اینجا مرد که به دلایلی برای اینکه همسرش طلاق ندهد ادعا می کند که ادعای زوجه کذب بوده و در صدد انکار آن برمی آید .لذا در اینجا قدرت تکلم و ادله زوجه بوده که موجب گردیده دادگاه به درخواست او ترتیب اثر بدهد و حکم طلاق را صادر کند

اما در رابطه با موردی که طلاق به صورت توافقی بوده چون زوجین با یکدیگر بر انحلال رابطه زوجیت خود به توافق نظر رسیده اند و با یکدیگر اتفاق نظر دارند زوجین درصدد رد و انکار کردن ادعاهای یکدیگر نباشند و دادگاه پس از گذراندن تشریفات لازم که در طلاق توافقی نیاز است گواهی مبنی بر عدم سازش زوجین را صادر بنمایند.

 

همچنین بدانید:

چگونگی تغییر نام خانوادگی فرزند بعد از طلاق

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وکیل طلاق توافقی با شماره تلفن زیر با ما در تماس باشید

شماره تلفن وکیل طلاق توافقی در تهراننویسنده: خانم فائزه آخوندی کارشناس ارشد حقوقی وکیل پرس

 

بهترین وکلای طلاق

سرکار خانم زهره رستگار

متخصص پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

خانم رستگار یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشند. با تحصیلات عالیه و بیش از 23 سال سابقه وکالت در انواع پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق خوش درخشیده اند. خانم زهره رستگار به عنوان وکیل تخصصی در انواع دعاوی مربوط به خانواده از جمله طلاق، طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه، مطالبه مهریه، نفقه و حضانت فرزند فعالیت می کنند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی خانواده اعم از طلاق

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی خانواده و طلاق

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، طلاق، طلاق توافقی و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

جناب آقای صمد زارع

متخصص دعاوی خانواده و حقوقی و ...

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید