فهرست مطالب

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

در دوره‌های مختلف در رابطه با اجاره املاک غیرمنقول، قوانین زیادی وضع شده است و همین باعث سردرگمی افرادی می‌شود که قصد اجاره دادن ملک خود را دارند. سرقفلی یکی از قوانینی است که در سال 1356 توسط حقوقدانان وضع شد و به کسب و کار و تجارت مربوط می‌شود. از آنجایی که برای اجاره دادن و اجاره کردن ملک باید با قوانین مربوط به آن تا حدودی آشنا باشید، به یک وکیل در دعاوی سرقفلی نیاز دارید. طبق گفته کارشناسان تیم وکیل پرس بهتر است هر نوع دعاوی در زمینه مسائل سرقفلی با مشاوره افراد متخصص صورت بگیرد تا بعدها دچار مشکل نشوید.

سرقفلی به چه معناست؟

حق کسب و کار در قانون سال 56 با سرقفلی شناخته شده است که در آن قرارداد اجاره به صورت خودکار تمدید نمی‌شود. به عبارت دیگر، به محض تمام شدن مدت زمان تعیین شده در قرارداد اجاره ملک، باید دوباره بین آن‌ها قرارداد تمدید شود. اگر مستاجر و موجر به توافق نرسند، مستاجر باید ملک را تخلیه کند.
طبق گفته مشاوران حقوقی تیم وکیل پرس، حق «سرقفلی» با حق«کسب و پیشه» تفاوت دارد و به شکل خودکار ایجاد نمی‌شود. بنابراین وقتی در حال عقد قرارداد هستید، باید با مستاجر یا صاحب ملک به توافق برسید.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی کیست؟

مثل بسیاری دیگر از مسائل حقوقی، در رابطه با اجاره دادن یا گفتن ملک و محل کسب و کار (سرقفلی) به وکیل نیاز دارید. دریافت مشاوره از کارشناسان حقوقی شما را از حق و حقوقی که دارید، آگاه می‌کند. ضمن اینکه چندین نوع سرقفلی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید.

وکیل پرس در این رابطه تاکید می‌کند باید نوع سرقفلی که ممکن است مجازی یا واقعی باشد، مشخص شود. هر یک از این سرقفلی‌ها عبارتند از:
– حق سرقفلی واقعی: در این روش، نوع کسب و کار در قرارداد موردنظر طرفین نیست و به محل کار اشاره می‌کند. در واقع سرقفلی واقعی یک امتیاز است و صاحب ملک آن در زمان عقد قرارداد به مستاجر می‌دهد و در ازای آن، مبلغ مشخصی را از مستاجر دریافت می‌کند.
– در سرقفلی مجازی حق کسب و پیشه صاحب ملک به مستاجر داده می‌شود که میزان اجاره به میزان موفقیت، اعتبار و شهرت و تلاش مستاجر بستگی دارد.
نقش وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی در نوع مجازی و واقعی، آشنایی کامل با شرایط عمومی و قوانین است. ضمن اینکه باید متن قرارداد را برحسب نوع سرقفلی تنظیم کند. مشاوره حقوقی ملکی باید زمان تنظیم اسناد مواردی از جمله محل ملک، نوع، مساحت، گنجایش و امکانات آن را ذکر کند.

 

 

بهترین وکیل متخصص سرقفلی کیست؟

مشاور حقوقی سرقفلی مغازه باید با نحوه توافق بر سر سرقفلی و تنظیم اسناد و حقوق و قوانین کامل آن آشنا باشد. ایجاد توافق بین موجر و مستاجر هم می‌تواند با ارائه مشاوره کارشناس حقوقی ملکی صورت بگیرد.

طبق گفته تیم حقوقی وکیل پرس عقد قرارداد سرقفلی مغازه به سه شکل انجام می‌شود که در این رابطه وکیل دعاوی سرقفلی باید با این سه روش آشنا باشد:

پرداخت وجه به صاحب ملک: در یک شکل مستاجر باید مبلغی را با عنوان سرقفلی به صاحب ملک پرداخت کند و مالک هم موظف است زمان تخلیه ملک از سوی مستاجر، این وجه را به ارزش روز (محاسبه نرخ تورم) به او پرداخت کند.
در شکل دوم، صاحب مغازه می‌تواند هر سال با توجه به نرخ تورم و نرخ متعارف اجاره مغازه، ملک را به مستاجر بدهد. اگر تمایلی برای این کار نداشته باشد، با عدم تمدید قرارداد، توافق تمام می‌شود و باید مبلغی را به عنوان سرقفلی به مستاجر پرداخت کند.
در شکل سوم بهترین وکیل ملکی دعاوی سرقفلی قرارداد را منعقد می‌کند و طرفین نیز موظفند قرارداد را امضا کنند. طبق این قرارداد مستاجر می‌تواند هر سال مغازه را با قیمت قرارداد قبل تمدید کند. اگر هیچ یک از طرفین تمایلی به ادامه نداشته باشند، صاحب ملک باید مبلغ سرقفلی را به مستاجر پرداخت کند.

حرف آخر
وکیل متخصص دعاوی سرقفلی فردی است که با مشتركات حق كسب، پيشه و تجارت مربوط به قوانین سرقفلی آشنایی کافی دارد. بنابراین مستاجر و موجر را از حق و حقوق قانونی‌شان برای عقد، تمدید یا لغو قرارداد آشنا می‌کند. در صورتی که در زمان عقد قرارداد، صاحب مغازه و مستاجر دچار مشکل حقوقی شوند، از طریق وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی می‌تواند این مشکل را محاکم قضایی پیگیری کرد.
برای استخدام وکیل ملکی در این دعاوی می‌توانید با کارشناسان ما در وکیل پرس با شماره تلفن 09101413904 تماس بگیرید.

سوالات متداول درحوزه وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

وکیل دعاوی سرقفلی کیست؟

او شخصی است که با قوانین سرقفلی (اجاره مغازه با حق و حقوق خاص) آشنایی کامل دارد. حق سرقفلی مجازی و واقعی دو نوع این قرارداد است که مشاوره حقوقی با آن آشنایی دارد.

هزینه استخدام وکیل سرقفلی مغازه چقدر است؟

میزان دستمزد این فرد به ارزش مغازه بستگی دارد. برای مغازه‌های معتبر با درآمد بالا مطمئنا باید دستمزد بیشتری را پرداخت کنید. همچنین اگر دچار مشکلات حقوقی باشید، از طرف وکیل پیگیری می‌شود که میزان دستمزد را بالا می‌برد.

 

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید