فهرست مطالب

وکیل تخصصی دیوان عدالت اداری

آیا به دنبال وکیل تخصصی دیوان عدالت اداری هستید!! با وکیل پرس همراه باشید.

برخلاف سایر پرونده های حقوقی در رابطه با پرونده های دیوان قرار است طرف شکایت شما یک ارگان دولتی باشد نه یک شخص حقیقی، لذا وجود یک وکیل متخصص و کارکشته برای موفقیت در روند پرونده بسیار الزامی بوده است.مطابق ماده 10 قانون تشکیلات دیوان عدالت اداری مرجعی برای رسیدگی به شکایت های بوده که از نهادهای دولتی شده است و قرار است وکیل دیوان با ورودش در پرونده و تقدیم دفاعیات خود در قالب لایحه در مقام دفاع از موکل خویش برآید.

وکیل دیوان قرار است با تنظیم دادخواستی مستدل و مستند به بالاترین مرجع اداری اقدام به طرح شکایت بنماید و برخلاف سابق امکان مراجعه فیزیکی به دیوان نبوده لذا منوط به آن است که برای به جریان افتادن روند پرونده دادخواستی که قرار است به دیوان تقدیم شود،باید جز اعتراضات قابل قبول و موجهی بوده باشد که در ماده 10 قانون مذکور بیان گردیده شده است. لذا از حیطه تعهدات یک وکیل تضمینی آن است که پس از تنظیم دادخواست و رعایت تشریفات لازمه، با ورود به سامانه ساجد اقدام به ثبت شکایت شما بنماید و دعوی شما را به جریان دادرسی بیاندازد
بعد از تنظیم دادخواست اگر اعتراض شما تایید گردید پرونده به جریان می افتد و از آنجایی که جلسات دادرسی پرونده های دیوان به صورت غیرحضوری بوده لذا یک وکیل در اینجا باید اقدام به تنظیم لایحه ای قوی در مقام دفاع از شما بنماید و این امر در اینکه قرار است راجع به پرونده ی شما چه حکمی اخذ گردیده شود بسیار تاثیرگذار بوده است.

نکته قابل توجه در اینجاست که یک وکیل دیوان، تعهدش نسبت به موکلش،تعهدی بوده که تمامی اقدامات لازمه را در مقام دفاع از موکلش به عمل بیاورد و تلاش بنمایدکه با ارائه ادله و مستنداتی لایحه ای تنظیم بنماید که بیانگر اعلام شکایت شما به دیوان بوده باشد تا به آن ترتیب اثر داده شود اما یک وکیل دیوان نمی تواند این تضمین را به موکل بدهد که نتیجه پرونده قرار است به نفع او صادر گردیده شود چرا که تعهد وکیل تعهد به وسیله بوده نه تعهد به نتیجه.

ویژگی های وکیل متخصص دیوان

وکیل متخصص دیوان، وکیلی بوده که حیطه فعالیتش را اختصاص به پرونده های دیوان داده است و با دانش و تجربه ای که در وکالت موضوعات مطرح شده در پرونده های دیوان داشته توانسته به قوانین و مقررات مربوطه دیوان تسلط کافی پیدا نماید و بتواند با به کارگیری انتخاب صحیح شکایت و ارائه مستندات لازمه از حقوق شخصی که بر اثر تخلفات نهادهای دولتی مورد تضییع قرار گرفته جبران خسارت بنماید.

بهترین وکیل دیوان

به علت پیچیده و تخصصی بودن پرونده های دیوان وکیلی که قرار است وکالت آن را بر عهده بگیرد باید قطعا شخصی بوده باشد که تخصص در حل پرونده دیوان را طی سالیان متمادی با تجربه کسب نموده باشد. و آنچه لازم به ذکر بوده آن است که صرف داشتن پرونده وکالت برای این امر کافی نبوده و وکیلی که قرار است وکالت در روند پرونده را برعهده بگیرد باید تخصص و تجربه کافی را در این زمینه کسب نموده باشد لذا یافتن بهترین وکیل دیوان امری سختبوده و شما نمی توانید برای موفقیت در پرونده مطروحه خود در دیوان به هر وکیلی اعتماد بنمایید.لذا باید کلیه جوانب یک وکیل اعم از تجربه، دانش حقوقی، موفقیت در پرونده هایی که مشابه پرونده مطروحه شما در دیوان بوده است همه اینها از عوامل موثری بوده که شما را در انتخاب یک وکیل زبده و با مهارت کمک خواهد کرد تا با یک انتخاب اشتباه صرف سپری شدن زمان و هزینه، نتوانید به نتیجه مطلوب در این امر برسید.

برخی از سوالات متداول

وکیل متخصص دیوان کیست؟ و چگونه می تواند در روند موفقیت پرونده تاثیرگذار بوده باشد ؟

وکیل متخصص دیوان وکیلی بوده است که طی سالیان متمادی تجربه و تخصص کافی در حوزه پرونده های دیوان پیدا نموده است. و وجودش موجب گردیده که روند پرونده طی سرعت زمانی کوتاهی به نتیجه ای که جبران شدن حق تضییع شده شما از یک شخص حقوقی که ارگان و سازمان دولتی می باشد برسد

آیا وکلای وکیل پرونده فعالیت در حوزه پرونده های دیوان در غرب تهران داشته اند؟

گروه حقوقی وکلای وکیل پرس سعی بر آن داشته که ارائه خدمات حضوری خود را به کاربرانی که در غرب تهران حضور داشته اند فراهم بیاورد تا بتوانند از خدمات حقوقی موسسه بهره مند بشوند.

 

جهت اخذ مشاوره تخصصی با وکیل دیوان عدالت اداری هم اکنون تماس بگیرید. صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس پلی برای پاسخ به سوالات در حوزه مهلت دبوان عدالت

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

نویسنده: خانم فائزه آخوندی کارشناس ارشد حقوقی وکیل

مطالب پیشنهادی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید