فهرست مطالب

وکیل خلع ید ملکی

آیا به دنبال وکیل خلع ید ملکی هستید!!؟؟ وکیل پرس در این مقاله شما را راهنمایی خواهد نمود با ما همراه باشید.

فوت کوزه گری انتخاب وکیل دعاوی خلع ید

دعاوی خلع ید از دعاوی رایج بین طرفین دعوا در دادگاه‌های قانونی کشور است . ماجرای دعاوی خلع ید دو وجه مشخص دارد که باید به خوبی شناخته شود. اگر شخصی ملک قانونی فرد دیگری را تصرف کند ، مالک می‌تواند به دادگاه مراجعه کند و شکایت خود را ثبت کند. در این مقاله به نقش وکیل خوب در پیروزی دعاوی خلع ید خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

ویژگی‌های وکیل دعاوی خلع ید

طرح درست شکایت دعاوی خلع ید با اثبات مالکیت

نکته اول اینکه شخصی که به عنوان خواهان دعوای خلع ید را مطرح می‌کند باید مالک ملک باشد در غیر این صورت باید در ابتدا مالکیت خود را ثابت کند. بنابراین سند مالکیت ملک اولین مدرک مهم این دعوا محسوب می‌شود در غیر این صورت مالک باید بتواند ادعای خود مبنی بر مالکیت ملک را به اثبات برساند.
در حقیقت دعوای خلع ید در زمانی مصداق قانونی دارد که فرد ملک دیگری را غصب کند و با دعوی اختلاف مالک و مستاجر فرق می‌کند. ضمنا به یاد داشته باشید این دعوی فقط درباره اموال غیر منقول مصداق دارد. ذکر این نکته ضروری است در دعوی خلع ید بر خلاف تخلیه ملک، هیچ قراردادی بین مالک و مستاجر به ثبت نرسیده است. همچنین تحقیقات محلی و استماع شهادت شاهدان عینی نیز یکی از مواردی است که باید توسط وکیل پرونده جمع آوری شود.

ضرورت دانش حقوقی بالا وکیل خلع ید
وکیل خلع ید باید دانش حقوقی خوب داشته باشد زیرا پرونده‌های خلع ید دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند. مثلا هر محصولاتی که ملک روییده باشند، متعلق به مالک هستند. این موضوع درباره متعلقات دیگر هم صدق می‌کند. این شرایط درصورتی نقض می‌شود که این متعلقات از حبه حاصل شده باشد که در این صورت متعلق به ساکنین ملک خواهد بود. بنابراین اگر وکیل دعوای خلع ید دانش حقوقی خوبی نداشته باشد از ابعاد پرونده جا می ماند و شاکی شانسی برای پیروزی دعوی نخواهد داشت.

به اثبات رساندن حکم متصرف عدوانی
اگر وکیل شما پرونده را در جریان حقوقی مناسب به کار بیندازد ؛ باید خوانده حکم متصرف عدوانی بگیرد. معنی این حکم خیلی ساده است . یعنی اگر ده روز پس از ابلاغ شکواییه ، خوانده ملک را ترک نکند، حکم متصرف عدوانی می گیرد. اما اگر خواهان قبل از صدور حکم دلایلی موجه برای عدم خروج وی به دادگاه ارائه کند، حکم دادگاه مبنی برحافظت اموال داخل ملک یا عدم فعالیت هایی نظیر کشت و زرع یا عملیات احداث در ملک به نفع وی صادر می شود.

اقدام اجرایی برای تخلیه ملک بعد اثبات حکم
اگر حکم تصرف عدوانی به اثبات دادگاه رسید، خوانده باید ملک را با نظارت دستگاه قضایی پس بدهد و لازم نیست؛ منتظر رای دادگاه تجدید نظر ماند. ضمنا اگر فردی حقیقی یا حقوقی بعد از حکم به عدم تخلیه ملک اصرار داشته باشد ، طبق قانون مجازات اسلامی محکوم است.

سنجش مناسب هزینه های دادرسی
وکیل مناسب افق روشنی درباره هزینه های دادرسی به شما خواهد داد. ضمنا هزینه های دادرسی پرونده‌های خلع ید بر اساس ارزش ملک در که توسط کارشناسان قضایی منطقه تعیین می‌شود و ربطی به مسائل دیگر ندارد. هزینه دادرسی خسارات جانبی مثل قلع وقم و ساخت و ساز غیره باید بر اساس تقویم زمانی از روز تصرف ملک ارزش گذاری شده و به طور جداگانه دریافت خواهد شد.

آشنایی با خدمات طلایی وکیل پرس

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم پرونده دعاوی خلع ید با پرونده تخلیه ملک متفاوت است و ریزه کاری‌هایی فراوان دارد. انتخاب وکیل مناسب در دعاوی خلع ید استفاده بهینه از زمان در تایم طلایی پرونده است .
شاید بپرسید چرا زمان در دعاوی خلع ید نقش زیادی ایفا می کند ؟ پاسخ این پرسش این است اگر وکیل شما نتواند در زمان طلایی دعوی شما را به اثبات برساند ،ممکن است غاصب ملک ضررهای مادی و معنوی زیادی به ملک بزند. بنابراین وکیل خوب می تواند با طرح شکایت قانونی بر علاوه اثبات حقانیت ،خسارات وارده به ملک را نیز از متهم دریافت کند یا اموال او در ازای خسارات توقیف کند.
بنابراین بهتر است با انتخاب یک وکیل ماهر به سرعت به نتیجه مطلوب برسید.

خدمات طلایی وکیل پرس در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار شماست. تیم حقوقی وکیل پرس به ریاست (دکتر مهدی صنم پور) خدمات ویژه‌ای در زمینه پرونده های جرائم اقتصادی ارائه می‌دهد. وکلای ما در اسرع وقت پرونده شما را به صورت حضوری و آنلاین بررسی می‌کنند. بنابراین در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.

بعد از بررسی اولیه پرونده ،جلسه حضوری جهت تشریح پرونده شما تشکیل خواهد شد که می‌توانید درباره جزییات پرونده به سرعت تصمیم‌گیری کنید. برای بهره مندی از امکانات وکیل پرس ،کارشناسان مجموعه ما در کمترین زمان ممکن با شما در ارتباط خواهند بود. پیشنهاد ما این است که برای ارتباط با کارشناسان مجموعه وکیل پرس کوتاه ترین را راه انتخاب کنید. واتس آپ مجموعه وکیل پرس به شماره 09101413904 در هر ساعتی از شبانه روز به کاربران پاسخ خواهد داد.

همچنین بدانید:

خلع ید چیست و شامل کدام دعاوی می شود؟

 

برای مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری در زمینه دعاوی ملکی هم اکنون با وکیل پرس تماس بگیرید.

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

 

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید