بهترین وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی | مشاوره حقوقی دعاوی ملکی
5 (1)

فهرست مطالب

 وکیل ملکی در واقع همانطور که از عنوانش مشخص است،وکیلی است که در دعاوی ملکی تخصص دارد. در این مطلب با وکیل مشکلات ملکی که همان وکیل متخصص املاک است، حدود وظایف وکیل متخصص دعاوی ملکی، دعاوی ملکی که توسط وکیل ملکی انجام می شود و به طور کلی هر انچه لازم درباره وکیل ملکی بدانید، در این مطلب آورده ایم تا بتوانید وکیل ملکی خوب در تهران را تشخیض داده و از او کمک بگیرید.

با مطالعه این مطلب با وکیل تخصصی ملک و نحوه انتخاب یک وکیل ملکی خوب در تهران آشنا خواهید شد. همچنین هزینه وکیل دعاوی ملکی، اینکه چه لزومی دارد به وکیل مشکلات ملکی جهت مشاوره حقوقی رجوع کنید نیز توضیح داده شده است.

همواره مد نظر داشته باشید که در تمامی دعاوی حقوقی، وکیل دعاوی حقوقی می تواند به درستی شما را راهنمایی کند و مدافع حقوق شما باشد. مشاوره حقوقی ملکی را به مشاور حقوقی و نیز وکیل متخصص ملکی بسپارید. وکلای ملکی وکیل پرس آماده قبول وکالت پرونده های شما در دعاوی ملکی و ارائه مشاوره حقوقی ملکی هستند و همچنین ارتباط شما با وکیل ملکی آنلاین نیز فراهم شده است.

[html_block id=”3582″]

وکیل ملکی به چه کسی می گویند ؟

دعاوی ملکی از دیر باز تا کنون از شایع ترین و پیپیده ترین دعاوی مطروحه درمحاکم دادگستری بوده است.

دعاوی ملکی از زیر مجموعه اراضی و املاک است و وکیل دعاوی ملکی به وکیلی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه دعاوی ملکی فعالیت می نماید و در واقع وکیل تخصصی ملک است. دعاوی ملکی به اموال غیر منقول اختصاص دارد، از این رو بایستی در دادگاه محل وقوع مال غیر منقول ( دادگاه محل واقع شدن ملک ) نسبت به آنها  طرح دعوا صورت گیرد.

این موضوع یکی از دشواری های  اقامه دعاوی ملکی می باشد چرا که در بسیاری از مواقع ملک مورد اختلاف از محل سکونت متقاضی فاصله دارد . و در این مواقع سپردن دعوا مورد نظر به وکیل ملکی متخصص می تواند بسیار راهگشا باشد و مشکل را مرتفع نماید.

 

وکیل ملکی خوب به چه قوانینی باید اشراف داشته باشد ؟

دعاوی ملکی از جمله دعاوی است که نیازمند تسلط بر قوانین حقوقی ،کیفری و ثبتی و مالیاتی ،شهرداری و… می باشد.

همینطور لازم است که  وکیل ملکی خوب ، در کنار اشراف بر قوانین بر آراء صادره از دیوان عالی کشور ،نظریات مشورتی و مهم تر از همه بر رویه های قضایی محاکم آگاهی کامل داشته باشد .  بهترین وکیل ملکی فردی است که با اشرافی که بر این قوانین دارد ،در هر دعوایی به اقتضای مورد ارجاع شده ، تشخیص  می دهد که از کدام راهکار حقوقی می توان نتیجه مطلوب را به دست آورد .

 

انواع دعاوی ملکی که توسط وکیل ملکی مطرح می گردند

بسیاری از افراد که با مشکلات ملکی مواجه می گردند ، به دنبال حل مشکل خویش به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه می نمایند و اینجاست که تبحر وکیل  مشخص می گردد چراکه لازم است وکیل ملکی خوب و متخصص ، در وهله اول تشخیص دهد که چه دعوایی بایستی مطرح گردد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد . بسیار دیده شده است که طرح دعاوی ملکی غیر مرتبط سبب گردیده است که دعوا در محکمه با قرار رد دعوا مواجه گردد از این رو طرح صحیح موضوع دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

دعاوی ملکی  را در سه دسته می توان تقسیم نمود که در ذیل به برخی از این دعاوی اشاره می گردد :

 • دعاوی ملکی حقوقی

الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی

الزام به تنظیم سند رسمی

دعوای اثبات مالکیت

دعوای رفع تصرف عدوانی

دعوای قلع و قمع بنا  دعوای فروش ملک مشاع

 دعوای فک رهن از ملک

دعوای ابطال سند رسمی ملک

دعوای تحویل و تسلیم مبیع

دعوای مطالبه خسارت

دعوای افراز و تفکیک ملک

دعوای الزام به تادیه ثمن معامله یا قرارداد

دعوای الزام به تحویل مبیع

دعوای خلع ید و تخلیه ید

دعوای فک رهن از ملک

دعوای الزام به اخذ پایان کار

 

 • دعاوی ملکی ثبتی

دعوای ابطال سند رسمی

دعوای اطال اجراییه ثبتی

دعوای ابطال سند مالکیت معارض

 توقیف عملیات اجرای ثبت

 

 • دعاوی ملکی کیفری

جعل اسناد ملکی

جرم انتقال منافع ملک غیر به اشخاص دیگر

 جرم استفاده از سند مجعول در معاملات ملکی

جرم ورود غیر مجاز به ملک غیر

جرم فروش غیر قانونی ملک غیر

کلاهبرداری در خرید و فروش معاملات ملکی

جرم معامله معارض در دعاوی ملکی

 

هزینه وکیل دعاوی ملکی چقدر است ؟

دعاوی ملکی به جهت پیچیدگی های خاصی که دارد نیازمند تحقیق و بررسی و در اکثر مواقع دوندگی های فراوان است. از این جهت هزینه وکیل ملکی خوب در دعاوی ملکی معمولا بالا می باشد و همین امر سبب شده است که بسیاری از افرادی که با مشکلات ملکی مواجه هستند از سپردن دعوای خویش به وکیل ملکی امتناع نمایند .

 

اما لازم به ذکر است که

 اگر چه ممکن است هزینه ای جهت انجام امورملکی توسط وکیل ملکی اخذ گردد اما این اطمینان حاصل می گردد که دعوای مطروحه در مسیر صحیح خویش در حرکت  است و نتیجه مطلوب را در پی خواهد داشت.

 

در بسیاری از مواقع افراد به جهت صرفه جویی در هزینه ها ، شخصا در پیگیری دعاوی ملکی اقدام می نمایند که این امر متاسفانه اگرچه این طور به ذهن متبادر می نماید که  در هزینه ها صرفه جویی صورت گرفته است اما در واقع در بسیاری از مواقع دعوای مطروحه با شکست مواجه می گردد و هزینه های غیر منتظره دیگری بر فرد متقاضی بار میگردد.

در واقع هزینه دعاوی ملکی  به فراخور موضوع مطروحه  متفاوت می باشد . اما لازم به ذکر است که اگرچه در بدو امر هزینه دعاوی ملکی به نظر بالا است ،اما در حقیقت این هزینه از سایر هزینه های مضاعف و غیر منتظره  پیشگیری می نماید .

 

 چه لزومی به اخذ مشاوره حقوقی با وکیل ملکی متخصص است ؟

دعاوی ملکی دارای ریز بینی های خاص خود می باشد ،طرح این دعاوی نیازمند اشراف کامل بر قوانین حقوقی ،کیفری ، ثبتی ، مالیاتی ،آراء دیوان عالی کشور و رویه قضایی می باشد.

 اقامه دعاوی ملکی توسط افراد عامی، به جهت پیچیدگی موضوع و غیر قابل پیش بینی بودن روند دادرسی  به سختی و در موارد  بسیار نادری  امکان  حصول نتیجه  وجود دارد و حتی نکته قابل ذکر این است که همه وکلا نیز حاضر به اخذ پرونده های ملکی نمی باشند ،چرا که وکلا نیز به خوبی می دانند که در طرح دعاوی ملکی  تنها اشراف بر قوانین کافی نیست بلکه طرح این دعاوی در محاکم  نیز نیازمند دارا بودن تخصص و تجربه است .

به عبارت دیگر تجربه و تخصص در اقامه دعاوی ملکی نقش قابل توجهی را ایفا می نماید. البته برخی از وکلا نیز بدون دارا بودن تجربه کافی به قبول این دعاوی اقدام می نمایند که متاسفانه  نتیجه حاصله این می شود که دعوا با شکست مواجه می گردد.

دعاوی ملکی دعاوی است که معمولا اطلاعاتی از روند این دعاوی در دست عموم نیست و بسیاری از افراد درباب موضوعات ملکی اطلاعاتی اجمالی دارند که معمولا این اطلاعات نیز اشتباه است. از این رو لزوم مشاوره با وکیل ملکی در طرح این دعاوی از اهمیت وافری برخوردار است.

وکیل ملکی متخصص با بررسی موردی پرونده میتواند نکات حائز اهمیتی را از دعوا استخراج نماید که شاید در نظر افراد عامی جلوه ننماید اما در روند پیگیری دعوا و به نتیجه رسیدن آن مهم می باشد.

 

از این رو لازم است که

 پیش از طرح دعاوی ملکی در محاکم دادگستری با وکیل ملکی متخصص در این زمینه ، مشاوره صورت گیرد تا وی با اشرافی که بر قوانین و نحوه طرح این دعاوی در محاکم دارد در وهله اول نوع دعوایی که بایستی اقامه گردد را مشخص نماید . چرا که اصلی ترین گام در اقامه دعاوی ملکی یافتن موضوع صحیح جهت طرح دعوا در محاکم می باشد.

 

آیا می توان دعاوی ملکی در سایر شهرها و استان ها را به وکیل ملکی تهران سپرد؟

در بسیاری از موارد ، تمایل به قبول دعاوی املاک در بین وکلای تهران نسبت به سایر شهرها و استان ها بالاتر است و گاها وکلای ملکی در تهران به جهت اینکه بیشتر با چنین دعاوی روبه رو می گردند تخصص و تجربه بالاتری در این زمینه کسب می نمایند که همین امر سبب می گردد ،در اقامه چنین دعاوی در محاکم دادگستری بهتر عمل نمایند و نتایج مطلوبی از دعاوی را کسب نمایند.

دلیل دیگر جهت بهره بردن از وکیل ملکی خوب در تهران این است که در بسیاری از شهرها وکلا به صورت تخصصی بر یک موضوع خاص کار نمی نمایند اما در تهران  موسسات حقوقی سیستمی را تدوین نموده اند که هریک از وکلای پایه یک دادگستری در یک زمینه خاص  به مشاوره و قبول وکالت اقدام می نمایند.

یکی از مجموعه های مزبور گروه وکلای وکیل پرس می باشد.

 

چرا دعاوی ملکی به را به گروه وکلای وکیل پرس بسپاریم؟

 گروه وکلای وکیل پرس دارای کادر تخصصی در دعاوی حقوقی ،کیفری ،ثبتی و… می باشد و هر کدام از دعاوی را به صورت تخصصی توسط وکلای مجرب در آن حوزه به سر انجام می رسانند. واما تدبیری که در این مجموعه در باب دعاوی ملکی اندیشیده شده است این است که گروهی از  بهترین وکلای متخصص ملکی در تهران را گرد هم آورده است ،تا به صورت تخصصی در باب موضوعات ملکی فعالیت نمایند.

همچنین امکان مشاوره حقوقی تلفنی با  بهترین وکیل ملکی متخصص را فراهم آورده است . شما عزیزان می توانید از مشاوره حقوقی رایگان تلفنی با وکیل ملکی خوب و متخصص بهره مند شوید و چنانچه نیاز به مراجعه حضوری باشد ،وکلای وکیل پرس به صورت حضوری در دفتر مجموعه پذیرای شما عزیزان می باشند و در خدمتگذاری به مراجعین از هیچ کمکی مضایقه نخواهند نمود.

 • بررسی تخصصی موضوع از منظر چند وکیل دعاوی ملکی متخصص
 • پرداخت حق المشاوره و یا حق الوکاله یک وکیل دعاوی ملکی اما بهره بردن از تخصص و تجربه گروهی بهترین وکلای ملکی تهران
 • برآورد میزان موفقیت دعوای ملکی مورد نظر و بیان صادقانه این موضوع با مراجعه کنندگان
 • در جریان قرار دادن موکلین از مراحل رسیدگی در  روند دادرسی توسط وکیل ملکی مورد نظر شما
 • هزینه مناسب و متناسب طبق تعرفه قانونی
 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی در محاکم در به  نتیجه رسیدن دعوای مطروحه
 • عدم نیاز به حضور موکلین در محاکم دادگستری
 • پیگیر بودن و دلسوزانه عمل نمودن، نسبت به موضوعات ارجاعی

 

جهت اخذ مشاوره حقوقی با وکیل ملکی متخصص وکیل پرس هم اکنون تماس بگیرید.

به ما امتیاز دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook

10 دیدگاه دربارهٔ «وکیل ملکی | مشاوره حقوقی دعاوی ملکی<div class='yasr-stars-title yasr-rater-stars-vv' id='yasr-visitor-votes-readonly-rater-693fe8d0901c0' data-rating='5' data-rater-starsize='16' data-rater-postid='3514' data-rater-readonly='true' data-readonly-attribute='true' data-cpt='posts' ></div><span class='yasr-stars-title-average'>5 (1)</span>»

دیدگاهتان را بنویسید