وکیل خلع ید ملکی

فهرست مطالب

آیا به دنبال وکیل خلع ید ملکی هستید!!؟؟ وکیل پرس در این مقاله شما را راهنمایی خواهد نمود با ما همراه باشید.

فوت کوزه گری انتخاب وکیل دعاوی خلع ید

دعاوی خلع ید از دعاوی رایج بین طرفین دعوا در دادگاه‌های قانونی کشور است . ماجرای دعاوی خلع ید دو وجه مشخص دارد که باید به خوبی شناخته شود. اگر شخصی ملک قانونی فرد دیگری را تصرف کند ، مالک می‌تواند به دادگاه مراجعه کند و شکایت خود را ثبت کند. در این مقاله به نقش وکیل خوب در پیروزی دعاوی خلع ید خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

ویژگی‌های وکیل دعاوی خلع ید

طرح درست شکایت دعاوی خلع ید با اثبات مالکیت

نکته اول اینکه شخصی که به عنوان خواهان دعوای خلع ید را مطرح می‌کند باید مالک ملک باشد در غیر این صورت باید در ابتدا مالکیت خود را ثابت کند. بنابراین سند مالکیت ملک اولین مدرک مهم این دعوا محسوب می‌شود در غیر این صورت مالک باید بتواند ادعای خود مبنی بر مالکیت ملک را به اثبات برساند.
در حقیقت دعوای خلع ید در زمانی مصداق قانونی دارد که فرد ملک دیگری را غصب کند و با دعوی اختلاف مالک و مستاجر فرق می‌کند. ضمنا به یاد داشته باشید این دعوی فقط درباره اموال غیر منقول مصداق دارد. ذکر این نکته ضروری است در دعوی خلع ید بر خلاف تخلیه ملک، هیچ قراردادی بین مالک و مستاجر به ثبت نرسیده است. همچنین تحقیقات محلی و استماع شهادت شاهدان عینی نیز یکی از مواردی است که باید توسط وکیل پرونده جمع آوری شود.

ضرورت دانش حقوقی بالا وکیل خلع ید
وکیل خلع ید باید دانش حقوقی خوب داشته باشد زیرا پرونده‌های خلع ید دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند. مثلا هر محصولاتی که ملک روییده باشند، متعلق به مالک هستند. این موضوع درباره متعلقات دیگر هم صدق می‌کند. این شرایط درصورتی نقض می‌شود که این متعلقات از حبه حاصل شده باشد که در این صورت متعلق به ساکنین ملک خواهد بود. بنابراین اگر وکیل دعوای خلع ید دانش حقوقی خوبی نداشته باشد از ابعاد پرونده جا می ماند و شاکی شانسی برای پیروزی دعوی نخواهد داشت.

به اثبات رساندن حکم متصرف عدوانی
اگر وکیل شما پرونده را در جریان حقوقی مناسب به کار بیندازد ؛ باید خوانده حکم متصرف عدوانی بگیرد. معنی این حکم خیلی ساده است . یعنی اگر ده روز پس از ابلاغ شکواییه ، خوانده ملک را ترک نکند، حکم متصرف عدوانی می گیرد. اما اگر خواهان قبل از صدور حکم دلایلی موجه برای عدم خروج وی به دادگاه ارائه کند، حکم دادگاه مبنی برحافظت اموال داخل ملک یا عدم فعالیت هایی نظیر کشت و زرع یا عملیات احداث در ملک به نفع وی صادر می شود.

اقدام اجرایی برای تخلیه ملک بعد اثبات حکم
اگر حکم تصرف عدوانی به اثبات دادگاه رسید، خوانده باید ملک را با نظارت دستگاه قضایی پس بدهد و لازم نیست؛ منتظر رای دادگاه تجدید نظر ماند. ضمنا اگر فردی حقیقی یا حقوقی بعد از حکم به عدم تخلیه ملک اصرار داشته باشد ، طبق قانون مجازات اسلامی محکوم است.

سنجش مناسب هزینه های دادرسی
وکیل مناسب افق روشنی درباره هزینه های دادرسی به شما خواهد داد. ضمنا هزینه های دادرسی پرونده‌های خلع ید بر اساس ارزش ملک در که توسط کارشناسان قضایی منطقه تعیین می‌شود و ربطی به مسائل دیگر ندارد. هزینه دادرسی خسارات جانبی مثل قلع وقم و ساخت و ساز غیره باید بر اساس تقویم زمانی از روز تصرف ملک ارزش گذاری شده و به طور جداگانه دریافت خواهد شد.

آشنایی با خدمات طلایی وکیل پرس

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم پرونده دعاوی خلع ید با پرونده تخلیه ملک متفاوت است و ریزه کاری‌هایی فراوان دارد. انتخاب وکیل مناسب در دعاوی خلع ید استفاده بهینه از زمان در تایم طلایی پرونده است .
شاید بپرسید چرا زمان در دعاوی خلع ید نقش زیادی ایفا می کند ؟ پاسخ این پرسش این است اگر وکیل شما نتواند در زمان طلایی دعوی شما را به اثبات برساند ،ممکن است غاصب ملک ضررهای مادی و معنوی زیادی به ملک بزند. بنابراین وکیل خوب می تواند با طرح شکایت قانونی بر علاوه اثبات حقانیت ،خسارات وارده به ملک را نیز از متهم دریافت کند یا اموال او در ازای خسارات توقیف کند.
بنابراین بهتر است با انتخاب یک وکیل ماهر به سرعت به نتیجه مطلوب برسید.

خدمات طلایی وکیل پرس در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار شماست. تیم حقوقی وکیل پرس به ریاست (دکتر مهدی صنم پور) خدمات ویژه‌ای در زمینه پرونده های جرائم اقتصادی ارائه می‌دهد. وکلای ما در اسرع وقت پرونده شما را به صورت حضوری و آنلاین بررسی می‌کنند. بنابراین در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.

بعد از بررسی اولیه پرونده ،جلسه حضوری جهت تشریح پرونده شما تشکیل خواهد شد که می‌توانید درباره جزییات پرونده به سرعت تصمیم‌گیری کنید. برای بهره مندی از امکانات وکیل پرس ،کارشناسان مجموعه ما در کمترین زمان ممکن با شما در ارتباط خواهند بود. پیشنهاد ما این است که برای ارتباط با کارشناسان مجموعه وکیل پرس کوتاه ترین را راه انتخاب کنید. واتس آپ مجموعه وکیل پرس به شماره 09101413904 در هر ساعتی از شبانه روز به کاربران پاسخ خواهد داد.

همچنین بدانید:

خلع ید چیست و شامل کدام دعاوی می شود؟

 

برای مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری در زمینه دعاوی ملکی هم اکنون با وکیل پرس تماس بگیرید.

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

 

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید