فهرست مطالب

وکیل خانواده در تهران

وکیل دعاوی خانوادگی (وکیل خانواده در تهران) وکیلی بوده است که به دعاوی که مربوط به حوزه کانون خانواده بوده است قرار است در مقام دفاع از موکل خود بوده باشد
اگر بخواهیم بررسی کنیم که دادگاه خانواده قرار است به عنوان مرجع صالحی وارد دعوی بشود و به دعاوی که در حوزه صلاحیتش بوده رسیدگی بنماید به صورت تیتروار بپردازیم با مراجعه به ماده 4 قانون حمایت خانواده می توانیم لیستی از این دعاوی را بیان نماییم که متقاضی این پرونده ها زوج یا زوجه ای بوده اند که قرار است راجع به مساله پیش آمده در کانون خانواده اقدام به دعوی بنماید که یکی از این دعاوی که به وفور در دادگاه ها شاهد آن بوده ایم وصول حق مالی زوجه اعم از مهریه و نفقه بوده است که زوجه به عنوان شخصی که خواستار دریافت حق مالی خود از زوج بوده است اقدام به طرح دعوی مطالبه مهریه یا نفقه به طرفیت او در دادگاه خانواده نموده است البته لازم به ذکر بوده که قانون مهریه 1400 رعایت تشریفاتی را لازمه پذیرش دعوی مهریه در دادگاه خانواده نموده است و به مانند سابق زوجه نمی تواند مستقیما اقدام به پیگیری خواسته خود از دادگاه خانواده بنماید اما راجع به سایر دعوی دیگر که قرار است به بررسی آن بپردازیم زوج یا زوجه ملزم به آن بوده اند که از طریق دادگاه خانواده اقدام بنمایند تا دعاوی آنها به علت عدم صلاحیت مرجع رسیدگی کننده رد نشود

ماده 4 قانون حمایت خانواده رسیدگی به امور و دعاوی زیر در صلاحیت دادگاه خانواده بوده است:

1 نامزدی و خسارات ناشی از برهم زدن آن
2. نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
3.شروط ضمن عقد نکاح
4.ازدواج مجدد
5.جهزیه
6. مهریه
7.نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت
8.تمکین و نشوز
9.طلاق،رجوع،فسخ و انفساخ ،بذل مدت و انقضای آن
10.حضانت و ملاقات طفل
11.نسب
12.نفقه اقارب
13.سرپرستی کودکان بی سرپرست

همچنین بدانید:

وکیل خانواده کیست؟

این دعاوی که نام بردیم در حیطه دعاوی خانوادگی بوده که زوج و زوجه به عنوان درخواست دهنده قرار است وارد دعوی بشوند و طرف متقابل که از انجام تعهد زناشویی خود ممانعت به عمل آورده ملزم به آن گردد که به تکلیف قانونی خود عمل بنماید.

 

نقش وکیل دعاوی خانوادگی

آن است که به عنوان شخص متخصص که آشناییت کامل با قوانین حمایت خانواده و قوانینی که مرتبط با این حوزه داشته است در مقام دفاع از موکل خود که زوج یا زوجه و یا طفلی بوده است که قرار است به علت جدایی پدر و مادر خود بر اثر امر طلاق تعیین و تکلیف راجع به حضانت و سرپرستی او گرفته شود همان گونه که می بینیم تمام این دعاوی ارتباط با کانون خانواده داشته است که موضوعی بسیار مهم است لذا نیازمند آن بوده که برای گرفتن نتیجه مطلوب با شخصی که متخصص در حوزه خانواده بوده و چندین سال سابقه کاری در حوزه دعاوی مرتبط با این حوزه داشته است مشورت گرفته شود تا بتواند راه کارهای قانونی لازمه را در اختیار شما قرار بدهد.

چگونه اقدام به انتخاب یک وکیل متخصص در حوزه خانواده بنماییم؟

همان گونه که بیان نمودیم پرونده های خانواده از پرونده حساسی بوده است که ممکن است به وفور زوجین زیادی درگیر آن بوده باشند و مکررا می بینیم که زوجین زیادی روزانه مراجعه به دادگاه خانواده داشتند و حجم زیادی از پرونده ها را به خود اختصاص داده اند لذا پرونده سرنوشت سازی بوده است چرا که تعیین کننده حکم نهایی اینکه قرار است زندگی زن و مردی که قرار است به زندگی زناشویی خود خاتمه بدهند و اینکه امر طلاق باید چگونه سپری بشود و اینکه حقوق مالی زوجه اعم از مهریه ، نفقه و تکلیف حضانت و سرپرستی فرزند این زوجین چگونه بوده باشد دادگاه خانواده بوده است و شما برای اینکه بتوانید نتیجه مطلوب را از پرونده خود داشته باشید قاعدتا به وجود وکیلی که متخصص در این حوزه بوده است نیاز داشته اید. اما چگونه اقدام به انتخاب یک وکیل متخصص در حوزه خانواده بنماییم و چه ملاک هایی را باید در نظر بگیریم؟

یک از موضوعاتی که بسیاری از افراد در بدو امر در انتخاب یک وکیل به آن توجه داشته اند توجه به مساله مالی که پرداخت حق الوکاله وکیل بوده است می باشد در حالی که این اشتباه محض است چرا که قرار است مهم ترین تصمیم در رابطه با زندگی زناشویی شما گرفته شود لذا شما باید مسلما معیارهای اساسی تری را در نظر بگیرید در اینکه آیا این وکیل مهارت کافی در پیشبرد مسیر پرونده داشته و آشناییت کامل با قوانینی که مرتبط با حوزه خانواده بوده است داشته و توانسته نتیجه مطلوب را از پرونده که مرتبط با پرونده شما بوده است را داشته باشد و سپس از طریق معرفی آشنایان و دوستان و یا سایت هایی که اقدام به ارائه وکیل خانواده نموده اند و خدمات حقوقی در این حوزه ارائه می دهند پرونده خود را به یک وکیل بسپارید.

چرا انتخاب وکیل پرس

در این راستا معرفی ما به شما بهره مند شدن از خدمات حقوقی موسسه حقوقی وکیل پرس بوده است چرا که وکلای وکیل پرس در تمامی حوزه های خانواده چندین سال سابقه فعالیت داشته اند .و خدمات حقوقی خود را به طرق مختلفی از جمله ارائه مشاوره به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری به زوجین زیادی که درگیر مسائل خانوادگی بوده ارائه داده اند همچنین افرادی که در تهران سکونت داشته اند می توانند از خدمات حقوقی وکیل پرس به صورت حضوری بهره مند بشوند و با مراجعه مستقیم به موسسه حقوقی وکیل پرس درصد دریافت مشاوره و یا استفاده از وکیل متخصص در این حوزه برای سپردن پرونده خانوادگی خود به او بوده باشند.

 

تیم حقوقی وکیل پرس با کادری مجرب و وکلای با تجربه پایه یک دادگستری در هرلحظه که شما عزیزان نیاز به وکیل طلاق در تهران دارید، در خدمت شما عزیزان است. کافی است یا به شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید یا به اینستاگرام وکیل پرس  دایرکت کنید.

نویسنده : خانم آخوندی کارشناس ارشد حقوق تیم وکیل پرس

 

بهترین وکلای طلاق

سرکار خانم زهره رستگار

متخصص پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

خانم رستگار یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشند. با تحصیلات عالیه و بیش از 23 سال سابقه وکالت در انواع پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق خوش درخشیده اند. خانم زهره رستگار به عنوان وکیل تخصصی در انواع دعاوی مربوط به خانواده از جمله طلاق، طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه، مطالبه مهریه، نفقه و حضانت فرزند فعالیت می کنند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی خانواده اعم از طلاق

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی خانواده و طلاق

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، طلاق، طلاق توافقی و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

جناب آقای صمد زارع

متخصص دعاوی خانواده و حقوقی و ...

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید