اختیارات وکیل ملکی

فهرست مطالب

به نظر شما اختیارات وکیل ملکی شامل چه مواردی است؟

وکیل ملکی یا مشاور حقوقی املاک کسی است که می‌تواند پرونده‌های مربوط به املاک غیرمنقول را برعهده بگیرد. همچنین به خریدار یا فروشنده در زمینه معاملات و دعاوی ملکی مشاوره ارائه دهد. این فرد به شکل تخصصی از قوانین مدنی مربوط به خرید و فروش ملک مطلع است و از سوی دیگر با تسلط بر دعاوی حقوقی و کیفری از بروز جرم‌های سنگین جلوگیری می‌کند. وکیل ملکی می‌تواند به پیشگیری از وقوع جرم و یا پیگیری مجرمان نیز کمک زیادی کند. اما سوال اینجاست که اختیارات وکیل ملکی چیست و باید چه شرایط و مشخصاتی داشته باشد. در ادامه این مطلب با تیم وکیل پرس همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

دعاوی ملکی به چه دعاوی گفته می‌شود؟

کارشناسان حقوقی وکیل پرس بر این نظر است که وظایف و مسئولیت‌های وکلای حقوقی ملکی همانند سایر وکلاست. این فرد باید مطابق با مفاد وکالتنامه خود عمل کند که در حدود اختیاراتش را مشخص می‌کند. در عین حال که به موکل خود مشاوره ارائه می‌دهد، باید بتواند از او نیز در دعاوی حقوقی یا کیفری دفاع کند. همچنین این فرد موظف است از احقاق حقوق موکل خود دفاع کرده و پیگیر پرونده او باشد.

اگر در خرید و فروش املاک، موکل دچار مشکل شود، یکی از اختیارات وکیل ملکی پیگیری مشکلات است. به طوری که باید در جلسات دادرسی حضور پیدا کند و اگر لازم باشد برای او لایحه تنظیم کند و در دادگاه به جای موکل پاسخگو باشد.

 

 

وکیل ملکی چه نقشی در دعاوی ملکی میتواند ایفاء کند؟

یکی از وظایف هر مشاور حقوقی ملکی، در ابتدا انعقاد قرارداد و تعیین وجه مشخص حق الوکاله است. در مقابل او موظف است از تخصص و مهارت خود در حوزه دعاوی ملکی مربوط به دفاع از موکل، استفاده کند. از جمله وظایف و اختیارات وکیل ملکی در دعاوی مربوط به خرید و فروش ملک باید به موارد زیر اشاره کنیم:

– خلع ید
– تصرف عدوانی
– تخلیه املاک استیجاری
– اخذ پایانکار ساختمان
– تایید فسخ معامله
– رفع مزاحم تاز ملک
– مطالبه اجرت المثل ایام تصرف
– جلوگیری یا پیگیری کلاهبرداری
– ممانعت از ضایع شدن حق موکل
– پیگیری موارد مربوط به جعل سند
– دفاع از موکل به صورت مستند و مستدل
– برطرف کردن اختلافات بین خریدار یا فروشنده قبل از دادخواست حقوقی
– تنظیم سند رسمی که شامل انعقاد قرارداد خرید و فروش و یا عقد رهن و اجاره و یا ابطال قرار داد اجاره

وکیل متخصص ملکی، چه شرایط و مشخصاتی باید داشته باشد؟

وکیل و مشاور حقوقی ملکی به دانشنامه حقوقی مسلط است و از سوی دیگر به دلیل پیگیری چندین پرونده ملکی، تجربه بالایی در این زمینه دارد. بنابراین می‌تواند در حوزه وکالت املاک تمامی امورات قانونی را پشت سر بگذارد. آشنایی به دعاوی کیفری، حقوقی و ثبتی برای جلوگیری از وقوع جرم و کلاهبرداری لازمه خرید و فروش هر نوع اموال غیرمنقول است.

طبق گفته کارشناسان حقوقی وکیل پرس قبل از انعقاد قرارداد با چنین فردی باید از چند ویژگی او مطمئن شوید:

– بهترین وکیل ملکی کسی است که قبل از پرونده شما، با چندین فرد دیگر در زمینه املاک همکاری داشته باشد. داشتن دانش حقوقی برای معاملات ملکی کافی نیست و باید در این زمینه تجربه کافی نیز داشته باشد.

– داشتن حس مسئولیت‌پذیری برای پیگیری دعاوی قضایی به منظور دفاع موکل ضرورت دارد.

– توانایی پیگیری مسائل حقوقی مربوط به ملک و داشتن اطلاعات کافی برای جلوگیری از جعل و سوءاستفاده از موکل ضروری است.

 

حرف آخر

با توجه به اینکه خرید و فروش ملک با رد و بدل شدن میزان زیادی سرمایه همراه است، هرگونه بی‌دقتی باعث وقوع جرم‌ و یا کلاهبرداری می‌شود. در صورتی که اگر از همان ابتدا معاملات با حضور وکیل ملکی صورت بگیرد، می‌توان تا حدود زیادی از این جرائم جلوگیری کرد. از سوی دیگر در صورتی که بعد از انجام معامله به دام کلاهبردارها بیفتید، با توجه به اختیارات وکیل ملکی می‌توانید از طریق مشاور حقوقی املاک آن را پیگیری کنید.
اگر در این زمینه به مشاوره حقوقی نیاز دارید یا می‌خواهید معاملات ملکی انجام دهید و یا در زمینه ساخت و ساز و انبوه‌سازی فعالیت دارید، می‌توانید با شماره تلفن 09101413904 تماس بگیرید تا کارشناسان تیم وکیل پرس در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

سوالات متداول درخصوص اختیارات وکیل ملکی

اختیارات وکیل ملکی چقدر است؟

اختیارات این فرد شامل ارائه مشاوره قبل از عقد قرارداد، خرید و فروش و اجاره و …. است و به بعد از معامله هم ادامه پیدا می‌کند. به طوری که در محاکم قضایی می‌تواند پرونده موکل خود را پیگیری کند.

هزینه استخدام وکیل ملکی چقدر است؟

دستمزد این فرد به سابقه، تجربه و تخصص وکیل بستگی دارد. همچنین میزان سرمایه‌ای که در معامله خرید و فروش ملک رد و بدل می‌شود، بر روی دستمزد وکیل ملکی تاثیر می‌گذارد.

 

 

جهت اخذ مشاوره تخصصی با وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی هم اکنون تماس بگیرید. صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس پلی برای پاسخ به سوالات در حوزه قراردادهای تجاری

 

شماره مشاوره حقوقی تلفنی

وکیل پرس به پاس قدردانی از همراهی شما با همکاری هولدینگ آرمانی هاب خدمات و تخفیفات ویژه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته، شما می توانید با ثبت شماره خود از این خدمات و تخفیفات مطلع شوید.

گاروبین، خدمات آزمایشگاهی در محل؛ نمونه گیری رایگان
بدادم برس، خدمات تعمیرات و تاسیسات؛ ایاب و ذهاب رایگان
نگاه آرمانی، خدمات مارکتینگ و برندینگ

"*" indicates required fields

مطالب پیشنهادی

انتشار نوشته در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید