فهرست مطالب

اختیارات وکیل ملکی

به نظر شما اختیارات وکیل ملکی شامل چه مواردی است؟

وکیل ملکی یا مشاور حقوقی املاک کسی است که می‌تواند پرونده‌های مربوط به املاک غیرمنقول را برعهده بگیرد. همچنین به خریدار یا فروشنده در زمینه معاملات و دعاوی ملکی مشاوره ارائه دهد. این فرد به شکل تخصصی از قوانین مدنی مربوط به خرید و فروش ملک مطلع است و از سوی دیگر با تسلط بر دعاوی حقوقی و کیفری از بروز جرم‌های سنگین جلوگیری می‌کند. وکیل ملکی می‌تواند به پیشگیری از وقوع جرم و یا پیگیری مجرمان نیز کمک زیادی کند. اما سوال اینجاست که اختیارات وکیل ملکی چیست و باید چه شرایط و مشخصاتی داشته باشد. در ادامه این مطلب با تیم وکیل پرس همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

دعاوی ملکی به چه دعاوی گفته می‌شود؟

کارشناسان حقوقی وکیل پرس بر این نظر است که وظایف و مسئولیت‌های وکلای حقوقی ملکی همانند سایر وکلاست. این فرد باید مطابق با مفاد وکالتنامه خود عمل کند که در حدود اختیاراتش را مشخص می‌کند. در عین حال که به موکل خود مشاوره ارائه می‌دهد، باید بتواند از او نیز در دعاوی حقوقی یا کیفری دفاع کند. همچنین این فرد موظف است از احقاق حقوق موکل خود دفاع کرده و پیگیر پرونده او باشد.

اگر در خرید و فروش املاک، موکل دچار مشکل شود، یکی از اختیارات وکیل ملکی پیگیری مشکلات است. به طوری که باید در جلسات دادرسی حضور پیدا کند و اگر لازم باشد برای او لایحه تنظیم کند و در دادگاه به جای موکل پاسخگو باشد.

 

 

وکیل ملکی چه نقشی در دعاوی ملکی میتواند ایفاء کند؟

یکی از وظایف هر مشاور حقوقی ملکی، در ابتدا انعقاد قرارداد و تعیین وجه مشخص حق الوکاله است. در مقابل او موظف است از تخصص و مهارت خود در حوزه دعاوی ملکی مربوط به دفاع از موکل، استفاده کند. از جمله وظایف و اختیارات وکیل ملکی در دعاوی مربوط به خرید و فروش ملک باید به موارد زیر اشاره کنیم:

– خلع ید
– تصرف عدوانی
– تخلیه املاک استیجاری
– اخذ پایانکار ساختمان
– تایید فسخ معامله
– رفع مزاحم تاز ملک
– مطالبه اجرت المثل ایام تصرف
– جلوگیری یا پیگیری کلاهبرداری
– ممانعت از ضایع شدن حق موکل
– پیگیری موارد مربوط به جعل سند
– دفاع از موکل به صورت مستند و مستدل
– برطرف کردن اختلافات بین خریدار یا فروشنده قبل از دادخواست حقوقی
– تنظیم سند رسمی که شامل انعقاد قرارداد خرید و فروش و یا عقد رهن و اجاره و یا ابطال قرار داد اجاره

وکیل متخصص ملکی، چه شرایط و مشخصاتی باید داشته باشد؟

وکیل و مشاور حقوقی ملکی به دانشنامه حقوقی مسلط است و از سوی دیگر به دلیل پیگیری چندین پرونده ملکی، تجربه بالایی در این زمینه دارد. بنابراین می‌تواند در حوزه وکالت املاک تمامی امورات قانونی را پشت سر بگذارد. آشنایی به دعاوی کیفری، حقوقی و ثبتی برای جلوگیری از وقوع جرم و کلاهبرداری لازمه خرید و فروش هر نوع اموال غیرمنقول است.

طبق گفته کارشناسان حقوقی وکیل پرس قبل از انعقاد قرارداد با چنین فردی باید از چند ویژگی او مطمئن شوید:

– بهترین وکیل ملکی کسی است که قبل از پرونده شما، با چندین فرد دیگر در زمینه املاک همکاری داشته باشد. داشتن دانش حقوقی برای معاملات ملکی کافی نیست و باید در این زمینه تجربه کافی نیز داشته باشد.

– داشتن حس مسئولیت‌پذیری برای پیگیری دعاوی قضایی به منظور دفاع موکل ضرورت دارد.

– توانایی پیگیری مسائل حقوقی مربوط به ملک و داشتن اطلاعات کافی برای جلوگیری از جعل و سوءاستفاده از موکل ضروری است.

 

حرف آخر

با توجه به اینکه خرید و فروش ملک با رد و بدل شدن میزان زیادی سرمایه همراه است، هرگونه بی‌دقتی باعث وقوع جرم‌ و یا کلاهبرداری می‌شود. در صورتی که اگر از همان ابتدا معاملات با حضور وکیل ملکی صورت بگیرد، می‌توان تا حدود زیادی از این جرائم جلوگیری کرد. از سوی دیگر در صورتی که بعد از انجام معامله به دام کلاهبردارها بیفتید، با توجه به اختیارات وکیل ملکی می‌توانید از طریق مشاور حقوقی املاک آن را پیگیری کنید.
اگر در این زمینه به مشاوره حقوقی نیاز دارید یا می‌خواهید معاملات ملکی انجام دهید و یا در زمینه ساخت و ساز و انبوه‌سازی فعالیت دارید، می‌توانید با شماره تلفن 09101413904 تماس بگیرید تا کارشناسان تیم وکیل پرس در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

سوالات متداول درخصوص اختیارات وکیل ملکی

اختیارات وکیل ملکی چقدر است؟

اختیارات این فرد شامل ارائه مشاوره قبل از عقد قرارداد، خرید و فروش و اجاره و …. است و به بعد از معامله هم ادامه پیدا می‌کند. به طوری که در محاکم قضایی می‌تواند پرونده موکل خود را پیگیری کند.

هزینه استخدام وکیل ملکی چقدر است؟

دستمزد این فرد به سابقه، تجربه و تخصص وکیل بستگی دارد. همچنین میزان سرمایه‌ای که در معامله خرید و فروش ملک رد و بدل می‌شود، بر روی دستمزد وکیل ملکی تاثیر می‌گذارد.

 

 

جهت اخذ مشاوره تخصصی با وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی هم اکنون تماس بگیرید. صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس پلی برای پاسخ به سوالات در حوزه قراردادهای تجاری

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

بهترین وکلای ملکی

سرکار خانم فرزانه آذربیک

متخصص پرونده های ملکی، کیفری، حقوقی و ...

دکتر علیرضا صالحی فر، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران و وکیل پایه یک دادگستری با بیش از ۱۴ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری می باشد.

دکتر صالحی فر، دارای تالیفات متعدد علمی حقوقی بوده و بارها از ایشان به عنوان استاد مدعو و پژوهشگر برتر در دانشگاهها و موسسات علمی جهان از جمله سوئد، آلمان، استرالیا و نیوزیلند دعوت به عمل آمده است.

فرزانه آذربیک وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و همچنین ایشان چهارده سال سابقه وکالت دارند.

سرکار خانم بهاره فیض

متخصص در دعاوی ملکی، کیفری و خانواده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر در تمامی مراجع شامل دادسرا، دادگاه انقلاب و دیوان عالی کشور می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

بهاره فیض وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دانش آموخته ممتاز حقوق از دانشگاه دولتی شهید بهشتی تهران، رتبه 30 و برتر کانون وکلای دادگستری مرکز تهران، با بیش از ده سال سابقه فعالیت حقوقی، افتخار ارائه خدمات ملکی، حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در دعاوی اراضی و املاک

آقای اسلامی مهر با بیش از 20 سال سابقه در حرفه وکالت یکی از بهترین وکلای مواد مخدر در تهران هستند. متخصص در دعاوی کیفری، مواد مخدر، سرقت، آدم ربایی و … می باشند. سایر فعالیت های آقای اسلامی مهر در زمینه پرونده های حقوقی، خانواده، ملکی، ثبتی و … است.

آقای اسلامی مهر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تجارب بسیاری را در زمینه های مختلف کسب کرده اند. در دیوان عدالت اداری فعالیت داشته اند و به تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی می پردازند.

تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی طلاق از جمله طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و طلاق به درخواست زوجه می باشد. همچنین دکتر محمد تقی زاده وکالت دعاوی در خصوص مهریه، حضانت، سلب و لغو حضانت، ملاقات فرزند مشترک، نفقه زوجه، نفقه فرزند مشترک، الزام به تمکین، استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه امور مربوط به مشکلات خانوادگی را بر عهده می گیرد.

سرکار خانم مونا ترابی

وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، ملکی، خانواده و ...

جناب آقای بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و خبره در پرونده های مربوط به مواد مخدر هستند. ایشان پیش از وکالت، نزدیک به 15 سال در یکی از موسسات مالی و اعتباری کشور به عنوان کارمند فعالیت داشته اند. از جمله تخصص های ایشان در زمینه پرونده های مواد مخدر، تولید و پخش انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، قاچاق آن به کشور، مصرف انواع مواد مخدر و … است.

خانم مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند، ایشان در زمینه وکالت 10 سال سابقه دارند و می توان گفت که از موفق ترین وکلای ایرانی هستند. دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و مجموعه ای قوی دارند که به حل پرونده های کیفری، ملکی و … می پردازند.

 

خانم معصومه سادات موسوی

متخصص دعاوی ملکی و کیفری

سرکار خانم آذین طالبی وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و وکالت خود را با گرفتن پروانه وکالت صادره از کانون وکلای استان مازندران انجام می‌دهد. از تخصص های وی می توان به قبول دعاوی جرایم اقتصادی، تنظیم قرارداد، جرایم رایانه ای، کیفری، وکیل مهاجرت، حقوقی، خانواده، دعاوی شرکت ها اشاره نمود که وی با سابقه موفق خود در این زمینه ها توانسته اند تا جایگاه ویژه ای بین وکلای شهر تهران کسب کنند.


  • دانش آموخته لیسانس حقوق از دانشگاه تهران
  • اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری تهران و دارای ۱۷ سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی حقوقی به ویژه دعاوی ملکی
  • دارای سوابق مشاوره در دستگاههای دولتی و غیر دولتی
  • ۱۰ سال سابقه فعالیت در دفاتر معاضدت قضایی مجتمع قضایی بعثت ،شهید مدنی ،شهید بهشتی و مجتمع شماره یک خانواده

آقای دکتر محمد تقی زاده

متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، خانواده و طلاق

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

جناب آقای محمد مومن زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از 7 سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها، کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد، دارای مدرک کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم، وی با سابقه درخشان چندین ساله خود توانسته است تا ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و … را داشته باشد. جناب آقای محمد مومن زاده متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث، خانواده، مواد مخدر می باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید