مشاوره حقوقی طلاق توافقی
فهرست مطالب

مشاوره حقوقی طلاق توافقی

مسئله طلاق یکی از مهم ترین مسائل حقوقی در حوزه خانواده است. در بحث حقوقی طلاق باید تکلیف مسائل مهمی همچون مهریه، نفقه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت و … مشخص شود که در قانون برای هر کدام از این موارد ماده ها و تبصره های قانونی به تصویب رسیده است. انجام مشاوره حقوقی طلاق توافقی راه حل درست را در ارتباط با مشکلات حقوقی در اختیار زوجین قرار خواهد داد.

مشاوره حقوقی طلاق در وکیل پرس
.

امروزه بنابر دلایل مختلف در دادگاه های خانواده شاهد حضور زوج های جوان و میانسال هستیم که از ادامه زندگی منصرف شده اند. احتمال اینکه هر فردی در زندگی زناشویی با مشکل مواجه شود و دیگر نخواهد به زندگی مشترک ادامه ندهد بسیار زیاد است اما مراحل طلاق به سادگی نیست و مسائل مختلف حقوقی در آن نهفته است که در جلسات دادرسی مورد بررسی قرار می گیرند.

انجام مشاوره حقوقی به زوجین کمک خواهد کرد تا در مراحل دادرسی از حق و حقوق قانونی دفاع کنند و پروسه طلاق را بدون دغدغه پشت سر بگذارند. ناآگاهی به مسائل حقوقی باعث می شود زوج یا زوجه از حقوق قانونی خود نتوانند دفاع کنند و بعضا این ناآگاهی باعث طولانی شدن روند طلاق می شود.

 

مشاوره حقوقی طلاق در تهران

تاسیس موسسات حقوقی و مشاوره آنلاین مرزهای جغرافیایی را از بین برده است و هر فردی در هر نقطه ای از کشور می تواند مشاوره حقوقی با بهترین وکیل را از طریق سایت وکیل پرس انجام دهد. افراد ساکن تهران نیز به مانند سایر هموطنان در سراسر کشور می توانند از خدمات مشاوره حقوقی طلاق بهره ببرند و با وکلای مجرب در حوزه طلاق مشاوره انجام دهند.

افرادی هم که نیاز به مشاوره حقوقی در تهران دارند و میخواهند با یک وکیل در تهران مشاوره انجام دهند می توانند به راحتی از طریق شماره های مندرج در سایت یا فرم مشاوره اقدام دریافت مشاوره نمایند.

 

مشاوره حقوقی طلاق توافقی

گاهی اوقات زوجین به پایان زندگی مشترک خواهند رسید و راه طلاق و جدایی از یکدیگر را برای خود انتخاب می کنند. این افراد دیگر تحمل زندگی کردن با همدیگر را ندارند و هر دو طرف راضی به طلاق توافقی و جدایی از یکدیگر هستند.

پروسه و شرایط طلاق توافقی آسان تر و سریعتر از سایر طلاق ها انجام می شود. زوجین قبل از اینکه اقدام به طلاق کنند باید توافقنامه ای مبنی بر تعیین تکلیف مهریه، حضانت فرزند، نفقه، اجرت المثل، جهیزیه و … تهیه و تنظیم کنند. از آنجایکه موارد حقوقی زیادی در موارد مذکور نهفته است پیشنهاد می شود توافقنامه با راهنمایی فردی که در حوزه مشاوره حقوقی طلاق فعالیت می کند نوشته شود.

معمولا پروسه طلاق توافقی به دلیل اینکه دعاوی متعدد مطرح نمی شود زودتر از سایر طلاق ها به پایان خواهد رسید اما در طلاق توافقی حتما باید مشاوره خانواده در مراکز بهزیستی انجام شود و همچنین تست بارداری نیز گرفته شود.

بعد از صدور حکم طلاق توسط دادگاه زوجین به مدت کمتر از سه ماه می توانند به دفتر ثبت طلاق مراجعه و طلاق را جاری و ثبت نمایند.

مشاوره حقوقی طلاق توافقی
.

مشاوره حقوقی درخواست طلاق از طرف مرد

بر اساس ماده 1133 قانون مدنی حق طلاق با مرد است و زوج هرگاه که بخواهد می تواند از همسر خود جدا شود و او را طلاق دهد البته باید قبل از انجام طلاق تمامی حق و حقوق قانونی زوجه را پرداخت کند. شرایط سخت و پیچیده ای برای طلاق از جانب مرد وجود ندارد مرد قبل از اقدام باید در سامانه تصمیم سازمان بهزیستی ثبت نام و به همراه همسر خود در جلسات مشاوره خانواده شرکت کند.

نکات ریز و درشتی در مسائل حقوقی حتی در زمینه طلاق از طرف مرد وجود دارد که عدم آگاهی به آنها باعث می شود روند طلاق به درستی انجام نشود یا اینکه پروسه طلاق طولانی شود. انجام مشاوره حقوقی قبل از اقدام به طلاق از طرف مرد باعث می شود مرد قبل از اینکه مراحل طلاق را شروع کند تمامی جوانب کار را بسنجد و نسبت به حق و حقوق همسر خود نیز آگاهی بیشتری به دست بیاورد.

برای انجام مشاوره حقوقی طلاق حتما از وکیل پایه یک دادگستری متخصص در حوزه خانواده مشاوره بگیرید تا روند طلاق به درستی انجام شود.

 

مشاوره حقوقی درخواست طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن به نسبت سایر طلاق ها سخت تر و پیچیده تر است چون در قانون حق طلاق با مرد است. زن تنها براساس یکی از شرایط دوازده گانه که در سند ازدواج درج شده است یا شرایطی که در ضمن عقد به موارد دیگر سند ازدواج اضافه شده است می تواند دادخواست طلاق را تقدیم دادگاه کند.

همانطور که بر اساس قانون حق طلاق با مرد است بر اساس قانون نیز زن در هر شرایطی می تواند مهریه خود را دریافت کند حتی در زمانی که طلاق از طرف زن اتفاق بیفتد.

همانطور که به آن اشاره شد انجام طلاق از طرف زن پیچیدگی های خاصی دارد حتما توصیه می شود زوجه ای که قصد دارد از همسر خود جدا شود قبل از انجام هر کاری مشاوره حقوقی طلاق انجام دهد چون در حالت عادی نیز پروسه طلاق از طرف زن معمولا طولانی است و اگر زن برخی نکات حقوقی را در نظر نگیرد و به آنها آشنایی نداشته باشد پروسه طلاق او طولانی تر خواهد شد.

 

مشاوره حقوقی در وکیل پرس با چه روش هایی انجام می شود؟

امروزه انجام انواع مشاوره به صورت آنلاین همه گیر شده و مردم برای اینکه هزینه و زمان زیادی را صرف نکنند مشاوره حضوری را کنار گذاشته اند و در هر زمان و مکانی که تمایل داشته باشند مشاوره انجام می دهند. از میان مشاوره هایی که از بستر اینترنت انجام می شود مشاوره حقوقی طرفداران زیادی دارد و مردم سوالات و مسائل حقوقی خود را از طریق مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در میان میگذارند.

تیم وکلای وکیل پرس با فراهم آوری روش های گوناگون ارتباط با وکیل متخصص در تمامی حوزه ها را راحت کرده است و افرادی که درخواست مشاوره دارند می توانند از روش هایی زیر نسبت به دریافت مشاوره اقدام کنند.

مشاوره حقوقی تلفنی: تمامی افرادی که قصد انجام مشاوره بویژه در حوزه طلاق را دارند می توانند با شماره تلفن زیر تماس برقرار کنند.

شماره مشاوره حقوقی تلفنی
.

مشاوره حقوقی آنلاین: افرادی که نیازمند مشاوره حقوقی در طلاق توافقی هستند می توانند از طریق چت آنلاین داخل سایت وکیل پرس اقدام به دریافت مشاوره کنند.

مشاوره حقوقی فوری:  اشخاصی که می خواهند مشاوره حقوقی فوری در زمینه طلاق را داشته باشند می توانند از طریق پیام رسان واتساپ با شماره تماس مشاوره حقوقی فوری واتساپ دریافت کنند.

 

هزینه مشاوره حقوقی برای طلاق

معمولا در بحث هرگونه مشاوره ای به ویژه مشاوره حقوقی هزینه مشاوره به صورت دقیقه ای محاسبه خواهد شد. هزینه مشاوره به پیچیدگی موضوع و مقدار زمان مشاوره ارتباط مستقیم دارد. گاهی اوقات اسناد و مدارکی که مشاوره گیرنده برای مشاور ارسال می کند بسیار زیاد و برای تجزیه و تحلیل کردن آن زمان زیادی لازم است همین موضوع باعث می شود زمان و هزینه مشاوره بیشتر شود.

 گاهی اوقات نیز مشاوره در حد یک سوال طول خواهد کشید که قطعا هزینه آن بر اساس تعرفه های سایت وکیل پرس خواهد بود و هزینه کمتری برای مشاوره پرداخت خواهد شد.

هزینه هایی که برای انجام مشاوره حقوقی در طلاق توافقی تیم حقوقی وکیل پرس دریافت می شود بسیار منصفانه و کمترین هزینه از مشاوره گیرندگان دریافت می شود. اگر نیاز به وکیل پایه یک دادگستری نیز داشته باشید می توانید در این زمینه از کارشناسان وکیل پرس مشاوره رایگان دریافت کنید.

تلفن ثابت برای مشاوره حقوقی فوری

بهترین وکلای طلاق

سرکار خانم زهره رستگار

متخصص پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

خانم رستگار یکی از برترین وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشند. با تحصیلات عالیه و بیش از 23 سال سابقه وکالت در انواع پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی به خصوص طلاق خوش درخشیده اند. خانم زهره رستگار به عنوان وکیل تخصصی در انواع دعاوی مربوط به خانواده از جمله طلاق، طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه، مطالبه مهریه، نفقه و حضانت فرزند فعالیت می کنند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی خانواده اعم از طلاق

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی خانواده و طلاق

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، طلاق، طلاق توافقی و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

جناب آقای صمد زارع

متخصص دعاوی خانواده و حقوقی و ...

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید