فهرست مطالب

زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی چقدر است؟

به نظر شما زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی چقدر است؟ با وکیل پرس همراه باشید.

پرونده‌های ملکی و اموال غیرمنقول که در محاکم قضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد، می‌توانند از طریق وکیل پیگیری شوند. از جمله موضوعاتی که به پرونده‌های ملکی مرتبط است و در دادگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد می‌توان به مواردی از جمله الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد و یا فسخ قرارداد، اخذ و مطالبه اجرت‌المثل. مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به فک رهن، الزام به اخذ پایان کار، کلیه دعاوی موقوفات عام و خاص، اخذ و مطالبه اجور معوقه، تخلیه اماکن تجاری مشمول قانون و … اشاره کنیم. اما سوالی که در رابطه با پرونده‌های ملکی وجود دارد، مدت زمان رسیدگی به این پرونده‌هاست که در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

دعاوی کیفری و پرونده‌های ملکی

طبق نظر مشاوران حقوقی تیم وکیل پرس بیشتر پرونده‌های ملکی در محاکم قضایی مربوط کلاهبرداری‌ها و یا جعل اسناد است که در نهایت خریدار یا فروشنده مجبورند پرونده آن را تشکیل دهند. این پرونده‌ها می‌توانند از طریق وکیل ملکی پیگیری شوند که مدت زمان کمتری وقت صرف آن‌ها می‌شود. از آنجا که مشاور حقوقی املاک با تمامی قوانین آیین دادرسی کیفری آشنایی دارند، مدت زمان پیگیری این پرونده‌ها کوتاه‌تر خواهد بود.

صدور حکم برای پرونده‌های ملکی به چندین عامل بستگی دارد:

نوع دعوای ملکی
یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی زمان به نتیجه رسیدن پرونده‌های ملکی به نوع دعوا بستگی دارد که ممکن است از راه کیفری و یا حقوقی طرح شکایت شده باشد. هر دو روش با هم تفاوت دارند و به همین دلیل مدت زمان پیگیری پرونده نیز با هم متفاوت خواهد بود.

میزان مستندات و ادله پیگیری پرونده
یکی از عواملی که مدت زمان به نتیجه رسیدن پرونده ملکی را مشخص می‌کند، ارائه ادله و مستندات است. شاکی باید در دادگاه تمامی مستندات ادعای خود را به قاضی ارائه دهد تا قابل پیگیری باشد. گاهی شاکی به این مستندات دسترسی ندارد و تهیه آن‌ها و یک سند رسمی به مدت زمان زیادی نیاز دارد.

بررسی کارشناس دادگستری
براساس گفته تیم حقوقی وکیل پرس یکی دیگر از عواملی که ممکن است حتی باعث طولانی‌تر شدن زمان به نتیجه رسیدن پرونده‌های ملکی شود، ضرورت نظارت و تایید کارشناس است. حتی گاهی هم ممکن است به نظر کارشناس اعتراض داشته باشد که دادگاه فرصت دیگری برای نظر کارشناسی را به شما ارائه می‌دهد. تمامی این موارد به زمان بیشتری نیاز دارد تا رأی دادگاه در مورد پرونده صادر شود.

پرداخت هزینه‌های دادرسی
گاهی ممکن است هزینه‌های دادرسی آنقدر زیاد باشد که توانایی پرداخت آن را در مدت زمان کوتاه نداشته باشید و مجبور شوید مدت زمان بیشتری از دادگاه وقت بگیرید. برای ادعای اعسار (پرونده‌های تمام عیار) به مدت زمان بیشتری نیاز دارد که در آن تمامی مراحل بدوی و تجدیدنظر طی می‌شود.

پیگیری پرونده از طریق وکیل
به گفته کارشناسان حقوقی تیم وکیل پرس اگر پرونده‌های اموال غیرمنقول را از طریق وکیل پیگیری کنید، مدت زمان کوتاه‌تری برای این صرف می‌شود.

استناد به پرونده‌های دیگر
اگر قرار باشد پرونده ملکی را به پرونده‌های دیگری استناد کنید که پیش‌تر موضوع آن مورد رسیدگی قرار گرفته است و یا همزمان با هم در جریان بررسی است، مدت زمان زیادی برای بررسی پرونده‌های ملکی مورد نیاز است. در این صورت محاکم قضایی از قضات می‌خواهند تا بدل پرونده را تهیه و به پرونده در حال بررسی ضمیمه کنند. تمامی جزئیات هر پرونده مختص به آن است و این مورد به زمان نیاز دارد.

به دعاوی ملکی و غیر منقول کجا رسیدگی می شود؟

رسیدگی به این پرونده‌ها نیز که می‌توانند در قالب دادرسی کیفری یا حقوقی باشند، در دادگاه‌ها انجام می‌شود و تفاوتی با سایر پرونده‌ها ندارند. به گفته تیم وکیل پرس بررسی این پرونده‌ها در محاکم قضایی بین 6 ماه تا 2 سال به طول می‌انجامد که البته این مدت زمان تقریبی است و ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.
بعد از صدور حکم، به مرحله اجرا می‌رسد و اگر شاکی یا متهم اعتراض نداشته باشند، حکم اجرا و پرونده بسته می‌شود.
حرف آخر
در تمامی پرونده‌هایی که در مراجع قضایی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، وکیل و مشاور حقوقی نقش مهمی را ایفا می‌کند. در صورتی که دچار مشکل شده‌اید می‌توانید از خدمات حقوقی تیم وکیل پرس بهره‌مند شوید و با شماره تلفن 09101413904 تماس بگیرید تا در اسرع وقت به درخواست شما پاسخ داده شود.

سوالات متداول درخصوص زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی چقدر است؟

پرونده ملکی در کجا بررسی می‌شوند؟

این پرونده‌ها نیز مثل سایر پرونده‌های کیفری و حقوقی در محاکم قضایی و دادگاه‌ها بررسی می‌شوند و نوع موضوع مورد بررسی در آن تاثیری ندارد.

هزینه بررسی پرونده‌های ملکی چقدر است؟

پرداخت حق دادرسی و وکیل ملکی بخشی از هزینه‌های این پرونده‌هاست. همچنین اگر برای رسیدگی به پرونده به کارشناس دادگستری نیاز داشته باشید، هزینه دادرسی بیشتر خواهد بود.

 

شماره تماس زیر برای مشاوره حقوقی وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

 

 

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید