فهرست مطالب

وکیل الزام به تحویل ملک

وکیل الزام به تحویل ملک کیست؟

وکیل تحول ملک فردی است که برای خرید و فروش املاک و مستغلات به او نیاز دارید. انجام این نوع معاملات یک تصمیم مهم است که بخش زیادی از سرمایه زندگی‌تان را باید در آن خرج کنید. بنابراین عبور گذرا از این معامله و بدون توجه به قوانین دادرسی و آیین مدنی ممکن است مشکلاتی را در آینده برایتان ایجاد کند. تیم خدمات حقوقی ملکی وکیل پرس متشکل از کارشناسان حقوقی در این زمینه به بررسی این موضوع می‌پردازد.

وکیل تحویل ملک کیست؟

مشاور حقوقی تحویل ملک کسی است که برای انجام معاملات خاص به او نیاز دارید تا تمام الزامات قانونی را بررسی کند. او می‌تواند در جلوگیری از وقوع کلاهبرداری، جعل و سوءاستفاده مشاوره‌های زیادی را به شما ارائه دهد تا از با خیالی آسوده در زمینه سرمایه‌گذاری املاک خود اقدام کنید.
یک وکیل تحویل املاک در این زمینه تحصیل و مجوز دریافت کرده است که می‌تواند مسئولیت‌های قانونی مربوط به معاملات املاک را انجام دهد. براساس گفته کارشناسان تیم حقوقی وکیل پرس، این فرد در زمینه ارائه مشاوره به خریدار، فروشنده و حتی شرکت وام‌دهنده می‌تواند فعالیت داشته باشد.

وظایف مشاور حقوقی تحویل املاک

مشاور حقوقی تحویل املاک وظایف متعددی را بر عهده دارد. یکی از وظایف اصلی این وکیل حقوقی، تهیه و بررسی مدارک مورد نیاز برای خرید و فروش ملک (زمین، ویلا یا آپارتمان) است. سایر وظایف این فرد عبارت است از:

انجام مذاکره در معاملات املاک و مستغلات
قبل از هر چیز مذاکراتی که باید در هنگام معامله صورت بگیرد، توسط این فرد انجام می‌شود تا از منافع شما حمایت کند. او بررسی های لازم را انجام می‌دهد تا معامله ملک برحسب قوانین مدنی صورت بگیرد.

تهیه پیش‌نویس قرارداد ملک
طبق گفته کارشناسان حقوقی تیم وکیل پرس وکیل تحویل ملک می‌تواند قراردادهای لازم از جمله قرارداد خرید، رهن و اجاره تنظیم کند و این شامل تمامی الزامات قانونی و در نظر گرفتن شرایط مورد نظر خواهد بود. پیش‌نویس‌هایی که در انجام معاملات نیاز است، باید حداکثر توجه به قوانین و شرایط را در نظر داشته باشند.

بررسی‌های حقوقی در مورد ملک

یکی از اقداماتی که توسط مشاور حقوقی تحویل املاک شامل بررسی حقوقی و قانونی در مورد ملک است که در بسیاری از شرایط باید اطمینان‌های زیر حاصل شود:
– فروشنده حق قانونی دارد تا ملک را به خریدار منتقل کند.
– هیچ حق حصری علیه ملک او وجود نداشته باشد.
– هیچ مشکل دائمی وجود نداشته باشد که بر روی توانایی خریدار برای تصاحب ملک تاثیر بگذارد.
– هیچ میثاق محدود‌کننده یا مقررات منطقه‌بندی که استفاده از زمین را محدود کند، وجود نداشته باشد.
– تمامی مالیات مربوط به ملک پرداخت شده باشد.

تهیه پیش‌نویس مربوط به بیمه‌نامه ملک

بیمه ملک هم یکی دیگر از شرایطی است که برخی از صاحبان املاک نسبت به آن رغبت نشان می‌دهند. تهیه بیمه‌نامه برای ملک و بررسی استثناهایی که بیمه آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، از جمله مواردی هستند که باید توسط وکیل تحویل ملک مورد بررسی قرار بگیرد.

الزام به تحویل ملک چیست؟

اگر فروشنده به هر دلیلی حاضر به تحویل ملک نشود، خریدار می‌تواند علیه او دادخواستی را تنظیم کند. تمامی مراحل قانونی می‌تواند از طریق وکیل صورت بگیرد.

الزام به تحویل ملک قولنامه ای

یکی از اقدامات مهم یک وکیل برای انجام معاملات ملکی، کمک به خریدار یا فروشنده جهت دریافت قولنامه است. کارشناس حقوقی تمامی مراحل مربوط به انجام قرارداد را برعهده می‌گیرد. در صورتی که فروشنده با وجود دریافت وجه و انعقاد قرارداد حاضر به تحویل ملک نباشد، وکیل باید اقدامات لازم انجام دهد.

شکایت عدم تحویل ملک توسط خریدار انجام می‌شود که طی کردن مراحل قانونی آن به زمان و آشنایی با قوانین نیاز دارد. وکیل تحویل ملک با نحوه شکایت برای عدم تحویل می‌تواند این مراحل را با توجه به شناختی که از قوانین دارد، پشت سر بگذارد. تهیه دادخواست و پیگیری مراحل قانونی و ارائه مستندات از جمله قرارداد و رسید پرداخت وجه و … از جمله اقداماتی است که او برای پیگیری شکایت انجام می‌دهد.

مدارک لازم برای الزام به تحویل ملک

برای تحویل ملک مدارکی لازم است تا از سوی طرفین معامله ارائه شود. سپس مشاور حقوقی برحسب معامله انجام شده، قرارداد را منعقد می‌کند که شامل موارد زیر است:
– قرارداد بسته شده بین دو طرف (دو نسخه)
– کپی کارت ملی و شناسنامه
– ارائه اسناد و مدارک که دلیل بر درستی ادعای خرید ملک باشد.
طبق گفته کارشناسان تیم وکیل پرس، در زمان عقد قرارداد بین فروشنده و خریدار باید شاهدان عینی هم متن قرارداد را امضاء کنند. در زمان دادخواست الزام به تحویل ملک باید شاهدان در محل حاضر شوند.

حرف آخر

با توجه به اینکه خرید و فروش ملک به سرمایه زیادی نیاز دارد، نباید بدون مشورت با وکیل تحویل ملک اقدام کنید. در صورت عدم تحویل ملک از سوی فروشنده ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید که قادر به حل کردن آن نباشید یا برایتان زمانبر شود. اگر می‌خواهید از خدمات حقوقی ملکی بهره‌مند شوید می‌توانید با شماره تماس 09101413904 تیم وکیل پرس تماس بگیرید.

سوالات متداول درخصوص وکیل الزام به تحویل ملک

وکیل تحویل ملک کیست؟

او را با وکیل ملکی که تمامی مراحل قانونی برای خرید و فروش ملک را برعهده می‌گیرد، اشتباه نگیرید. وکیل تحویل ملک موکل خریدار است و در صورتی که فروشنده اقدام به تحویل ملک نکند، وارد عمل می‌شود.

هزینه خدمات مشاور حقوقی تحویل املاک کیست؟

دستمزد وکیل تحویل املاک به میزان خدمات او بستگی دارد. او ممکن است از ابتدای انجام معاملات همراه شما بوده باشد و یا بعد از انجام معامله و تنها برای تحویل ملک به او نیاز داشته باشید.

 

 

تیم حقوقی وکیل پرس با کادری مجرب و وکلای با تجربه پایه یک دادگستری در هرلحظه که شما عزیزان نیاز به مشاوره امور ملکی دارید، در خدمت شما عزیزان است. کافی است یا به شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید یا به اینستاگرام وکیل پرس  دایرکت کنید.

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید