مشاوره حقوقی طلاق توافقی

مشاوره حقوقی طلاق توافقی
فهرست مطالب

وکیل پرس به پاس قدردانی از همراهی شما با همکاری هولدینگ آرمانی هاب خدمات و تخفیفات ویژه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته، شما می توانید با ثبت شماره خود از این خدمات و تخفیفات مطلع شوید.

گاروبین، خدمات آزمایشگاهی در محل؛ نمونه گیری رایگان
بدادم برس، خدمات تعمیرات و تاسیسات؛ ایاب و ذهاب رایگان
نگاه آرمانی، خدمات مارکتینگ و برندینگ

"*" indicates required fields

مسئله طلاق یکی از مهم ترین مسائل حقوقی در حوزه خانواده است. در بحث حقوقی طلاق باید تکلیف مسائل مهمی همچون مهریه، نفقه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت و … مشخص شود که در قانون برای هر کدام از این موارد ماده ها و تبصره های قانونی به تصویب رسیده است. انجام مشاوره حقوقی طلاق توافقی راه حل درست را در ارتباط با مشکلات حقوقی در اختیار زوجین قرار خواهد داد.

مشاوره حقوقی طلاق در وکیل پرس
.

امروزه بنابر دلایل مختلف در دادگاه های خانواده شاهد حضور زوج های جوان و میانسال هستیم که از ادامه زندگی منصرف شده اند. احتمال اینکه هر فردی در زندگی زناشویی با مشکل مواجه شود و دیگر نخواهد به زندگی مشترک ادامه ندهد بسیار زیاد است اما مراحل طلاق به سادگی نیست و مسائل مختلف حقوقی در آن نهفته است که در جلسات دادرسی مورد بررسی قرار می گیرند.

انجام مشاوره حقوقی به زوجین کمک خواهد کرد تا در مراحل دادرسی از حق و حقوق قانونی دفاع کنند و پروسه طلاق را بدون دغدغه پشت سر بگذارند. ناآگاهی به مسائل حقوقی باعث می شود زوج یا زوجه از حقوق قانونی خود نتوانند دفاع کنند و بعضا این ناآگاهی باعث طولانی شدن روند طلاق می شود.

 

مشاوره حقوقی طلاق در تهران

تاسیس موسسات حقوقی و مشاوره آنلاین مرزهای جغرافیایی را از بین برده است و هر فردی در هر نقطه ای از کشور می تواند مشاوره حقوقی با بهترین وکیل را از طریق سایت وکیل پرس انجام دهد. افراد ساکن تهران نیز به مانند سایر هموطنان در سراسر کشور می توانند از خدمات مشاوره حقوقی طلاق بهره ببرند و با وکلای مجرب در حوزه طلاق مشاوره انجام دهند.

افرادی هم که نیاز به مشاوره حقوقی در تهران دارند و میخواهند با یک وکیل در تهران مشاوره انجام دهند می توانند به راحتی از طریق شماره های مندرج در سایت یا فرم مشاوره اقدام دریافت مشاوره نمایند.

 

مشاوره حقوقی طلاق توافقی

گاهی اوقات زوجین به پایان زندگی مشترک خواهند رسید و راه طلاق و جدایی از یکدیگر را برای خود انتخاب می کنند. این افراد دیگر تحمل زندگی کردن با همدیگر را ندارند و هر دو طرف راضی به طلاق توافقی و جدایی از یکدیگر هستند.

پروسه و شرایط طلاق توافقی آسان تر و سریعتر از سایر طلاق ها انجام می شود. زوجین قبل از اینکه اقدام به طلاق کنند باید توافقنامه ای مبنی بر تعیین تکلیف مهریه، حضانت فرزند، نفقه، اجرت المثل، جهیزیه و … تهیه و تنظیم کنند. از آنجایکه موارد حقوقی زیادی در موارد مذکور نهفته است پیشنهاد می شود توافقنامه با راهنمایی فردی که در حوزه مشاوره حقوقی طلاق فعالیت می کند نوشته شود.

معمولا پروسه طلاق توافقی به دلیل اینکه دعاوی متعدد مطرح نمی شود زودتر از سایر طلاق ها به پایان خواهد رسید اما در طلاق توافقی حتما باید مشاوره خانواده در مراکز بهزیستی انجام شود و همچنین تست بارداری نیز گرفته شود.

بعد از صدور حکم طلاق توسط دادگاه زوجین به مدت کمتر از سه ماه می توانند به دفتر ثبت طلاق مراجعه و طلاق را جاری و ثبت نمایند.

مشاوره حقوقی طلاق توافقی
.

مشاوره حقوقی درخواست طلاق از طرف مرد

بر اساس ماده 1133 قانون مدنی حق طلاق با مرد است و زوج هرگاه که بخواهد می تواند از همسر خود جدا شود و او را طلاق دهد البته باید قبل از انجام طلاق تمامی حق و حقوق قانونی زوجه را پرداخت کند. شرایط سخت و پیچیده ای برای طلاق از جانب مرد وجود ندارد مرد قبل از اقدام باید در سامانه تصمیم سازمان بهزیستی ثبت نام و به همراه همسر خود در جلسات مشاوره خانواده شرکت کند.

نکات ریز و درشتی در مسائل حقوقی حتی در زمینه طلاق از طرف مرد وجود دارد که عدم آگاهی به آنها باعث می شود روند طلاق به درستی انجام نشود یا اینکه پروسه طلاق طولانی شود. انجام مشاوره حقوقی قبل از اقدام به طلاق از طرف مرد باعث می شود مرد قبل از اینکه مراحل طلاق را شروع کند تمامی جوانب کار را بسنجد و نسبت به حق و حقوق همسر خود نیز آگاهی بیشتری به دست بیاورد.

برای انجام مشاوره حقوقی طلاق حتما از وکیل پایه یک دادگستری متخصص در حوزه خانواده مشاوره بگیرید تا روند طلاق به درستی انجام شود.

 

مشاوره حقوقی درخواست طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن به نسبت سایر طلاق ها سخت تر و پیچیده تر است چون در قانون حق طلاق با مرد است. زن تنها براساس یکی از شرایط دوازده گانه که در سند ازدواج درج شده است یا شرایطی که در ضمن عقد به موارد دیگر سند ازدواج اضافه شده است می تواند دادخواست طلاق را تقدیم دادگاه کند.

همانطور که بر اساس قانون حق طلاق با مرد است بر اساس قانون نیز زن در هر شرایطی می تواند مهریه خود را دریافت کند حتی در زمانی که طلاق از طرف زن اتفاق بیفتد.

همانطور که به آن اشاره شد انجام طلاق از طرف زن پیچیدگی های خاصی دارد حتما توصیه می شود زوجه ای که قصد دارد از همسر خود جدا شود قبل از انجام هر کاری مشاوره حقوقی طلاق انجام دهد چون در حالت عادی نیز پروسه طلاق از طرف زن معمولا طولانی است و اگر زن برخی نکات حقوقی را در نظر نگیرد و به آنها آشنایی نداشته باشد پروسه طلاق او طولانی تر خواهد شد.

 

مشاوره حقوقی در وکیل پرس با چه روش هایی انجام می شود؟

امروزه انجام انواع مشاوره به صورت آنلاین همه گیر شده و مردم برای اینکه هزینه و زمان زیادی را صرف نکنند مشاوره حضوری را کنار گذاشته اند و در هر زمان و مکانی که تمایل داشته باشند مشاوره انجام می دهند. از میان مشاوره هایی که از بستر اینترنت انجام می شود مشاوره حقوقی طرفداران زیادی دارد و مردم سوالات و مسائل حقوقی خود را از طریق مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در میان میگذارند.

تیم وکلای وکیل پرس با فراهم آوری روش های گوناگون ارتباط با وکیل متخصص در تمامی حوزه ها را راحت کرده است و افرادی که درخواست مشاوره دارند می توانند از روش هایی زیر نسبت به دریافت مشاوره اقدام کنند.

مشاوره حقوقی تلفنی: تمامی افرادی که قصد انجام مشاوره بویژه در حوزه طلاق را دارند می توانند با شماره تلفن زیر تماس برقرار کنند.

شماره مشاوره حقوقی تلفنی
.

مشاوره حقوقی آنلاین: افرادی که نیازمند مشاوره حقوقی در طلاق توافقی هستند می توانند از طریق چت آنلاین داخل سایت وکیل پرس اقدام به دریافت مشاوره کنند.

مشاوره حقوقی فوری:  اشخاصی که می خواهند مشاوره حقوقی فوری در زمینه طلاق را داشته باشند می توانند از طریق پیام رسان واتساپ با شماره تماس مشاوره حقوقی فوری واتساپ دریافت کنند.

 

هزینه مشاوره حقوقی برای طلاق

معمولا در بحث هرگونه مشاوره ای به ویژه مشاوره حقوقی هزینه مشاوره به صورت دقیقه ای محاسبه خواهد شد. هزینه مشاوره به پیچیدگی موضوع و مقدار زمان مشاوره ارتباط مستقیم دارد. گاهی اوقات اسناد و مدارکی که مشاوره گیرنده برای مشاور ارسال می کند بسیار زیاد و برای تجزیه و تحلیل کردن آن زمان زیادی لازم است همین موضوع باعث می شود زمان و هزینه مشاوره بیشتر شود.

 گاهی اوقات نیز مشاوره در حد یک سوال طول خواهد کشید که قطعا هزینه آن بر اساس تعرفه های سایت وکیل پرس خواهد بود و هزینه کمتری برای مشاوره پرداخت خواهد شد.

هزینه هایی که برای انجام مشاوره حقوقی در طلاق توافقی تیم حقوقی وکیل پرس دریافت می شود بسیار منصفانه و کمترین هزینه از مشاوره گیرندگان دریافت می شود. اگر نیاز به وکیل پایه یک دادگستری نیز داشته باشید می توانید در این زمینه از کارشناسان وکیل پرس مشاوره رایگان دریافت کنید.

تلفن ثابت برای مشاوره حقوقی فوری

مطالب پیشنهادی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید