وکیل متخصص امور ملکی
فهرست مطالب

وکیل متخصص امور ملکی

مطرح کردن و پیگیری این نوع از دعاوی با توجه به پیچیدگی مباحث ملکی منوط به آن بوده که شخص از تبحر و تجربه کافی بهره مند باشند چون موضوعات ملکی بر خلاف سایر موضوعات حقوقی از پیچیده ترین نوع دعاوی بوده که در صورت نداشتن مهارت کافی ممکن است نه تنها پرونده شما به نتیجه مطلوب نرسد حتی ممکن است به دلیل اشتباه طرح کردن نوع خواسته خود نسبت به درخواست شما قرار عدم استماع دعوی نیز صادر گردد که به عنوان مثال می توانیم دعاوی ثلاث را که یکی از موضوعات بوده که بسیار با آن در محاکم چه از بعد حقوقی و چه از بعد کیفری مواجه هستیم اشاره کرد که در حیطه دعاوی تصرف عدوانی، ممانعت از حق، و مزاحمت از حق می گنجد که در صورت توجه نکردن به اینکه موضوع ملکی که ما با آن درگیر شده ایم در کدام حوزه از این سه دعاوی سه گانه قرار گرفته و از بعد حقوقی بوده یا کیفری ممکن است علی رغم صرف زمان و هزینه ای که در نظر گرفته اید با کوچکترین اشتباه، رد شده و نسبت به آن قرار عدم استماع دعوی صادر شود. لذا در اینجاست که اهمیت وکیل متخصص ملکی برای شما حائز اهمیت می گردد.

اگر بخواهیم به صورت کلی دعاوی ملکی را مورد بررسی قرار بدهیم متوجه خواهیم شد که منشا دعاوی ملکی ارتباط با اموال غیر منقول و دعاوی مرتبط با آن داشته، و بیشتر حوزه اختلافات افراد در حیطه مالکیت ملکی بوده که به علل مختلفی مورد تصرف غاصبانه قرار گرفته و از حیطه مالکیت مالک خارج شده است و هم اکنون مالک با توجه به اینکه دعوی او در کدام حوزه ملکی قرار گرفته اقدام به طرح دعوی مرتبط با آن بنمایند

دعاوی ملکی از نظر ماهیت در سه حوزه حقوقی و کیفری و ثبتی قابل بحث می باشد که به صورت جداگانه به بررسی آن می پردازیم :

دعاوی ملکی حقوقی

که منشا آن ناشی از تعهدات بوده و بر خلاف دعاوی ملکی کیفری، جرمی تحقق نیافته بلکه سهل انگاری افراد در تنظیم قرارداد موجب به وجود آمدن این نوع از دعاوی بوده است که در ذیل به مواردی از آن اشاره می کنیم:

 • اثبات مالکیت
 • الزام به فک رهن
 • تخلیه اماکن تجاری
 • الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی
 • الزام به تنظیم سند رسمی
 • تعدیل اجاره بها
 • تجویز انتقال منافع ملک به دیگری
 • فسخ قراردادهای دارای نقض
 • درخواست مطالبه اجرت المثل

دعاوی ملکی کیفری

آن دسته از دعاوی ملکی که واجد جنبه کیفری بوده و در رابطه با تحقق جرم در حیطه اموال غیر منقول بوده است. دعاوی ذیل از دعاوی ملکی کیفری بوده

 1. دعوی جعل اسناد ملکی
 2. دعوی ارتکاب جرم کلاهبرداری در خرید و فروش و معاملات املاک و مسکن
 3. دعوی خیانت در امانت
 4. دعوی انتقال مال غیر
 5. دعوی فروش مال غیر
 6. دعوی تصرف عدوانی
 7. دعوی تغییر کاربری زمین کشاورزی بدون داشتن مجوز رسمی از مراجع مرتبط
 8. دعوی تخریب
 9. دعوی ورود غیر مجاز به ملک دیگری و ………

 

دعاوی ملکی ثبتی

 آن دسته از دعاوی حقوقی بوده که در حوزه ثبت اسناد و املاک مطرح می گردد که از مهم ترین دعاوی ملکی ثبتی، دعوی ملکی ابطال سند معارض بوده که در رابطه با تعارض سند مالکیت ملک بوده و ممکن است مالکیت فرد را زیر سوال ببرد و لذا در اینجا در جهت اثبات مالکیت، وکیل ملکی با داشتن تبحر و دانش حقوقی خود در حوزه ملکی به شما کمک شایانی خواهد نمود

 1. دعوای ملکی اجرای ثبت
 2. دعوای ملکی افراز ملک
 3. دعوای ملکی ابطال مراحل ثبتی
 4. دعوای ملکی ابطال سند معارض
 5. دعوای ملکی ابطال اجرائیه ثبتی مرتبط دعوای ملکی
 6. دعوای ملکی ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت اسناد

 

وکیل املاک

وکیل املاک وکیلی بوده که با آگاهی و تجربه کافی نسبت به قوانین و رویه قضایی دادگاه ها نسبت به مقررات ملکی توانسته جهت پیشبرد بهتر پرونده شما و رسیدن به نتیجه مطلوب تر کمک کند که پرونده شما روند سریع تری را طی کرده و بدون اطاله در وقت و زمان بهترین نتیجه مطلوب عاید شما شود. همان گونه که گفتیم دعاوی ملکی بسیار پیچیده بوده و خیل عظیمی از پرونده متعلق به موضوعات ملکی می باشد که افراد زیادی در گیر آن هستند و به دلیل اینکه تجربه کافی در زمینه امور حقوقی نداشته اند ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسند و دچار ضرر مالی شگفتی نیز بشوند.اما با مشورت کردن با وکیلی که زبده بوده و مهارت کافی داشته شما به آسانی می توانید از ابهامات و مسیر ناهموار پرونده ملکی خلاصی یافته و به بهترین نتیجه برسید.

 

شماره تلفن وکیل متخصص امور ملکی در تهران

تیم حقوقی وکیل پرس با کادری مجرب و وکلای با تجربه پایه یک دادگستری در هرلحظه که شما عزیزان نیاز به وکیل تخلیه ملک در تهران دارید، در خدمت شما عزیزان است. کافی است یا به شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید یا به اینستاگرام وکیل پرس  دایرکت کنید.

نویسنده: خانم فائزه آخوندی کارشناس ارشد حقوقی وکیل پرس

 

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


 • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
 • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
 • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
 • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید