وکیل الزام به تحویل ملک

فهرست مطالب

وکیل الزام به تحویل ملک کیست؟

وکیل تحول ملک فردی است که برای خرید و فروش املاک و مستغلات به او نیاز دارید. انجام این نوع معاملات یک تصمیم مهم است که بخش زیادی از سرمایه زندگی‌تان را باید در آن خرج کنید. بنابراین عبور گذرا از این معامله و بدون توجه به قوانین دادرسی و آیین مدنی ممکن است مشکلاتی را در آینده برایتان ایجاد کند. تیم خدمات حقوقی ملکی وکیل پرس متشکل از کارشناسان حقوقی در این زمینه به بررسی این موضوع می‌پردازد.

وکیل تحویل ملک کیست؟

مشاور حقوقی تحویل ملک کسی است که برای انجام معاملات خاص به او نیاز دارید تا تمام الزامات قانونی را بررسی کند. او می‌تواند در جلوگیری از وقوع کلاهبرداری، جعل و سوءاستفاده مشاوره‌های زیادی را به شما ارائه دهد تا از با خیالی آسوده در زمینه سرمایه‌گذاری املاک خود اقدام کنید.
یک وکیل تحویل املاک در این زمینه تحصیل و مجوز دریافت کرده است که می‌تواند مسئولیت‌های قانونی مربوط به معاملات املاک را انجام دهد. براساس گفته کارشناسان تیم حقوقی وکیل پرس، این فرد در زمینه ارائه مشاوره به خریدار، فروشنده و حتی شرکت وام‌دهنده می‌تواند فعالیت داشته باشد.

وظایف مشاور حقوقی تحویل املاک

مشاور حقوقی تحویل املاک وظایف متعددی را بر عهده دارد. یکی از وظایف اصلی این وکیل حقوقی، تهیه و بررسی مدارک مورد نیاز برای خرید و فروش ملک (زمین، ویلا یا آپارتمان) است. سایر وظایف این فرد عبارت است از:

انجام مذاکره در معاملات املاک و مستغلات
قبل از هر چیز مذاکراتی که باید در هنگام معامله صورت بگیرد، توسط این فرد انجام می‌شود تا از منافع شما حمایت کند. او بررسی های لازم را انجام می‌دهد تا معامله ملک برحسب قوانین مدنی صورت بگیرد.

تهیه پیش‌نویس قرارداد ملک
طبق گفته کارشناسان حقوقی تیم وکیل پرس وکیل تحویل ملک می‌تواند قراردادهای لازم از جمله قرارداد خرید، رهن و اجاره تنظیم کند و این شامل تمامی الزامات قانونی و در نظر گرفتن شرایط مورد نظر خواهد بود. پیش‌نویس‌هایی که در انجام معاملات نیاز است، باید حداکثر توجه به قوانین و شرایط را در نظر داشته باشند.

بررسی‌های حقوقی در مورد ملک

یکی از اقداماتی که توسط مشاور حقوقی تحویل املاک شامل بررسی حقوقی و قانونی در مورد ملک است که در بسیاری از شرایط باید اطمینان‌های زیر حاصل شود:
– فروشنده حق قانونی دارد تا ملک را به خریدار منتقل کند.
– هیچ حق حصری علیه ملک او وجود نداشته باشد.
– هیچ مشکل دائمی وجود نداشته باشد که بر روی توانایی خریدار برای تصاحب ملک تاثیر بگذارد.
– هیچ میثاق محدود‌کننده یا مقررات منطقه‌بندی که استفاده از زمین را محدود کند، وجود نداشته باشد.
– تمامی مالیات مربوط به ملک پرداخت شده باشد.

تهیه پیش‌نویس مربوط به بیمه‌نامه ملک

بیمه ملک هم یکی دیگر از شرایطی است که برخی از صاحبان املاک نسبت به آن رغبت نشان می‌دهند. تهیه بیمه‌نامه برای ملک و بررسی استثناهایی که بیمه آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، از جمله مواردی هستند که باید توسط وکیل تحویل ملک مورد بررسی قرار بگیرد.

الزام به تحویل ملک چیست؟

اگر فروشنده به هر دلیلی حاضر به تحویل ملک نشود، خریدار می‌تواند علیه او دادخواستی را تنظیم کند. تمامی مراحل قانونی می‌تواند از طریق وکیل صورت بگیرد.

الزام به تحویل ملک قولنامه ای

یکی از اقدامات مهم یک وکیل برای انجام معاملات ملکی، کمک به خریدار یا فروشنده جهت دریافت قولنامه است. کارشناس حقوقی تمامی مراحل مربوط به انجام قرارداد را برعهده می‌گیرد. در صورتی که فروشنده با وجود دریافت وجه و انعقاد قرارداد حاضر به تحویل ملک نباشد، وکیل باید اقدامات لازم انجام دهد.

شکایت عدم تحویل ملک توسط خریدار انجام می‌شود که طی کردن مراحل قانونی آن به زمان و آشنایی با قوانین نیاز دارد. وکیل تحویل ملک با نحوه شکایت برای عدم تحویل می‌تواند این مراحل را با توجه به شناختی که از قوانین دارد، پشت سر بگذارد. تهیه دادخواست و پیگیری مراحل قانونی و ارائه مستندات از جمله قرارداد و رسید پرداخت وجه و … از جمله اقداماتی است که او برای پیگیری شکایت انجام می‌دهد.

مدارک لازم برای الزام به تحویل ملک

برای تحویل ملک مدارکی لازم است تا از سوی طرفین معامله ارائه شود. سپس مشاور حقوقی برحسب معامله انجام شده، قرارداد را منعقد می‌کند که شامل موارد زیر است:
– قرارداد بسته شده بین دو طرف (دو نسخه)
– کپی کارت ملی و شناسنامه
– ارائه اسناد و مدارک که دلیل بر درستی ادعای خرید ملک باشد.
طبق گفته کارشناسان تیم وکیل پرس، در زمان عقد قرارداد بین فروشنده و خریدار باید شاهدان عینی هم متن قرارداد را امضاء کنند. در زمان دادخواست الزام به تحویل ملک باید شاهدان در محل حاضر شوند.

حرف آخر

با توجه به اینکه خرید و فروش ملک به سرمایه زیادی نیاز دارد، نباید بدون مشورت با وکیل تحویل ملک اقدام کنید. در صورت عدم تحویل ملک از سوی فروشنده ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید که قادر به حل کردن آن نباشید یا برایتان زمانبر شود. اگر می‌خواهید از خدمات حقوقی ملکی بهره‌مند شوید می‌توانید با شماره تماس 09101413904 تیم وکیل پرس تماس بگیرید.

سوالات متداول درخصوص وکیل الزام به تحویل ملک

وکیل تحویل ملک کیست؟

او را با وکیل ملکی که تمامی مراحل قانونی برای خرید و فروش ملک را برعهده می‌گیرد، اشتباه نگیرید. وکیل تحویل ملک موکل خریدار است و در صورتی که فروشنده اقدام به تحویل ملک نکند، وارد عمل می‌شود.

هزینه خدمات مشاور حقوقی تحویل املاک کیست؟

دستمزد وکیل تحویل املاک به میزان خدمات او بستگی دارد. او ممکن است از ابتدای انجام معاملات همراه شما بوده باشد و یا بعد از انجام معامله و تنها برای تحویل ملک به او نیاز داشته باشید.

 

 

تیم حقوقی وکیل پرس با کادری مجرب و وکلای با تجربه پایه یک دادگستری در هرلحظه که شما عزیزان نیاز به مشاوره امور ملکی دارید، در خدمت شما عزیزان است. کافی است یا به شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید یا به اینستاگرام وکیل پرس  دایرکت کنید.

وکیل پرس به پاس قدردانی از همراهی شما با همکاری هولدینگ آرمانی هاب خدمات و تخفیفات ویژه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته، شما می توانید با ثبت شماره خود از این خدمات و تخفیفات مطلع شوید.

گاروبین، خدمات آزمایشگاهی در محل؛ نمونه گیری رایگان
بدادم برس، خدمات تعمیرات و تاسیسات؛ ایاب و ذهاب رایگان
نگاه آرمانی، خدمات مارکتینگ و برندینگ

"*" indicates required fields

مطالب پیشنهادی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید