تخصص بهترین وکیل ملکی در چیست؟

فهرست مطالب

وکیل ملکی یا بهتر بگوییم مشاور خرید و فروش ملک فردی است که بر روی دعاوی کیفری و حقوقی مسلط است و می‌تواند به طور تخصصی در زمینه معاملات به شما مشاوره ارائه دهد. فردی که به شغل وکالت ملکی فعالیت دارد، در این زمینه دانش، تجربه و تخصص کافی را دارد و می‌تواند از بروز مشکلات حقوقی و کیفری در زمان انجام معاملات پیشگیری کند. تیم حقوقی وکیل پرس از جمله فعالان حوزه وکالت املاک است که در اینجا به سوالات شما در زمینه تخصص بهترین وکیل ملکی پاسخ می‌دهد.

تخصص وکیل ملکی چیست؟

وقتی از مشاور حقوقی املاک صحبت می‌کنیم، منظور فردی است که با تمامی آیین‌نامه‌ها قوانین مربوط به دعاوی ملکی مسلط است. این شخص قبل از اینکه معامله منعقد شود، موکل خود (فروشنده یا خریدار) را از مشکلات و پیچیدگی‌های قانونی و دادرسی مطلع می‌کند.
اگر برای انجام معاملات خود از تخصص بهترین وکیل ملکی کمک بگیرید، مطمئنا با تمام پیچ و خمی که در حین خرید و فروش ایجاد می‌شود، آشنایی پیدا می‌کنید. در چنین شرایطی مشخص است که میزان کلاهبرداری به حداقل می‌رسد و دچار مشکلاتی از قبیل رفت و آمد به دادگاه و یا خسارت ناشی از سوءاستفاده نمی‌شوید.
از آنجایی که اغلب این معاملات با سرمایه‌های بالاست، نداشتن اطلاعات کافی حقوقی ممکن است شما را به دردسرهای بزرگتری از قبیل از دست رفتن سرمایه‌تان بیندازد. از سوی دیگر طبق گفته کارشناسان تیم حقوقی وکیل پرس، انتقال سند مالکیت و یا دریافت وام از بانک و … که در طی انجام معاملات ملکی صورت می‌گیرد، همگی به مشاوره‌های حقوقی نیاز دارد. اگر می‌خواهید سرعت معاملات بالا رود و از سوی دیگر دچار مشکلاتی از قبیل کلاهبرداری نشوید، حتما قبل از انجام معاملات از تخصص یک مشاور حقوقی ملکی کمک بگیرید.

تاثیر بهترین مشاوره حقوقی در انجام معاملات ملکی

دعاوی اموال غیرمنقول از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و هر چقدر که قیمت ملک بالاتر می‌رود، میزان حساسیت هم بیشتر می‌شود. گاهی ایجاد سوءتفاهم و یا نداشتن اطلاع طرفین (فروشنده و خریدار) باعث بروز مشکلاتی می‌شود که نتیجه آن، پیگیری‌های زمانبر دادرسی است. تخصص بهترین وکیل ملکی در مرحله اول پیشگیری از بروز این مشکلات است که مشاوره‌هایی را به موکل خود ارائه می‌دهد.

به طور کلی تخصص مشاورهای حقوقی در زمینه معاملات ملکی عبارت است:

نحوه تنظیم قرارداد و قوانین آن

قبل از هر چیز بهترین مشاور حقوقی ملکی باید بتواند قرارداد مربوط به خرید و فروش ملک را بدون نقص قانونی تنظیم کند. هرگونه ایراد در زمان عقد قرارداد ممکن است باعث بروز مشکلاتی در آینده شود و شما را درگیر کند.

تخصص در پرونده‌های ثبتی، کیفری، حقوقی و ملکی

یک وکیل املاک باید در زمینه پرونده‌های ملکی، حقوقی، کیفری، ثبتی و حتی خانوادگی تجربه و دانش کافی را داشته باشد. در بیشتر دادخواست‌هایی که در محاکم قضایی ارائه می‌شود مواردی از قبیل خلع ید، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف ، ابطال سند، قلع بنا، تخلیه ملک، الزام به تنظیم سند رسمی، تقسیم و افراز ملک مشاع، تعدیل و افزایش اجاره بها و … وجود دارد که وکیل باید با تمامی این موارد آشنایی کافی را داشته باشد.

مسلط به نشت قضایی و تجدیدنظر رأی دادگاه

طبق گفته تیم حقوقی وکیل پرس از دیگر مواردی که یک مشاور حقوقی باید روی آن مسلط باشد، داشتن دانش کافی بر روی رای دادگاه های بدوی و تجدیدنظر است. همچنین این وکیل باید با رای اصراری، نظریه‌های مشورتی، نمونه دادخواست و معرفی دعوی، نشست‌های قضایی و … نیز آشنا باشد.

تسلط روی امور ثبتی املاک، اراضی و مستغلات

یک تخصص بهترین وکیل ملکی داشتن دانش حقوقی بر روی امور کیفری و ثبتی مربوط به املاک، اراضی و مستغلات است. همچنین این فرد باید بر روی آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور، قوانین و مقررات مربوط به ثبت املاک، نظریات اساتید برجسته علم حقوق و دکترین و همچنین رویه مرسوم محاکم، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری و …. مسلط باشد.

زمان به نتیجه رسیدن پرونده‌های ملکی چقدر است؟

این سوال پاسخ قطعی ندارد و برای به اتمام رساندن پرونده، باید میزان پیچیدگی قضایی، میزان مهارت وکیل و پیگیری‌های او را در نظر داشته باشیم.

حرف آخر

تخصص بهترین وکیل ملکی اغلب در مواردی از جمله افراز ملک، تخلیه املاک استیجاری، ابطال قرارداد اجاره، الزام به تحویل مبیع، تقسیم ملک مشاع و الزام به تنظیم سند رسمی و …. است. با توجه به اینکه افراد با این موارد آشنایی کافی را ندارند و برای جلوگیری از مشکلات قانونی و حقوقی، به استخدام بهترین وکیل ملکی و بهره گرفتن از تخصص او نیاز پیدا می‌کنند.
تیم حقوقی وکیل پرس متشکل از فارغ‌التحصیلان رشته حقوق می‌تواند در زمینه انجام معاملات ملکی، مشاوره‌های لازم را ارائه دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 09101413904 تماس بگیرید.

سوالات متداول درخصوص تخصص بهترین وکیل ملکی در چیست؟

تخصص بهترین وکیل ملکی چیست؟

این فرد با تمامی قوانین آیین دادرسی از جمله رویه مرسوم محاکم، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری و …. آشنایی لازم را دارد و می‌تواند پیگیری‌های لازم برای دادخواست‌های حقوقی و کیفری را انجام دهد.

مزیت استخدام وکیل ملکی چیست؟

استخدام چنین فردی می‌تواند به جلوگیری از بروز کلاهبرداری، جعل و سوءاستفاده کمک کند. همچنین در صورت وقوع هرگونه مشکلات حقوقی و قانونی، می‌تواند به عنوان نماینده شما پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

 

تیم حقوقی وکیل پرس با کادری مجرب و وکلای با تجربه پایه یک دادگستری در هرلحظه که شما عزیزان نیاز به مشاوره امور ملکی دارید، در خدمت شما عزیزان است. کافی است یا به شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید یا به اینستاگرام وکیل پرس  دایرکت کنید.

وکیل پرس به پاس قدردانی از همراهی شما با همکاری هولدینگ آرمانی هاب خدمات و تخفیفات ویژه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته، شما می توانید با ثبت شماره خود از این خدمات و تخفیفات مطلع شوید.

گاروبین، خدمات آزمایشگاهی در محل؛ نمونه گیری رایگان
بدادم برس، خدمات تعمیرات و تاسیسات؛ ایاب و ذهاب رایگان
نگاه آرمانی، خدمات مارکتینگ و برندینگ

"*" indicates required fields

مطالب پیشنهادی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید